Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Şantiye

Prefabrik Şantiye Nedir?

Prefabrik şantiye teknoloji kullanımıyla hızlı üretim, kolay taşıma ve her türlü saha şartlarında hızlı kurulum avantajına sahip yapı güvenliği, ergonomi ve ekonomik fiyatlarıyla öne çıkan şantiye binalarına prefabrik şantiye denilmektedir.

Sandviç Panel Sistem Yapıları

Fibercement Betopan Panel Sistem Binalar

Yol yapımdan toplu konuta, enerjiden madenciliğe, havaalanı yapımından baraj inşaatlarına önemli projeler prefabrik şantiye tercihiyle zamandan kazanıyor. Az personelle çalışılan on kişilik küçük konaklama tesisinden binerce personelin görev aldığı işçi kampları prefabrik şantiye yapılarıyla kısa sürede kuruluyor. Yapı modelini kullanarak şantiye yönetim ofisleri dahil prefabrik yatakhane ve yemekhane binalarıyla birlikte tüm yapı grupları kısa zamanda inşa ediliyor. Klasik betonarme tarzı yapı geleneksel yapı modelleriyle aylar hatta yıllar alan kamp inşaatları prefabrik şantiye sistemiyle günler içerisinde hazırlanıyor. Yol yapım veya madencilik sahasında görev alacak personelin konaklayacağı yapı grubu günler içerisinde tamamlanarak projelere hızla start verilebiliyor. Yatırımlar prefabrik şantiye yapıları ile kısa sürede başlama avantajıyla kara dönüşüyor. Aynı zamanda zorlu şantiye şartlarına uyumlu yapı modeliyle beden gücüyle çalışan işçilere yaşattığı konforla verimliliğin artmasına büyük katkı sağlıyor.

Yenilikçi Karmod yapı teknolojisiyle modern tesislerde hızlı üretimi gerçekleştirilen Fibercement Panel Sistem Binalarımız demonte sistemiyle hızlı nakliye ve yerinde kısa sürede kullanıma hazır kurulum avantajı sunar. Uzun ömürlü fibercement sistemli prefabrik yapılarımızda kullandığımız her biri en iyi performansta enerji tasarrufu kazandıran iki farklı izolasyon (EPS Strafor veya Taş Yünü) olarak fibercement (Betopan) pres panel sistem ve karkaslı panel tercihleriyle dört mevsim iklimlendirme kolaylığı sağlıyoruz. Dünya genelinde büyük projelerin bina ihtiyaçlarına hızlı çözüm getirdiğimiz yeni teknoloji prefabrik yapılarımızla önemli projelere destek olmayı sürdürüyoruz.

Prefabrik Şantiye Binaları ve Modelleri

Farklı alanlardaki yapı projelerine önemli kolaylık sağlayan prefabrik şantiye binaları modelleri ile de işçi kamplarına tam yapı çözümü getiriyor. Şantiye denildiğinde ilk akla gelen prefabrik yatakhane binaları bu modelle en iyi konforla üretilerek kullanıma hazır kurulum yapılıyor. İşçi kamplarının bir diğer önemli yapısı prefabrik yemekhane. Yemekhane binası denildiğinde içerisinde gerekli tüm alanlar hizmet verdiği şantiye projesine özel tasarımla üretiliyor. Prefabrik şantiye binaları modelleri arasında bir diğer önemli yapı olarak prefabrik ofis yer almaktadır. Şantiye kamplarının olmazsa olmaz bu üç yapı grubu dışında çok sayıda prefabrik bina modeli bulunmaktadır. Prefabrik sağlık tesisi, insan kaynakları ofisi, çamaşırhane, sosyal tesis binası, ibadethane, kantin, misafirhane diğer şantiye bina modelleri arasında.

Karmod uzmanlığıyla şantiye ihtiyacına özel projelendirilip üretilen prefabrik şantiye binaları modelleri biraz daha yakından bakalım. Bunlar arasında prefabrik yatakhane binası öncelikle yapı güvenliğiyle beraber tam yangın güvenliği üstünlüklerinde üretim esas alınmıştır. Kullanım ergonomisinin yaşattığı konfor prefabrik işçi koşuşu yapılarının öne çıkan üstünlüğüdür. Sunduğu konforla zorlu şantiye sahalarında beden gücüyle çalışanlara ev konforu yaşatarak bir sonraki güne zindelikle hazırlanmalarına katkı sağlar.

Prefabrik yemekhane binası temel bölümleri şantiye ihtiyacı ve kullanım ergonomisiyle hazırlanmaktadır. İçerisinde kullanacak personel sayısına göre genişçe bir yemek salonu, mutfak, kiler, gıda mühendisi ve personel odaları, lavabolar gibi alanlar bulunur.

Prefabrik şantiye binaları modelleri tercih edilen yapı sistemleriyle de önemli alternatif sunar. Prefabrik yapı grubunda yer alan panel sistem prefabrik yapılar ve yeni nesil konteyner modeli Karmod’un yapı grubu çeşitliliğinin şantiyeye yansımasıdır. Bunlar arasına Karmod’a özgü mobo kabin de eklenerek şantiye bina model alternatifleri daha da çeşitlendirilmiştir. 50 m2’yi bulan geniş mekan sunumuyla Karmod kabin Ortadoğu ve Afrika genelinde şantiye yatakhane ve yemekhane bunası olarak tercih edilmektedir.

prefabrik şantiye binaları

Prefabrik Şantiye Fiyatları   

Modern tesislerde yeni nesil üretim teknikleri kullanılarak makine otomasyonunda ön imalatlı hazırlanan prefabrik binalar yerinde kurulumla teslim ediliyor. İsraf edilmeden hızlı üretim ve yerinde uzmanlarca kısa sürede kurulum prefabrik şantiye fiyatları avantaja çeviren temel etkenler. Bu önemli avantaj rekabetçi koşullarda proje geliştiren büyük yapı firmalarının işini oldukça kolaylaştırıyor. Kısa sürede hızlı kurulum yapılan yenilikçi sistemle projeler teslim termini baskısından kurtuluyor. Farklı ustalara gerek duyulmadan Karmod uzmanlarınca kurulum yapılabilen prefabrik şantiye fiyatları ile de yatırımcının yüzünü güldürüyor. Zamandan, işçilik giderlerinden kıyaslanamayacak kazançlar sağlayan yatırımcı rekabet koşullarında bütçe giderleri açısından oldukça rahatlıyor. İnşaatı aylar süren pahalı klasik yöntemler yerine yeni nesil yapı tercihiyle prefabrik şantiye fiyatları açısından yüzde 50’ye varan kazanç sağlıyor. Aynı zamanda kaynak kullanılmadan cıvatalı sistemle üretilen prefabrik yapı modeli farklı şantiyelerde defalarca kurulum imkanına sahip. Özellikle yol yapım alanında çalışan firmalar gibi çok sayıda işletme şantiyelerini projeden projeye taşıyarak prefabrik şantiye fiyatları avantajını yaşıyor.

Prefabrik Şantiye Yapılarımızın Özellikleri

Karmod prefabrik şantiye yapılarımızın özellikleri arasında hızlı üretim ve yerinde uzman ekiplerce kısa sürede kurulum gibi en temel üstünlük olarak öne çıkmaktadır. Bununla beraber Karmod şantiye yapılarının proje tasarımından üretim üstünlüğüne, montajdan ergonomiye üstün özellikleri bulunuyor. Öncelikle projede çalışacak işçi sayısına göre proje yapı grubu öneriyoruz. Bu aşamada ofiste çalışacak beyaz yaka ile sahada daha çok emek yoğun çalışacak mavi yaka personelin sayıları önem kazanıyor. Proje aşamasında çalışan personel açısından zamanla büyüyen şantiyelerin bina planlaması da uzmanlık gerektiren alanlar arasında. Mevcut personel sayısı ve şantiye yapıları kurulumuna ayrılan sahaya göre uzmanlıkla bir planlama yapılması gerekir. Aksi durumda şantiye yapı grubu yetersiz kalacak yeni yatırım gerektiren prefabrik şantiye fiyatları bütçeye ekstra yük getirecek. Karmod uzmanlığı ile en başta size getireceği önerilerle proje aşamasında şantiye yapılarınızın planlamasında size destek oluyor.

Şantiye Mobilizasyon

Planlama sonrası işiniz çok daha kolay. Çünkü yapı güvenliğinde uzman tasarım, hızlı üretim ve hızlı kurulum zaten prefabrik şantiye yapılarımızın özellikleri arasında. Zorlu şantiye saha şartlarına özel ürettiğimiz prefabrik yapılar bina güvenliği ve tam yangın güvenliği üstünlüklerine sahip. Yönetim ve teknik personelin kullanımına özel şantiye prefabrik ofis yapılarımız yalıtım üstünlüğü başta olmak üzere kullanım konforuna sahip. İyi yalıtımıyla kışın soğuk ve çamuru, yazın kavurucu sıcak ve tozu prefabrik ofis yapılarımızın kapısını kapattığınızda dışarıda bırakılıyor. İçeride her mevsim huzurlu çalışma ortamı sizi bekliyor.

Prefabrik yatakhane binalarımızın temel özellikleri arasında yüksek yalıtım, yangın güvenliği ve kullanım konforu öne çıkıyor. Uluslararası standartlar, işçi ve işçi sağlığı şartlarının tam anlamıyla sağlandığı prefabrik işçi koğuşu yapılarımızda çalışanlar yeni güne dinlenerek zindelikle uyanıyor. Prefabrik yemekhane binalarımız geniş ve ergonomik salonlarıyla leziz yemeklerin tadılarak saha yorgunluğunun kolaylıkla atılabileceği özel mekanlar arasında

Modern tesislerde tam yapı güvenliği üstünlükleriyle hızlı üretim, yerinde Karmod uzmanlarınca hızlı kurulum şantiyenizi de konforla buluşturacak. A’dan Z’ye kullanıma hazır prefabrik şantiye yapılarımızın üstün özellikleriyle gözünüz arkada kalmayacak. Size güvenliğiyle bütçe avantajlarını yaşatırken konforuyla işçiliğinizin verimliliğini artıracak.

prefabrik şantiye binaları

Neden Prefabrik Şantiye Yapıları Tercih Etmelisiniz?

Prefabrik şantiye yapılarını tercih etmek için çok sayıda önemli avantajın bulunduğunu belirtmek isteriz. Karmod şantiye yapıları özel yazılım bilgisayar programında projenize en uygun yapı grubu önerisiyle tasarlanıyor. Küçük veya büyük şantiyenizde ihtiyaç duyabileceğiniz yapı grupları alternatif yapı modelleriyle size sunuluyor. Projenize uyumluluk dikkate alınarak size prefabrik veya konteyner şantiye yapıları ayrı ayrı veya bir arada alternatiflerle öneriliyor. Karmod’a özgü kabin şantiye bütçenize daha da kazandırmak için şantiyenizdeki bazı yapılarda ekonomik çözüm oluşturuyor. Teknolojik hatta hızlı üretim avantajımızla ihtiyaç duyduğunuz yapılar kısa sürede üretiliyor. Lojistikten saha kurulumuna uzmanlaşmış ekiplerle prefabrik şantiye işçi kamp yapılarınız kısa sürede kullanıma hazır montajlanarak teslim ediliyor. Zamandan kazanarak projenize kısa sürede start verebiliyorsunuz. Klasik yöntemlerin uzun süreçleri ve farklı ustalarıyla uğraşmadan prefabrik şantiye fiyatları ile bütçenizde tasarrufla kazanıyorsunuz. Prefabrik konut konforunun zorlu şantiye sahalarına da yansıtıldığı prefabrik şantiye yapılarımızı tercih ederek çalışanlarınıza ev konforunu yaşatın. Karmod prefabrik şantiye yapılarını tercih ederek sorunları geride bırakın. Rekabetçi çalışma koşullarında rakiplerinizden daima bir adım önde kalın. Hem zamandan hem de fiyattan kazançlı çıkın.

Tamamlanan Projelerimiz

Prefabrik Şantiye Yapılarımızın Üstün Özellikleri

Prefabrik Şantiyeler

Şantiye Yapıları uzmanlığımızla tanışın projenize hız verin

Prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığımızı yeni nesil teknolojilerle buluşturarak ürettiğimiz prefabrik şantiye yapılarımızla projenizi en iyi zaman performansıyla tamamlamanız için büyük katkı sağlıyoruz. Prefabrik şantiye yapılarımızla inşaat, yol yapım, havalimanı, köprü ve baraj, enerji ve madencilik gibi çok sayıda önemli projenin şantiye mobilizasyon kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Bu projelerin başlangıcında ilk ihtiyaç olan şantiye binaları yapı grubunu uzmanlığımızla hızla üreterek yerinde hazır kurulumla teslim ediyor, kullanıma sunuyoruz. Dünyanın büyük ve orta ölçekli projeleri Karmod prefabrik şantiye yapılarıyla start alıyor, işlerine iyi ve hızlı bir başlangıç yapmanın farkını yaşıyorlar.

Prefabrik şantiye yapıları grubunda hangi bina çözümleri yer alıyor?

İnşaat Konteyneri

Prefabrik şantiye yapıları grubu denildiğinde şantiye mobilizasyonu olarak ifade edilen bina çözümlerinin tamamı akla gelir. Bunlar arasında da ilk akla gelen şantiye ofisleridir. Şantiye ofisleri grubunda başta şantiye yönetim ofisi olmak üzere mühendis ofisleri, teknik ofis, laboratuvar, ik (insan kaynakları) ofisi gibi çok sayıda ofis binası yer alır.

Şantiye ofisleri dışında şantiye yapı grubunun en önemli ihtiyaçları prefabrik yatakhane ve yemekhane binalarıdır. Şantiye işçi koğuş yatakhane binaları olarak da ifade edilen yatakhane yapıları şantiye işçi kamplarının en önemli işlevsel binaları arasında yer alır. Çünkü bu binaların özelliği zorlu saha ortamlarında gün boyu fiziki güçle çalışarak yorgun düşen işçilerin iyi bir ortamda dinlenerek günün yorgunluğunu atabilmeleri ve aynı zamanda bir sonraki yorucu iş gününe dinlenmiş olarak uyanabilmeleri yönüyle oldukça önemlidir. Bu nedenle Dünyanın önde gelen şantiye projelerinin yüklenici markaları şantiye işçi koğuş yatakhane binaları tercihinde yukarıda vurgulanan önemli hassasiyetleri mutlaka göz önünde bulundurarak karar verirler. Prefabrik yatakhane binaları projelerinin hazırlanmasında koğuşlarla beraber daha işlevsel kullanım için şantiye tuvalet ve duş binaları da bu yapıların içerisinde olacak şekilde planda yer alır. Şantiye tuvalet ve duş binaları yatakhanede kalacak kişi sayısına göre uluslararası standartlarda belirlenen işçi sağlığı kriterleri dahilinde ünite sayısında hazırlanır. Yatakhanelerle beraber işçi kampı bina donatıları arasında şantiye yemekhane restoran alanları önem verilen yapılar arasındadır. Şantiye yemekhane restoran alanları işçi için yemek yemenin yanı sıra adeta bir dinlenme alanıdır da. Gerek yatakhane binaları ve gerekse yemekhane bina tercihi işçi psikolojisini moral yönüyle yüksek tutabilme açısından son derece önemlidir. Şantiye binaları satın alma karar vericileri bu durumu mutlaka dikkate almak durumundadırlar. Bu açıdan küçük bir empati yapmak karar vericilerin işini oldukça kolaylaştıracaktır. Şöyle ki projede görev alan işçiler ekmek parası kazanabilmek için ailelerini geride bırakarak yüzlerce hatta binlerce kilometre uzak mesafelerden gelerek işçi kampında toplanmışlardır. Bu onlarda ilk anda ciddi psikolojik kırılmalara yol açar. Bir de şantiye binaları sahasının şehir merkezinden de uzakta yer alması bu psikolojik durumu oldukça girift hale sokar. İşte bu aşamada prefabrik şantiye yapıları kararında özellikle yatakhane ve yemekhane binalarında yapılacak en isabetli iyi bir tercih onların bu psikolojik kırılmalarını en aza indirecektir. Prefabrik şantiye yapıları grubunda öne çıkan ofis, yatakhane ve yemekhane binalarının yanı sıra kantin binası, dinlenme salonu, ibadethane, sağlık merkezi ve revir, kademe ve bakım binası, çamaşırhane gibi çok sayıda bina çözümü yer almaktadır.

Şantiye Konteyneri

Şantiye projelerinizi konforla tanıştırın verimliliği artırın

Prefabrik yapı sektöründe 1986 yılından bugüne uzmanlığımızla projelendirip kullanıma hazır teslim ettiğimiz prefabrik şantiye yapıları BP - Azfen Şahdeniz 2 doğalgaz projesi, İstanbul 3. Havaalanı inşaatı ile Şili, Peru, Guyana, Sudan, Gabon, Eritre, Libya, Cezayir, Somali, Nijerya, Nijer, Kongo, Türkmenistan, Özbekistan, Suudi Arabistan gibi çok sayıda ülkede enerji ve maden sahalarında büyük projelerin şantiye binaları tercihi oldu. Prefabrik şantiye yapılarımızla kullanım saha coğrafyası ve konaklayacak kişi sayısına göre en uygun yapı grubunu uzmanlığımızla önererek sahip olduğumuz yenilikçi teknolojilerle hızlı üretim, yerinde kullanıma hazır hızlı kurulum Karmod’un öne çıkan en önemli farkıdır.