Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Metropol Konteyner

Modern şehir mimarisinin tercihi metropol konteyner

Karmod Metropol Konteyner, şehrin dokusuna uyum sağlayan modern tasarımda üretilmiş estetik konteyner çeşididir. Karmod’un Ar-Ge çalışmalarının ürünü olan metropol konteynerler metal karkas yapısı ile, üzerine her türlü kaplama imkanı sunan, bulunduğu ortama kalite katan modern görünümlü estetik yapılardır. Metropol konteynerlerde metal karkas üzerine taşonit yalıpan kaplama, ahşap kaplama, alüminyum kompozit kaplama, siding kaplama gibi farklı kaplama çeşitleri isteğe bağlı olarak uygulanabilmektedir.

Metropol Konteyner Modelleri

Neden Metropol Konteyner?

Metropol Konteyner tercih edilerek konulduğu her yere estetik katar, kalite katar, değer katar. Muadili güvenlik kabinlerine göre estetiğinin yanı sıra uzun ömürü dayanımı, kullanım konforu, enerji tasarrufu sağlayan yalıtım üstünlükleri gibi öne çıkan çok sayıda üstünlüğe sahiptir. Metropol güvenlik kabini ve konteyner yapıları deprem güvenliği ve yangın güvenliği açısından da son derece üstün performansa sahiptir. Yapı güvenliği açısından Metropol konteyner yüksek galvaniz kaplamalı çelik sistem ana karkasla duvardan çatıya tüm alanlarıyla adeta örgülenmiştir. Metal aksamları korozyona uğrayarak küflenme ve çürüme yapmaz özelliğe sahiptir. Bu özelliği yapıyı beklenenin de ötesinde uzun ömürlü hale getirmektedir.

Karmod uzmanlığı ve kalite güvencesine sahip Metropol konteyner özel projelendirilerek tüm yapılarda hassasiyetle uygulanmakta olan elektrik tesisat sistemine sahiptir. Elektrik tesisatı her ölçüye göre özel projelendirilmiştir. Metropol konteyner yapılarımızda kullanılan kablo, priz, anahtar, bağlantı klipsleri gibi tesisat malzemeleri ile armatürlerin tamamı kalite belgeli markalardan tercih edilmektedir. Modüler konteyner ürünlerimizin sigorta sisteminde uluslararası ISO standartlarında tam amper değerinde en iyi kalitede sigortalar kullanılmaktadır. İç tesisatın tamamı kapı üzerinde yer alan sigorta kutusunda toplanmış olup ana akım şebeke bağlantısı için yapı arkasında buat güvenli şekilde yerleştirilmiştir. Tüm bu uygulamalarla güvenlik kabini elektrik kaynaklı yangınlara karşı son derece güvenli hale getirilmiştir.

Metropol Konteynerin dış cephe yüzey kaplamasında standart olarak 12 mm kalınlığa sahip taşonit veya ahşap desenli özel levhalar kullanılmaktadır. Yapının iç yüzeyinde de 8 mm kalınlıkta özel levha kullanılmakta olup levhalar arasında yüksek yoğunlukta yalıtım malzemesi tercih edilmiştir. Metropol lüks konteyner standart kaplamaların dışında kompozit sistemi gibi farklı cephe uygulamaları için de elverişli bir yapı sistemine sahiptir. Modüler konteyner ürünlerimizde mimari dış cephe tasarımları kolaylıkla uygulanarak ortaya oldukça modern görünümde yapılar hazırlanabilmektedir.

Metropol Konteyner Modelleri

Tüm ölçülerinde kullanıma hazır sevk edilen Metropol konteynerlerimiz sevk işleminin tamamlanmasıyla hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Metropol konteyner ürünlerimizin projeli elektrik ve su tesisatları, wc duş üniteli ürünlerde kullanılan atık ve sıhhi su tesisatları, elektrik aydınlatma ve su armatürleri, vitrifiye malzemelir ile boyamasına kadar her şeşiyle kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir.

Metropol konteynerlerde duvar arası kullanılan izole straforla ısı ve ses izolasyonu maksimum seviyededir. Metal kullanımı ve kalın duvar yapısıyla metropol konteynerler son derece güvenli yapılardır. Metropol konteynerlerde isteğe bağlı olarak çelik kapı da kullanılabilmektedir. Karmod metropol konteyner güvenlikten satış ofisine, büfeden dinlenme alanlarına, bilet satış noktalarından gazete bayilerine kadar bir çok ihtiyaca uygun olarak üretilmektedir. Sosyal tesisler, piknik alanları, parklar gibi genel kullanıma açık alanlarda metropol konteynerler çevreci estetik görünümlü WC çözümü olarak da tercih edilmektedir.

Metropol konteyner modelleri diğer yapılara göre şıklığıyla hemen fark edilir. Karmod uzmanlığı ile her biri fonksiyonel ve konforlu kullanıma sahip standart ölçüde yirmiye yakın Metropol konteyner modelinin üretimi gerçekleştirilmektedir. 150x150 cm ve 200x200 cm ölçüdeki lüks konteyner tek personelin görev aldığı güvenlik noktalarına özel tasarlanmıştır. Aynı şekilde 200x300, 300x300, 300x400 cm ölçülü Metropol konteynerler iki ve üzeri personelin görev aldığı güvenlik noktalarıyla taksi durağı gibi kullanım alanlar için tercih edilmektedir. Bu modellerimizin tek salonlu planının yanı sıra alternatif olarak wc tuvaletli planda üretimi de bulunmaktadır.

300x500 cm konteyner ürünümüzün wc tuvaletli planına sahip olanı yine güvenlik görev alanlarında tercih edilmekte olup bu ürünümüzün tek salonlu modeli ofis kullanımları için satın alınmaktadır.

Metropol konteyner modellerimiz arasında yer alan büyük ebatlı plana sahip 300x600 ve 300x700 cm ölçüdeki kullanıma hazır yapılarımız çoğunlukla farklı sektörlerde hizmet veren satış ofisleriyle taksi durağı gibi mekanlarda yoğun tercih görmektedir. 300x700 ölçüdeki yapımızın zarf çatılı üretimi de yapılmaktadır.

300x700 cm Metropol konteyner tuvalet kabini olarak da üretilmektedir. Standart olarak bu ürünümüze 7 adet wc tuvalet ünitesi yerleştirilebilmektedir. Tuvalet ünitelerinde opsiyonel olarak klozet, yer taşı veya duş teknesi uygulaması yapılmaktadır. Aynı yapıla planda dört adet de lavabo yerleşimi yapılmıştır. Konteyner tuvalet özellikle sosyal tesisler, dinlenme alanları, park ve bahçeler, piknik alanları gibi mekanlarda şık kullanım sunmaktadır. Aynı ünite farklı yön girişlerinde bay ve bayan kullanımına özel de planlanabilmektedir. Tuvalet kabinlerimizde engelli kullanımına özel engelli rampası, engelli wc ünitesi ve tutmaçları uluslararası engelli kullanım standartlarında hazırlanarak kullanıma hazır sevk edilmektedir.

Metropol Konteyner