Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Yapı Fiyatları ve Modelleri

Prefabrik Yapı Nedir?

Prefabrik yapılar, fabrika ortamında projeye göre önceden hazırlanmış, yalıtımlı sandviç panellerin demonte olarak üretildiği ve şantiyeye teslim edildikten sonra modüler parçaların hızlı ve kolay bir şekilde birleştirilmesiyle oluşturulan binalardır. Bu yapılar, düşük maliyet, hızlı kurulum, enerji tasarrufu, yüksek dayanıklılık ve çevre dostu olmaları gibi özelliklerle ön plana çıkarlar. Özellikle savaş, deprem gibi afet sonrası yeniden inşaat süreçlerinde tercih edilmelerinin sebebi, hızlı ve pratik oluşlarıdır.

Prefabrik modüler yapılar sadece afet durumlarında değil, şantiye binaları, ekonomik toplu konutlar, yönetim ve ofis binaları, sağlık merkezi ve hastaneler, eğitim binaları ve okullar gibi birçok farklı alanda ekonomik ve hızlı kurulum avantajları nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca, geçici değişik modüler yapılarda da kullanım düzeyleri oldukça yüksektir.

Bu yapılar, çeşitli ebat ve boyutlarda, projelere özel olarak üretilebilir. Genellikle betonarme yapılara kıyasla işçilik ve malzeme maliyetlerini azaltma avantajı sunarlar. Prefabrik yapılar, fabrikalarda önceden üretilirler ve geleneksel inşaat yöntemlerine göre daha hızlı inşa edilebilirler, maliyet avantajı sunarlar ve daha az işçilik gerektirirler.

Yenilikçi, güvenli, hızlı Prefabrik Yapı projelerinin çözüm ortağı: Karmod

prefabrik yapılar

Prefabrik Yapı projelerinde büyük projelerin çözüm ortağı: Karmod. Yüksek standartlardaki prefabrik yapılarımızla uluslararası firmaların tercihi olduk. Karmod prefabrik yapı, hem kamu hem de özel sektörler için gelişmiş prefabrik yapılar tasarlar ve üretir. Bu Sektörler: Ticari yapılar, Şantiye Yapıları, Kamusal binaları, işçi prefabrik şantiye yapıları, Eğitim Okul binaları, Sağlık Hastane binaları, Petrol Gaz ve Maden kamp binaları, Ekonomik Toplu konutlar, Askeri ve polis zırhlı binaların yüksek standartlarda prefabrik modüler yapılar üretiyoruz. Karmod prefabrik yapı 1986 bugüne 28.500 m2 üretim fabrikasıyla Türkiye'de ve Dünya'da inşaat sektöründe bütün firmaların modüler işçi şantiye mobilizasyon yapılarını doğrudan üreten firmalardan birisidir.

Karmod; farklı sektörlerin ihtiyaçlar için geliştirilmiş yüksek teknolojiyle veya standart ölçekli projeleriniz için, hızlı pratik her mevsim koşullarına uygun, tüm süreçlere prefabrik yapı çözümleri sunuyor. Çeyrek asrı aşan bilgi birikimimiz ve modern tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz teknolojik üretimle prefabrik yapı üretiminde dünya genelinde projelerin çözüm ortağı olduk. Türkiye’den Asya’ya, Afrika’dan Amerika’ya, Ortadoğu’dan Avrupa’ya 500’ün üzerinde prefabrik yapı projesine imza attık.

Prefabrik Şantiye Yapılarımızın Üstün Özellikleri

Yeni nesil üretim teknolojileriyle Karmod, yenilikçi, yapı güvenliği yüksek, hızlı üretim ve yerinde kısa sürede kurulumlu prefabrik yapılar hazırlıyor. Karmod prefabrik, önemli büyülükteki yapı projelerinde özel sektörün inşaat aktörleriyle beraber kamu projeleri ve bireysel müşteriyere prefabrik yapı grubuyla hizmet veriyor. Uzun ömürlü kullanımdaki güvenli yapı standartında Karmod’un üretim yaptığı prefabrik yapılar arasında, prefabrik ofis yapıları, yönetim binaları, işçi kamplarına yönelik prefabrik şantiye yapıları, eğitim okul ve sağlık hastane binaları, prefabrik toplu konut projeleri, askeri tesis yapıları, sosyal tesis binaları gibi çok sayıda yapı yer alıyor. 1986 yılından bugüne yapı sektöründeki birikimiyle Karmod, özel bilgisayar yazılım programında hazırladığı yapı projelerini sahip olduğu yeni nesil prefabrik yapı teknolojisiyle donatılı iki ayrı prefabrik yapı üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir. Karmod uzmanlığı ve modern üretim teknolojileriyle prefabrik yapı firmaları arasında aranan marka olup Türkiye'de ve Dünya'da inşaat sektöründe önemli firmaların modüler işçi şantiye mobilizasyon yapılarını doğrudan üreten lider markadır. Karmod; farklı sektörlerin ihtiyaçlar için geliştirilmiş ofisten şantiye yapılarına, eğitim binalarından hastane binalarına kadar çok alternatifli farklı yapılara özel tasarımlı projelere sahip bulunuyor. Karmod’a özgü uzmanlıkla hazırlanan paket projelerle birlikte büyük inşaat firmalarının özel projelerine de üretim ve kurulum desteği sağlıyor. Sektörünün öncüsü olma birikimimiz ve modern tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz teknolojik üretimle prefabrik yapı üretiminde dünya genelinde projelerin çözüm ortağı olduk. Asya’dan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya, Orta ve Güney Amerika’ya kadar 120’nin üzerinde ülkeye gerçekleştirdiğimiz prefabrik yapıüretimimizle önemli projelere imza attık.

Asya’dan Avrupa’ya uzanan dev doğalgaz projesinin çözüm ortağı olduk

Bugüne kadar dünyanın tespit edilebilen en yüksek rezerve sahip doğalgaz kaynağı Azerbaycan’ın Bakü yakınlarında bulundu. Şahdeniz 2 projesi olarak BP – Azfen ortaklığında gerçekleşen proje 2019 yılı itibariyle Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşarak gaz pompalanmaya başlandı. Doğalgazda en önemli proje olan Şahdeniz 2’nin prefabrik şantiye yapılarını üreterek imzamızı attık. Proje için prefabrik ofis ve yönetim binaları başta olmak üzere prefabrik yatakhane ve yemekhane yapıları, eğlence ve dinlenme alanları, ibadethaneler, wc duş üniteleri gibi bir şantiye projesinde yer alabilecek tüm yapı grubunu Karmod uzmanlığımızla hazırladık.

Tamamlanan Projelerimiz

Prefabrik toplu konutlarımızla Irak’ı yeniden yapılandırdık.

Karmod, Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde kullanılmak üzere 1884 adet ekonomik toplu konutları ve sosyal tesis yapılarını 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak teslim etti. Proje büyüklüğü ile dünyada tek seferde gerçekleştirilen en büyük Prefabrik toplu konut projesi oldu. Uzun ömürlü prefabrik ev sınıfında kurulum yapılan konutlarda şu an 10 binin üzerinde insan yaşıyor. Proje kapsamında demonte olarak üretim yapılan evler her blokta 4 bağımsız daire olacak şekilde iki katlı planda hazırlandı. 158.000 m2 büyüklükteki bu devasa konut projesinde 15.000 m2 de içerisinde spor salonu, belediye hizmet binası, market gibi alanların yer aldığı sosyal tesis yapıları bulunuyor. Konutların 1600 adeti Başkent Bağdat’ta 284 adeti ise Kut şehrinde bulunuyor. Tamamı ön üretimli olarak Karmod tesislerinde demonte hazırlanan prefabrik evler karayolu nakliye taşıma sistemiyle Bağdat ve Kut şehirlerine ulaştırıldı. Vidalı geçmeli kurulum avantajının sağladığı kolaylıklarla kısa sürede kurulumu tamamlanan prefabrik toplu konut projesi hemen kullanıma sunuldu.

Yüksek enerji tasarrufuyla Karmod yeni nesil prefabrik yapılar kazandırıyor

Karmod yeni nesil üretim teknolojisiyle hazırlanan prefabrik yapılar benzerlerine göre yüzde 60’lara varan oranlarda yüksek enerji tasarrufu sağlar. Yalıtım üstünlüğüyle geleneksel tuğla veya gazbetonlu binalarla diğer yapı alternatifleri kıyaslandığında Karmod yapılar enerji tasarruğu ile hemen öne çıkar. Duvar bloklarında kullanılan özel levhalar arasında yüksek yalıtım kazandıran özel dansite yoğunluğunda izalasyon malzemeleri, çatı örtüsündeki yalıtım uygulamaları, tavan – çatı arası yalıtım uygulaması, ekstra duvar kaplama uygulamaları, pvc ısı cam tam kapama sağlayan pencere sistemi gibi uygulamaların tamamı Karmod yapılarına yüksek izolasyon sağlıyor.

Kaynaksız güvenli Prefabrik yapı üretim teknolojisi

Karmod prefabrik yapı üretimleri yüksek yapı güvenliğini sağlayan tamamen çelik sistemli taşıyıcılarla kaynak kullanılmadan civata – somun ve geçmeli teknoloji ile modern tesislerde imal edilmektedir. Özel yapı yazılım programı kullanılarak bilgisayarda hazırlanan projeler bilgisayara tam entegre bant sisteminde bire bir detaylarıyla demonte şekilde üretilmektedir. Devasa büyüklükteki yapılar uluslararası kara ve deniz yolu taşımacılığı standartlarında paketlenerek kurulum yerine sevk edilmektedir. Demonte yapı yerine ulaştığı anda bölgede hazır olan Karmod ekiplerince montajlanan prefabrik yapılar kısa sürede kullanılabilir şekilde teslim edilmektedir.

Çok kısa zamanda kullanıma hazır Prefabrik Şantiye yapı grubu

Demonte vidalı geçmeli sistemin verdiği avantajlarla Karmod prefabrik şantiye yapıları çok kısa zaman diliminde kullanıma hazır hale getirilmektedir. Ofislerle beraber şantiye kamplarında yer alan prefabrik yemekhane yapıları, prefabrik yatakhane yapıları, endüstriyel kullanımda prefabrik tuvalet yapıları gibi çok sayıda bina en kısa zamanda en uygun prefabrik yapı fiyatlarıyla inşaat işçi kamplarına kazandırılmaktadır.

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapı fiyatları ile yatırım bütçeniz kontrol altında

Ofis binalarından okul ve hastane yapılarına, şantiye bina mobilizasyonlarından sosyal konut projelerine varana kadar birçok alanda ihtiyaç duyulan binaları prefabrik yapı modeliyle en hızlı şekilde kısa sürede tamamlamak mümkün. Uzun ömürlü bina sınıfında yer alan prefabrik yapı fiyatları ile bina yatırım finansmanı bütçenizi kontörünüz altına alın. Çünkü prefabrik yapı modeliyle başlangıçta hedeflediğiniz bina yatırım bütçenizde proje tamamlandığında diğer klasik yapı modellerinde sıklıkla karşılaşılan bir sapma yaşanmaz. Bunda en önemli etken projede planlanan tüm yapı birleşenlerinin modern üretim hattında demonte ön üretimle hazırlanıyor oluşudur. Prefabrik yapı sisteminde en başta bilgisayar özel yazılımla desteklenen projede belirlendiği gibi duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrik ve sıhhi tesisatlara varana kadar her aşamada ne eksik ne de fazla tam malzeme hazırlanır. Oysa ki klasik betonarme yapı sisteminde sahada ekstra demir, beton gibi öngörülemeyen bütçe gider masrafları sıklıkla yaşanmaktadır. Prefabrik yapı fiyatlarını ekonomik ve avantajlı kılan bir diğer önemli etken tüm malzemeleriyle sahaya sevk edilen yapının kurulumunun üretici firma tarafından başka ustalara ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle prefabrik yapı fiyatlarında ustalık yönüyle ekstra bütçe giderine ihtiyaç duyulmaz. Duvarların montajı, çatı makasları ve çatı örtüsü işçiliği, elektrik tesisat işçiliği, atık ve sıhhi su tesisatı işçiliği, pencere ve kapı işçiliği, ekstra dış kaplama uygulamalarıyla boyama işçiliği tamamen üretici firma tarafından gerçekleştirilir ve toplam bütçeye dahildir.

Hayatı kolaylaştıran yapı modeli prefabrik yapılar

Prefabrik yapılar son dönemde yenilenen üretim teknolojileriyle betonarme benzeri yapı modellerinin tahtını sallıyor. Her geçen gün sektörde gerçekleşen yeni atılımlarla dünya genelinde adından söz edilen önemli projeler gerçekleştiriliyor. Geçmişten beri şantiye mobilizasyon bina grubunda tercih edilen prefabrik yapılar günümüzde lüks konsept yönetim ofislerinden sosyal konut projelerine, hastane ve eğitim binalarından sosyal tesislere, alışveriş merkezlerine (AVM) varana kadar birçok alanda karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli nedeni olarak yeni nesil teknolojik üretimin getirdiği uzun ömürlü güvenli yapı sistemiyle beraber, hızlı üretim, demonte sistemle çok kolay nakliye ve prefabrik yapının kullanılacağı yerde başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan hızlı kurulum avantajlarını sayabiliriz.

Prefabrik yapı çeşitleri nelerdir ve nerelerde kullanılır?

Önceden beri Prefabrik yapı çeşitleri nelerdir sorusuna ilk akla gelen cevap prefabrik şantiye yapılarıdır. Oysa ki günümüzde prefabrik yapı sektörü kendisini o kadar geliştirdi ki adını şantiye yapılarının ötesinde önemli projeler gerçekleştiren bir yapı modeli olarak yazdırmayı başardı. Son derece güvenli ve uzun ömürlü yapı konseptiyle prefabrik yapı çeşitlerine şantiye yapılarında kullanılan prefabrik ofis, prefabrik yatakhane ve yemekhane gibi binalarla beraber prefabrik yönetim ofisleri, prefabrik sosyal ve marka konut projeleri, bireysel konut ve lüks kullanımda prefabrik villa konutlar, prefabrik sosyal tesis yapıları, prefabrik okul ve eğitim binaları, prefabrik hastane ve sağlık tesisi yapıları gibi çok sayıda kullanım alanı eklendi. Bu yapılar arasına yine prefabrik yapı kategorisinde yer alan çelik ev modellerini de ekleyebiliriz.

Bina finansmanında en büyük yardımcınız prefabrik yapı maliyeti

Farklı kullanım alanlarında gereken yapı ihtiyaçlarında en önemli tercih yapı finansmanında kilitleniyor. İşte bu noktada yapı finansman bütçenizi kontrol altına alarak yatırımınızda prefabrik yapı maliyeti ile sizin en büyük yardımcınız olacak. Küçük ölçekli konut projenizden büyük metrajlara sahip bina yatırımlarınıza varana kadar prefabrik yapı modeliyle maliyetlerinizi en baştan bilirsiniz ve diğer yapı modellerinde sıkça karşılaşılan sürpriz bütçe giderlerine yer bırakmazsınız. Prefabrik yapı maliyetinde size önemli avantaj sunarak kazandıracak bir diğer kolaylık da binanın inşa süresinde başka ustalara ihtiyaç duymamanızdır. Prefabrik yapı firması proje başlangıcından saha kurulumuna kadar tüm işlemleri sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Dünya genelinde projeler gerçekleştiren prefabrik yapı firmalarına güvenebilirsiniz

Prefabrik yapı firmaları arasında dünya çapında projelere imza atan son derece tecrübeli ve güçlü markalar bulunuyor. 1986 yılından beri yapı sektöründeki uzmanlığıyla 120 ülkede yapılarıyla yer alan Karmod prefabrik bu güçlü markaların başında yer alıyor. Karmod prefabrik yapı firması mühendisleriyle hazırladığı yapı projelerini yeni nesil teknolojilerle donatılı modern tesislerde kısa ürede üretiyor, en iyi lojistik organizasyonuyla tüm yapı birleşenleriyle sahaya sevk ediyor, yapıyı kullanım yerinde profesyonel ekiplerince montajlayarak en kısa zamanda teslim ediyor.

Prefabrik yapı ruhsatınızı alın Karmod uzmanlığıyla tanışın

Ofisten konuta, sosyal tesisten eğitim binalarına hangi alanda olursa olsun Karmod’un size hazırlayacağı projeyle prefabrik yapı ruhsatınızı alın güvenli, uzun ömürlü, hızlı kuruluma sahip ve en avantajlı yapılarla tanışın. Prefabrik yapı ruhsatı alarak risklerden uzaklaşın güvenli prefabrik yapı modeliyle yenilikçi yapılara hemen sahip olun.

Prefabrik yapı merkezimiz projelerinize destek olmak için yanınızda

Karmod prefabrik yapım merkezinde en küçük yapılardan büyük toplu konut projelerine varana kadar prefabrik yapı modelini daha yakından tanıma adına bilgi alabilir, yapı projelerinize güvenle yön verebilirsiniz. Karmod prefabrik yapım merkezi sektördeki uzmanlığı, sahip olduğu yenilikçi teknolojiler ve organize ekipleriyle size her aşamada destek olmaya daima hazır.

Prefabrik Yapı Galeri

Hayatın her alanına yeni nesil Prefabrik Yapılar

Modern mimari yeni nesil Prefabrik Yapı modelimizle hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bina çözümleri sunuyoruz. Geleneksel çizgileri günümüz modern mimarisiyle buluşturan yapı tasarımlarını yenilikçi prefabrik yapı teknoloji kullanarak kısa sürede hızlı üretim demonte özellikle yerinde kısa zamanda kullanıma hazır kurulumla teslim ediyoruz.

Hızlı kurulum ve kolay kurulum özelliklerinin yanı sıra güvenli yapı sınıfıyla uzun ömürlü, enerji tasarrufu sağlayan yüksek yalıtım gibi öne çıkan üstünlüğüyle prefabrik yapılarımızla prefabrik şantiye binaları başta olmak üzere prefabrik ofis yapıları, prefabrik yatakhane ve yemekhane yapıları, prefabrik okul, prefabrik hastane ve otel yapıları, prefabrik sosyal tesis yapıları başta olmak üzere çok farklı alanlarda kullanılan yapılar üretiyoruz.

Prefabrik yapılarımızla yaşam alanları konforla tanışıyor

Kaynaksız vidalı üretim sistemin sağladığı kolaylıkla yeni nesil prefabrik yapılarımızın tasarımında binalara estetik katan hassas mimari detay çizgileri özgünlükle yansıtılabiliyor. Prefabrik hazır yapılarda  uzmanlaşmış Karmod tasarımcılarınca yapı tasarımlarının tamamı özel bilgisayar yazılım programında tasarlanmaktadır. Üretim hattına tam entegre çalışan bu özel yazılımla yapıyı oluşturan tüm birleşim alanları demonte olarak imal edilerek hazırlanmaktadır. Demonte ön üretimli hazırlanan yapılarımız kurulum yerine araçla sevk edilerek diğer yapı modellerine göre çok kısa sürede kurulum yapılarak teslim ediliyor.

Prefabrik Şantiye Yapılarıyla hem zamandan hem bütçeden kazanın

Yenilikçi prefabrik yapı teknolojisiyle üretilen Karmod Prefabrik Şantiye Yapıları hızlı imalat, demonte kolay nakliye ve yerinde kısa sürede kurulum avantajlarıyla şantiye projelerine hem zamandan hem de bütçeden kazandırıyor. Kaynaksız vidalı geçmeli üretim sistemine sahip yapılarımız teslim tarihi baskısında olan şantiye projelerine kısa sürede kurulum kolaylığıyla önemli katkı sağlıyor.

Prefabrik şantiye mobilizasyon yapıları çerçevesinde uluslararası işçi kampı standartlarında üretim ve kurulumunu gerçekleştirdiğimiz yapılarımız petrol aramadan doğalgaz şantiyelerine, inşaat yapı projelerinden madenciliğe bugün dünyanın öne çıkan projelerinde güvenle kullanılıyor. Prefabrik şantiye yapılarımızla hizmet verdiğimiz öne çıkan projeler arasında enerji, inşaat, madencilik ve diğer alanlarda dünya genelinde çok sayıda önemli proje bulunuyor. Gerçekleştirdiğimiz öne çıkan projelerden biri de Şahdeniz 2 doğalgaz projesi. Günümüzde Türkiye üzerinden tüm Avrupaya enerji sağlayan dünyanın bugüne kadar tesbit edilebilmiş en yüksek doğalgaz rezervine sahip Şahdeniz 2 projesi BP – Azfen ortaklığında işletiliyor. Azerbaycan’da Hazar Denizi kıyısında Başkent Bakü yakınındaki bu önemli projede kullanılmakta olan prefabrik ofisler, prefabrik laboratuvarlar, prefabrik yatakhane ve yemekhane yapıları başta olmak üzere çok sayıda prefabrik şantiye yapısının kurulumunu gerçekleştirdik.

Aynı şekilde inşaat alanında büyüklüğü ile dünyada ses getiren önemli projelerden İstanbul Havaalanı’nın (İstanbul 3. Havaalanı) ilk prefabrik şantiye yapılarını Karmod olarak üreterek kısa sürede kullanıma hazır kurulumla teslim ettik. İçerisinde bulundurduğu yönetim ofisi, teknik ofisler, yatakhane binaları, prefabrik yemekhaneler, insan kaynakları ofisi, işçi sağlığı ve güvenliği ofisi, şantiye sağlık binası, çamaşırhaneler, kantin ve kafeterya alanları gibi tüm donatılara sahip örnek alınan bir şantiye mobilizasyonunu bu projede uzmanlığımızla ortaya koyduk. Şili, Meksika ve Sudan’da tamaladığımız altın madeni işçi kamp yapılarını, Suudi Arabistan, Nijerya, Eritre, Libya gibi ülkelerde kurduğumuz prefabrik şantiye binaları gibi çok sayıda şantiye kamp projesine imza attık ve atmaya devam ediyoruz.

Uzun ömür, tam yapı güvenliği Çelik Konstrüksiyon Yapılarda

Yüksek yapı güvenliği düşünülerek çelik taşıyıcılarla Karmod uzmanlığıyla adeta üretilen Çelik Konstrüksiyon Yapılar deprem vb. etkenlere karşı tam güvenli bina modeli. Çelik Konstrüksiyon Yapılarımız uzun ömürlü lüks konut tercihleri başta olmak üzere yönetim ofis binaları, çelik okul ve hastane yapıları, belediye başkanlık ve hizmet binaları, sosyal tesis binaları gibi bir çok alandaki kullanıma özel tam güvenlikli yapı çözümü sunuyor. Tüm yapılarımızda olduğu gibi çelik konstrüksiyon yapılarımızda da hızlı üretim ve kaynaksız demonte sistemiyle yerinde kısa sürede kurulum avantajı bulunmaktadır. Çelik yapı sistemli binalarımız geleneksel yapılara göre yüzde 75’e varan daha kısa sürelerde kullanıma hazır kurulum özelliğine sahiptir. Yüksek enerji tasarrufu, doğa dostu malzeme tercihiyle sürdürülebilir çevre yönetimine tam uyumluluk, en uzun kullanım ömrü gibi üstünlükler Karmod çelik konstrüksiyon yapılarda.

Farkedilir yenilikler prefabrik ofis yapılarında

Prefabrik ofis yapılarımız modern tasarımlarıyla kısa sürede ofis ve yönetim binasına sahip olmayanlara özel. Karmod uzmanlığı ile tek katlı veya katlı planda hazırlanan özgün tasarımlarıyla prefabrik ofis modellerimizi mutlaka incelemenizi öneririz. Hemen fark edilirliğiyle öne çıkan yenilikçi tasarımlar yeni nesil Karmod’un kaynaksız teknolojisiyle kısa sürede demonte olarak üretiliyor, vidalı geçmeli sistemin sağladığı avantajla yine çok kısa zamanda kurulum yapılarak kullanıma hazır hale getiriliyor. Prefabrik ofis yapılarıyla yönetim binaları başta olmak üzere, satış ofisleri, teşhir ofisleri, bölge müdürlük binaları gibi çok sayıda ofis üretimi gerçekleştiriliyor. Kısa sürede hizmete alınabilen Prefabrik otel yapılarımız da hemen kazanmayı arzulayan bilinçli yatırımcıların tercihi.

Hızlı kurulumlu Prefabrik Okul ve Hastane Yapıları

Eğitim binaları ile deslik açığının kısa sürede kapatılabilmesi ve sağlık hizmetlerinin verilebilmesi için gerekli acil ihtiyaç duyulan yap ihtiyaçlarına Prefabrik Okul ve Prefabrik Hastane yapılarımızla kalıcı çözüm getiriyoruz. Prefabrik Okul ve Hastane yapılarımız Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı bina standartlarında kurumların kurumsal kimliği göz önüne alınarak projelendirilerek üretilmektedir. Kaynaksız civatalı yeni nesil üretim teknolojimizle prefabrik okul ve hastane yapılarını geleneksel inşa süreleri ile kıyaslanamayacak kadar çok kısa zaman diliminde imal edip yerinde kurulum gerçekleştiriyoruz. 

Prefabrik Yapı Sık Sorulan Sorular

Prefabrik yapıların ömrü ne kadardır?

Prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı sınıfında olup ortalama 50 yıl güvenle kullanılabilmektedir. Aşırı rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.

Prefabrik yapılar sökülerek başka bir yere taşınabilir mi?

Prefabrik yapılar vidalı ve geçmeli modüler sistemli olup sökülerek başka bir yere taşınabilir. Ancak yeniden montajda sökülen bazı malzemeler tekrar kullanılamaz. Maksimum %10 oranında malzemenin yenilenmesi gerekebilir.

Prefabrik yapılarda ısı ve ses yalıtımı nasıldır?

Karmod prefabrik binaların dış duvarları 10 cm kalınlığında straforlu panel sisteme sahip olup klasik betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses izolasyonu sahiptir. Duvar panelleri arasındaki yüksek yoğunlukta strafor ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü ve taş yünü malzeme yüksek yalıtım içermektedir.

Prefabrik yapıların üretim ve montaj süresi ne kadardır?

Standart bir binanın üretim süresi normal koşullarda bir haftadır. Hava koşullarına bağlı olarak montaj ekiplerimiz tek katlılarda 20-25 m2; çift katlılarda ise günde yaklaşık 15-20 m² kurulum gerçekleştirebilmektedir. Montajdan sonra müşterimizin yapacağı işlemlerden sonra boyacı da bina metrekaresine göre 1-3 gün aralığında boyama işlemini tamamlanmaktadır. İyi bir planlamayla 1 ay gibi kısa bir sürede binanın içine yerleşebilirsiniz.

Prefabrik yapılar için ruhsat gerekli mi?

Prefabrik yapılar ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.

Prefabrik yapıları en fazla kaç kat yapabiliriz?

Prefabrik konutları 2 katlı olarak yapılabilmektedir. Hafif çelik yapılarda ise 3 kata kadar yapmak mümkündür.

Prefabrik yapının fiyatı nasıl belirlenir?

Yapıda kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin serisi gibi unsurlar prefabrik yapılarda fiyatı etkiler. Bunun yanında cephede ekstra ısı yalıtımı için gerekli kaplama malzemeleri ve çatı kaplamasında kullanılan alternatifli malzemeler de fiyatı etkilemektedir.