Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Seyyar Tuvalet ve Duş Kabini Modelleri

Seyyar Tuvalet ve Wc Duş Kabin Modelleri

Her biri kullanıma hazır üretimli çok sayıda seyyar tuvalet ve WC duş kabin modeli bulunmaktadır. Modeller iç kabin sayısı ve ünite özelliğine göre şekillenmektedir. Tekli ünitelerde yer taşı, klozet ve duş teknesi alternatifleri müşteri tercihine göre üretilebilmektedir. İki, üç ve daha fazla sayıda üniteye sahip seyyar tuvalet modellerinin iç kabinleri istenilen vitrifiye malzemeleriyle hazırlanabilmektedir.

WC Duş kabin modelleri arasında aynı yapıya farklı girişler konularak bay bayan tuvalet modelleri hazırlanabilmektedir.

Özellikle şantiye ortamındaki seyyar WC ihtiyaçları için ünite içi çok fonksiyonlu hale getirilebilmektedir. Tek kabin içerisinde hem tuvalet hem de duş teknesi yerleştirilebilmektedir. Duş için batarya ekstra armatür olarak kullanıma hazır monte edilmektedir.

Seyyar WC

Seyyar Tuvalet Nedir?

Modern fabrika tesislerinde üretilerek kullanıma hazır konseptte satışa sunulan WC modeline seyyar tuvalet denir. Seyyar WC adıyla da isimlendirilen tuvalet modeli üretim şekline ve WC kabin ünite yapısına göre çeşitlenmektedir.

Standart Tuvalet Kabin Ölçüleri

 • 135x135 Tuvalet Kabini
 • 135x210 çift kabinli seyyar tuvalet
 • 135x315 üç kabinli prefabrik tuvalet
 • 150x150 seyyar alafranga tuvalet
 • 150x270 iki kabinli seyyar tuvalet
 • 150x390 üç üniteli seyyar tuvalet kabini
 • 150x120 plastik mobil tuvalet kabini

Seyyar Tuvalet Farklı İhtiyaç Alanlarına Pratik Çözüm

Seyyar tuvalet kullanıma hazır üretimlidir. Farklı ihtiyaç alanlarına hazır tuvalet kabini avantajıyla en pratik WC kabini çözümü sunuyor.

Seyyar tuvalet kabininin modern fabrika tesislerinde üretilmesi büyük kolaylık. Farklı kullanım yerlerinde yapı inşa süreçleriyle uğraşmadan taşınabilir tuvalet kabini yanınızda. Fabrikalarda, şehir meydanlarında, millet bahçelerinde, sosyal tesislerde, şantiyelerde portatif tuvalet kabini en pratik çözüm. Pratikliğiyle bahçe için seyyar tuvalet ihtiyaçlarında da yoğun olarak tercih ediliyor.

Seyyar tuvalet kamp alanlarında WC ihtiyaçlarının karşılanmasını kolaylaştırıyor. Mobil tuvalet özelliğiyle milli park alanlarında çevre korumasına tam destek sağlıyor. Kullanıma hazır yapı konseptiyle dış mekan tuvalet kabini ihtiyaçları için en ideal yapı modeli.

Seyyar Tuvalet Nasıl Yapılır?

Kullanıma hazır modeliyle prefabrik tuvalet adıyla da isimlendirilen seyyar tuvalet modern tesislerde üretilmektedir. Tekli ve çoklu ünitede hazır modelleri bulunur. Hangi WC kabini üretimi yapılacaksa bant hattına alınır. Projesi ve üretim süreci hazır olan seyyar WC dakikalar içerisinde hattan geçerek üretilir.

Üretimin ilk aşamasında kabinin şasesi hatta yerleştirilir. Sonrasında duvar panelleri montajlanır. Daha sonda çatısı kapatılır. Bir sonraki aşamada tercih edilen üniteye göre alaturka yer taşı, alafranga klozet veya duş teknesi kabin içerisine monte edilir. Kabin arkasından ana gider bağlantı borusu çıkartılır. Su tesisatı döşenir. Musluk ve bataryaların montajı gerçekleştirilir. Yapı içerisindeki elektrik tesisatı sıva üstü olarak çekilir. Lavabo ile birlikte ayna, tuvalet kağıtlığı ve askı gibi aksesuarların montajı yapılır. Kabin aydınlatma armatürü, anahtar ve prizlerin montajı yapılır. Son aşamada kapısı da montajlanan seyyar tuvalet kabini kalite kontrol süreçlerinden geçirilerek sevke hazır hale gelir. Kalite kontrol aşamasında sızdırmazlık ve elektrik tesisatı detaylı testlerden geçirilir.

Seyyar Tuvalet Kabini Avantajları Nelerdir?

 • Seyyar Tuvalet Kabini hazır üretimli modeliyle aynı gün kullanıma sunulur.
 • Mobil ünite özelliğiyle her yere kolaylıkla taşınabilir.
 • Atık ve temiz su tankları entegre edilebilir.
 • Uzun süreli kullanımlar için şehir şebekesine ve merkezi kanalizasyon sistemine bağlanabilir.
 • Tekli veya çoklu WC kabini ünitelerinde modelleri bulunur.
 • Alafranga, alaturka ve Duş Kabini alternatiflerinde üretilebilmektedir.
 • Sandviç panel üretimli modeliyle temizliği ve bakımı çok kolaydır.
 • Duvardan çatıya, elektrik tesisatından su tesisatına hazır üretimlidir.
 • Seyyar tuvalet ihtiyaçlarında hiç bir işçilikle uğraşmadan sipariş vermeniz yeterli.
 • Uluslararası standartlarda engelli tuvaleti modelinde üretimler bulunmaktadır.

Seyyar Tuvalet

Seyyar Tuvalet Nerelerde Kullanılır?

Açık hava organizasyonlarından şehir parklarına seyyar tuvaletin yaygın kullanım yerleri arasında şu alanlar öne çıkar;

 • Park ve piknik alanları,
 • Millet bahçeleri, milli parklar,
 • Özel villa bahçeleri,
 • Sosyal alanlar ve Spor tesisleri,
 • Şehir meydanları,
 • Miting ve Konser etkinlikleri,
 • Pazar yerleri ve fuar alanları,
 • Güvenlik noktaları,
 • Sera ve tarım üretim çiftlikleri,
 • Fabrika endüstri tesisleri vb.

Seyyar Tuvalet En Çok Hangi İllerde Tercih Ediliyor?

Kullanıma hazır konseptli seyyar tuvalet Adana, Ankara ve Antalya illeri en çok talep gördüğü iller arasında yer alıyor.

Hazır prefabrik tuvalet fiyatlarını incelerken Karmod WC kabin teknik özelliklerine mutlaka göz atmanızı öneririz.

Seyyar Tuvalet ve Duş Planları

Tekli üniteden 7’li üniteye varana kadar alternatif kabin sayısında seyyar tuvalet ve duş planları bulunmaktadır. Seyyar alafranga tuvalet planının yanı sıra yer taşı alaturka ve duş kabini şeklinde üniteler hazırlanmaktadır. Ünitelerin seçimi müşteri tercihine bırakılmıştır. Seyyar tuvalet ve duş planlarında kullanım ergonomisi ön planda tutulmuştur.

Seyyar Tuvalet Fiyatları Ne Kadar?

Ürün Fiyat
135x135 seyyar tuvalet 26.200 TL
135x210 WC kabin seyyar tuvalet 37.800 TL
135x315 3 üniteli kabin tuvalet 63.900 TL
150x150 portatif tuvalet 38.250 TL
150x270 wc kabin 59.700 TL
150x390 3’lü portatif tuvalet 87.600 TL
150x120 polietilen seyyar tuvalet 20.300 TL

NOT : Seyyar tuvalet fiyatları Ekim 2023 listesi baz alınarak önerilmiştir. WC kabin ölçüleri ve fiyatlarının tamamı için iletişim sayfamızı kullanarak kolayca bilgi alabilirsiniz.

Seyyar Tuvalet Kiralama Modeli

Mobil taşınabilir pratikliğiyle seyyar tuvalet kiralama modeli oldukça yaygındır. Miting ve konser tarzı açık hava etkinliklerinde seyyar tuvalet kiralama modeli tercih edilmektedir.

İkinci El Seyyar Tuvaletler

Modern tesislerde seri üretimle imal edilen WC kabinleri ikinci el seyyar tuvalet aramaya gerek duyulmadan satın alınabilir. Hazır üretimli seyyar tuvalet ekonomik fiyat avantajlarına sahiptir.

Engelli Tuvalet WC

Engelli Tuvalet Modelleri

Engelli yaşamını kolaylaştırmak için tasarlanmış engelli tuvalet modelleri uluslararası standartlardaki ölçüleriyle öne çıkar. Temel olarak tekerlekli sandalyenin yapı içerisine kolay manevrayla girmesi hedeflenmiştir. Bu nedenle kabin içi standart en küçük ölçüsü 220x220 cm’dir.

Engelli tuvalet giriş kapısı engelsiz ölçüde olmalıdır. Genişlik en az 150 cm olup tekerlekli sandalye girişi kolayca yapılabilmelidir. Kapı açılım ölçüsü en az 120 cm olmalıdır. Kapı girişinde basamak bulunmamalıdır. Kapıya dışardan giriş için engelli araç rampası güvenli şekilde yerleştirilmelidir. Kapı girişinde kayar sistem kullanılabilir. Otomatik açılım ilave edilebilir.

Lavabo 75 ila 86 cm yükseklikte montajlanmalıdır. Tekerlekli sandalyede oturan engellinin yanaşabileceği diz boşluğu bulunmalıdır.

Engelli tuvalet kağıtlığı; klozet boyunda, 43- 48 cm aralığında yerleştirilmelidir. Sabunluk seçimi güç kullanımının en sınırlı olan engelli kullanım şartları düşünülerek yapılmalıdır. Sabunluk 80- 110 cm yükseklikte montajlanmalıdır. Ayna alt kenarı 90 cm yüksekliğe yerleştirilmelidir.

Klozet montajı 43 ile 48 cm yükseklikte olacak şekilde montajlanmalıdır. Klozet ortasından duvara olan mesafe 46 cm olarak yerleştirilmelidir. Tutunma barının bulunduğu yerde duvar ile klozet mesafesi 90 cm bırakılmalıdır.

Sabit tutunma barı 80 ila 95 cm mesafede olmalıdır. Duvar arası mesafe ise 4 cm bırakılmalıdır. Katlanabilir özellikteki tutunma barı klozetten 30 ila 35 cm mesafede olmalıdır. Klozetten sonraki yüksekliği 25 ve 35 cm bırakılmalıdır.

Engelli çağrı butonu engellinin düşme riski düşünülerek klozet ve lavaboya yakın alanda ve yetişecek mesafede montajlanmalıdır.

Engelli Tuvaleti Nedir?

Uluslararası belirlenmiş standartlarda engelli kullanımına özel geliştirilip üretilen WC modeline engelli tuvaleti denir. Engelli tuvalet modelinin geliştirilmesindeki temel amaç engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmaktır. Kullanımı çok kolay, hazır üretimli tuvalet engelli kullanımına sunulmaktadır.

Engelli Tuvaletinde Neler Bulunur?

 • L tutunma barı
 • Mafsallı tutamak.
 • L Wc tutunma barı
 • Köşe tutamak
 • Açılı tutamak
 • Destekli engelli tutamağı
 • Düz tutamak
 • Hareketli engelli aynası
 • Özel engelli WC ünitesi

Bu malzemelerin dışında sabunluk ve sabun, kâğıt havluluk, el kurutma makinesi, kancalar ve tuvalet kâğıdı erişilebilir yerde olmalıdır. Ayna boyu standart ölçüde ve aşağı doğru montajlanmalıdır. Çöp kovası boyutu ve yeri engelli kullanımına uygun olmalıdır.

WC Kabin Fiyatları ve Modelleri

Seyyar tuvalet kabinleri müşteri beklentilerine göre şekillenmektedir. WC Kabin Fiyatları ve Modelleri bu beklentilere göre şekillenmektedir. Kullanıma hazır konsept oluşu WC kabin fiyatlarını son derece ekonomik hale getirmektedir. Hazır WC modellerinin tamamı yapı inşa süreçlerini geride bırakarak pratik çözüm sunmaktadır. WC kabinlerinde seyyar tuvalet klozet

Polietilen Seyyar Tuvalet Nedir ?

Polietilen hammaddeden üretilen atık ve temiz su tankı bulunan, istenilen yere kolayca taşınabilen WC kabinlerine polietilen seyyar tuvalet denir. Polietilen seyyar tuvalet uzun ömürlü kullanıma özel üretilmiştir. WC ünite çeşitliliği içerisinde alafranga klozet ve yer taşı modeller bulunmaktadır. Yapı içerisinde pisuar alanı da yer almaktadır. Üstünde temiz su haznesi bulunan polietilen seyyar tuvalet altında da atık su tankı yer almaktadır. Foseptik tank kolay boşaltılabilir özelliktedir. İstendiğinde merkezi kanalizasyon şebekelerine bağlantıyla entegre edilebilir.

El yıkama lavabosu, sıvı sabunluk, tuvalet kağıtlığı, ayna ve askı polietilen seyyar tuvalet kabininin standart aksesuarları arasında yer alır.

Mobil Tuvalet Nedir?

Kullanıma hazır konseptte üretilen ve istenilen her yere kolayca taşınabilen WC modeline mobil tuvalet denir. İkili ve üçlü ünitelerde üretilen mobil tuvalet tekli üniteler daha yaygın kullanılmaktadır. WC kabin içerisi klozet, yer taşı veya duş kabini üniteleriyle müşteri tercihine göre üretilebilmektedir.

Kamp Tuvalet Modelleri

Mobil WC modelleri arasında doğa ve milli park alanlarına özel geliştirilmiş kamp tuvalet modelleri de bulunmaktadır. Kamp tuvalet modelleri WC ünitesinin yanı sıra atık ve temiz su tankı haznelerine sahiptir. Septik atık tankı kolayca boşaltılabilmektedir. Kamp tuvalet kabini içerisine batarya montajlanarak duş ünitesi de entegre edilebilmektedir.