Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Modüler Kabinler

Benzersiz üstün özellikler Karmod modüler kabin serisinde

CTP teknolojisiyle yüksek mukavemet, maksimum ısı ve ses izolasyonuna sahip Karmod kabin ürünleri ekonomik yapı fiyatlarıyla da benzersiz. Karmod kabin ürünlerinin kullanım yerleri arasında başta güvenlik kulübesi olmak üzere ofis, büfe (ekmek satış, manav, market, stor mağaza, gazete bayi vb.), danışma ve bilgilendirme ofisi ve wc duş üniteleri yer alıyor.

Farklı beklentilere özel modüler kabin çözümleri Karmod uzmanlığıyla size özel. CTP üretim sistemine sahip polyester kabin modeliyle 3 m2’den 50 m2’leri bulan farklı ölçülerde kullanıma hazır yapılar üretiliyor. Çoğunlukla bekçi kulübesi kullanımı tercihlerine yönelik üretilen panel kabin modeli ile 135x135 ölçüden 260x260 ölçüye kadar üretim gerçekleştiriliyor. 260x260 panel kabin işçi şantiye kamplarında yatakhane kabini olarak da ilgi görüyor. Kullanıma hazır sevk edilebilmesi Karmod kabinlerin temel avantajını oluşturuyor. Yapılar elektrik tesisatından su tesisatlarına kadar hazır sevk ediliyor. Üstelik her kabin ebatları özel elektrik ve su tesisatları özel projelendirilmiş durumda. Diğer modüler kabin modeli ise lüks sekmentiyle öne çıkan Metropol Kabin. Metropol kabin marka adıyla Karmod firmasının tescilli üretimidir. Bu özel yapı ile daha lüks güvenlik kabini beklentilerinin en iyi şekilde karşılanması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda geliştirilen bu özel kabin kısa sürede beklenen ilgiyi görerek farklı alanlarda tercih edilmeye başlandı. Bu özel kabin daha çok holding merkezleri, elçilik ve konsolosluklar, özel toplu konut siteleri gibi mekanlarda güvenlik kulübesi tercihi için kullanılıyor. Bu kabinde 3x6, 3x7 ve birleşimli sistemle 42 m2 yapılar büfe, restoran, kafeterya gibi amaçlar için de tercih ediliyor.

Modern lüks kabin konseptiyle aynı gün hizmete alınabiliyor oluşu küçük işletmeciler için ekstra cazibe oluşturuyor. Metropol kabin modeliyle işletmelerini aynı gün hizmete alabiliyorlar. Bina amortisman giderlerinin karşılanması oldukça kolaylaşıyor. Aynı zamanda işletmeleri için yer kiralama derdinden kurtuluyorlar. Modüler kabin modelleri sevk edildiği gün vinç yardımıyla istenilen alana kolaylıkla indirilebiliyor. Arzu edildiğinde yine vinç yardımıyla araca yüklenerek farklı bölgede hizmete alınabiliyor. Metropol kabin iki katlı ofis yapılarının hızlı kurulumunu da kolaylaştırıyor. Parçalı demonte ön üretimle modern fabrika tesislerinde üretilen bu kabin yerinde aynı gün içerisinde kurulumla kullanıma hazır hale getirilebiliyor. İki katlı ve birleşimli Metropol kabin lüks sınıftaki özel güvenlik ofisleri veya bölge müdürlüğü gibi yönetim binalarında tercih ediliyor. Bu model zırhlı güvenlik kabini üretiminde de kullanılıyor. BR7 zırh delici mermiye karşı tam koruma sağlayan kaplamalı kabin haline dönüştürülüyor.

Diğer bir modüler kabin modeli de prekast sistemine sahip kabinler. 150x150 ve 150x270 ölçüleriyle imal ediliyor. Renkli çamları, antrasit pencere sistemi ve özel çatısıyla konulduğu yerleri kalite ile buluşturuyor. Şehir mobilyalarının peyzaja kattığı değer ne ise prekast kabin de konulduğu yere modern görünümüyle değer kazandırıyor.

Modüler Kabin Üretiminde Dünya Lideri

1986’dan günümüze uzanan birikimiyle Karmod modern tesislerde imal ettiği modüler kabin ürünleri bugün dünyanın 120’yi aşkın ülkesine ihraç edilen tek marka olup modüler kabin üretiminde dünya lideridir. Yaşam kabininde dünyada en yaygın marka olan Karmod kabinlerini Türkiye’de güvenlik kabini, bekçi kabini, taksi durağı kabini ve büfe kabini kullanımıyla her noktada sıklıkla görebilirsiniz. Kabinlerimizi İngiltere’de gazete bayi, Fransa’da stor mağaza, Avrupa genelinde otobüs e-bilet satış kabini, Nijerya’da polis noktasında, Eritre’de maden ocağı yatakhanesinde, ABD’de büfe, Almanya’da çiftlik evi, Suudi Arabistan’da Konut, Katar’da askeri tesis, Rusya’da kitap satış noktası gibi çok farklı ihtiyaçlar için 120’nin üzerinde ülkede şu an hizmet vermeye devam ediyor.

En Çok Kabin Modeline Sahip Marka

Karmod CTP polyester kabin ürünleri başta olmak üzere lider marka kimliğiyle her biri farklı beklentilere özel 5 farklı üretim modelinde kabin üretmektedir. Her modelin farklı kabin planları da göz önünde bulundurulduğunda Karmod her biri fonksiyonel kullanım ergonomisine sahip yüze yakın standart kabin planında modüler kabini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. CTP polyester kabin modelinin yanı sıra farklı bir alternatif olarak Panel Kabin, lüks güvenlik kabini tercihine özel Prekast Kabin, modern konsept ofis yaşam kabini tercihleri için Metropol Kabinler ile seyyar portatif tuvalet kabini çözümü olarak polietilen seyyar tuvalet ve duş modelleri Karmod’un alternatifli üretimleri arasında yer almaktadır. Prefabrik kabin sınıfında yer alan ürünlerimiz deprem afeti sonrası açığa çıkan acil barınma ihtiyacınının hızla karşılanabilmesi için deprem kabini olarak ta kullanılmaktadır.

Aynı Gün Kullanımınıza Hazır Yaşam Kabinleri

Karmod kabin modellerinin tamamı kullanıma hazır konseptte satışa sunulmakta olup tuvalet kabinleri de dahil tüm üniteleriyle yerine sevk edildiğinde içerisinde hemen yaşam başlar. Elektrik tesisatı kabin arkasında buvatla güvenli olarak dışarı çıkarılmış olup ana akım şebekeye kolayca bağlantı yapılabilecek şekilde hazırlanmıştır. Aydınlatma armatürleri, anahtarlar ve prizler kullanıma hazır monte edilmiştir. Lavabolu ve duş - tuvalet kabini modellerinde ünitelerle beraber temiz ve atık su tesisatları çekilmiş olup ana şebekelere kolay bağlantı için ürün arkasında bağlantı ekipmanları hazır şekilde montajlanmıştır.

Farklı Kullanımlara Özel Ergonomik Planlarda Polyester Kabinler

Özel duvar ve çatı panelleri modern bant sisteminde tam yoğunlukta hammadde kullanımıyla enerji tasarrufu sağlayan yüksek izolasyonla üretilen CTP Polyester Kabinler 3 metrekareden 50 metrekarelere varan farklı ölçüde palanlara sahip. 150x150, 150x215, 215x215 plandaki kabinler genelde güvenlik kabini veya bekçi kabini olarak tercih edilirken 270x270, 390x390 ölçüleri taksi durağı kabini ve halk ekmek satış büfe kabini kullanımı için yoğun talep görüyor. 390x510 ölçü aralığından başlayarak 390x1230 büyüklükteki plana sahip yapılarımız ise en çok ofis yaşam kabini olarak tercih görüyor. Mobo kabinlerimiz 19 farklı ölçüde kabin  planında üretim yapılırken tekli üniteden çoklu ünitelere Seyyar portatif tuvalet kabinleri de altı farklı standart kabin ölçülerinde kullanıma hazır üretilmektedir. Hazır tuvalet kabinlerinde alaturka yer taşı, alafranga klozet, duş teknesi veya engelli kullanımına özel engelli tuvalet kabini ünitelerinde üretim gerçekleştirilmektedir.

Taksi Duraklarına Özel Modern Görünümlü Hazır Yapılar

Kullanıma hazır farklı plan konseptlerinde taksi durağı kabini yapılarıyla taksi durakları şimdi daha modern. Mobo kabin veya daha lüks kullanımlar için Metropol kabin modeliyle kullanıma hazır üretilip sevk edilen taksi durağı kabinlerimiz modern yapı tarzıyla şehir mimari konseptine tam uyum sağlarken içi kullanım ergonomisiyle de taksicilere nezih dinlenme alanları hazırlıyor. Maksimum geniş mekan kullanımında konforlu dinlenme salonu, şirin mutfağı, kayıt odasıyla prefabrik kabin taksici esnafının en çok tercih ettiği yapı modeli.

Modüler Kabinler Sık Sorulan Sorular

Kabinler hangi malzemelerden üretilir? Özellikleri nelerdir?

CTP kabin; dış yüzeyde jelkot, arada cam elyaf, polyester ve poliüretan malzemeden oluşan panellerin birleşiminden üretilmektedir. ABS kabin; Türkiye’de ilk olarak ABS malzemeden çift cidarlı olarak arada poliüretan malzemeden üretilen panellerin birleşiminden üretilmektedir. Panel kabin; dıştan içe doğru sıralandığında Sac+EPS+PVC lambriden oluşan panellerin birleşiminden oluşmaktadır. Metropol Kabin; değişik ölçülerde kutu profillerden oluşturulan karkasın arasında ısı ve ses yalıtımı için EPS iç ve dış kaplama olarak dekoratif betopan malzemeden üretilmektedir.

Kabinler rüzgâra karşı dayanıklı mıdır?

Yere sabitlenme şartıyla 80km/saat hızında esen bir rüzgâra dayanımlıdır.

Kabinler bakım gerektirir mi?

Kabinin iç kısımları ıslak bezle silinerek temizlenmelidir. Kabin dış kısımları fırçayla yıkanmalıdır. Kabinin silikon çekilen bölgelerinde dış etkenlere bağlı olarak silikon aşınırsa yenilenmelidir. İç ve dış bölgelerde oluşan lekeler asetonla silinebilir.

Kabinlerde ısı ve ses yalıtımı nasıldır?

Karmod Kabin yapısı itibarı ile -30 ile + 60 dereceye kadar malzeme deformasyonu olmadan dayanım gösterir. İçerisinde kullanılabilecek ısıtıcı ve soğutucuya göre yaşam alanı olarak kullanılabilir. Paneller arasına dökülen 35 mm kalınlığında 40 (kg/m³) yoğunlukta poliüretan köpük hem ısı hem de yüksek ses yalıtımı sağlar.

Kabinler sadece belirli standartlar ve ölçülerde mi yapılabilir?

Kabinlerde kalıp sistemi kullandığımız için standart ölçülerde üretim gerçekleştirilmektedir. İhtiyaçlar dikkate alınarak ölçüler tespit edildiğinden tüm ölçüler ihtiyacınıza cevap verecektir.

Standart ölçülerinize göre kabinlerde kaç kişi kalabilir?

Standart ölçülerde kabinlerimizde yaklaşık 2 m2 alanda 1 kişi kalabilir. Kabin satın almadan önce ihtiyaçlarınıza göre uzman satış temsilcisi arkadaşlarımızdan kullanım amacınız ve kalacak kişi sayısıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kabinler için nasıl bir zemin gerekir?

Kabinin konulacağı bölge terazide olmalı ve kabin ölçülerine göre 10 cm kalınlığında beton zemin yapılmalıdır. Satın aldığınız kabin ölçüsüne göre kenarlarında yere sabitlenmesi için yeterli boşluğun bırakılması uygun olur.

Kabinlerin garanti koşulları nelerdir ve garanti süresi ne kadardır?

Ürünlerimizle birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer alan ve aynı zamanda sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak ürünün kullanılması esastır. Bu şartlarda imalat ve montaj hatalarına karşı garanti süresi 1 yıldır.

Kabinlerde iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) nasıl çözülebilir?

Kabinlerimizde ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.

Kabinlerin nakliyesi ne tür araçlarla yapılmaktadır?

Nakliye, kabin ölçülerine göre kamyonet, kamyon ve tır ile yapılmaktadır. Nakliye yapılacak en uzun kabin ölçüleri 270X750 cm’dir. Bundan daha büyük ölçülü kabinler demonte olarak gönderilip yerinde montaj yapılmaktadır.