Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İlamet Metal Ofis ve Yemekhane Binası

Kullanım Amacı Ofis ve Yemekhane Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 Blok
Toplam Metraj 418 m² (ofis) + 246 m² (yemekhane)
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Balçık, Gebze, Kocaeli
Tamamlanma Zamanı 2021
Şu anda 19 misafir bu projeyi inceliyor

Fabrika ofis ve yemekhane binalarına prefabrik yapı çözümü

Fabrika üretim tesislerinde zinde çalışma ve dinlenme ortamları hazırlamak verimliliği artırmak açısından son derece önemli. Bu nedenle ofis ve yemekhane gibi çalışma ve dinlenme alanları fabrika ana binasından bağımsız şekilde projelendirilmektedir. Ana binadan ayrı yönetim ofisleri ve yemekhane zinde mekanlar hazırlıyor. Özellikle gürültülü üretim ortamı düşünüldüğünde ofis zindeliğinin önemi daha da iyi anlaşılacaktır.

 

Prefabrik ofis zamandan ve bütçeden kazandırıyor

Endüstri üretim binalarının yakınında bağımsız olarak projelendirilerek inşa edilebilin prefabrik yapılar hem zamandan hem de bütçeden kazandırıyor. Modern mimaride güvenli ve uzun ömürlü yapı modeliyle prefabrik ofis binalarıyla fabrika yönetimlerine zinde çalışma ortamları hazırlanıyor. Kocaeli’nin İstanbul sınırında bulunan İlamet Metal prefabrik ofis binası da bunlardan biri. Endüstriyel anlamda demire şekil veren İlamet Metal sektörü gereği gürültülü bir fabrika tesisine sahip.

Tesis içerisinde demir malzeme kesme, bükme, şekillendirme, eritme, soğutma, kırma ve doldurma gibi bir çok aşamadan geçiriliyor. Bu nedenle fabrika içi sert demir şekillendirmesinde gürültülü bir ortama sahip oluyor. Ana bina içerisinde oluşturulacak yönetim ve çalışma ofis binası işe odaklanma açısından çok uygun bulunmadı. Ana fabrika binasının hemen yanında Karmod uzmanlığıyla yönetim ve çalışma ofis binası projelendirildi. Prefabrik yapı modeliyle iki katlı olarak projelendirilen ofis binası 418 m2 büyüklüğe sahip. İki katlı planda hazırlandı. Giriş katında genişçe bir karşılama salonuyla birlikte finans, muhasebe ve satış ekiplerinin odaları yer alıyor. Bu katta mutfak ve tuvalet alanları da bulunuyor. Prefabrik ofisin üst katında ise yönetici odasıyla birlikte toplantı salonu yer alıyor.

İlamet Metal ofis binası Karmod’un modern üretim tesislerinde kısa zamanda imal edildi. Karmod’un tüm yapılarında olduğu gibi proje kapsamında üretilen prefabrik ofis binası kaynaksız cıvata somunlu teknoloji kullanılarak hazırlandı. Duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrik ve su tesisat malzemelerine kadar fabrikada hazırlanan ofis yapısı kurulum yapılacağı İlamet Metal tesislerine sevk edildi. Çift katlı ofis binasıyla birlikte tek katlı yemekhane binasının da bulunduğu toplam 664 m2 kapalı alana sahip iki yapı 18 gün gibi kısa bir zamanda montajlanarak teslim edildi.

 

Prefabrik yemekhanede leziz yemeklerle birlikte zinde mekan var

İlamet Metal için Karmod tarafından inşa edilerek hazırlanan yapılardan biri de yemekhane binası. Prefabrik yapı sistemiyle üretilip inşa edilen yemekhane binası tek katlı ve 246 m2 büyüklüğe sahip. Yemekhane binasında aynı anda 123 kişi yemek yiyebiliyor. Binada yemek hizmeti catering firması tarafından sağlanıyor. Arka kısımda hazır yemek sunumu için tabak gibi ekipmanların yer aldığı bir bölüm yer alıyor. Bu kısımda bulaşık makineleri de konumlandırılmış durumda. Farklı girişten yemek salonuna giren fabrika çalışanları yan bölümde yer alan bankodan yemeklerini alıyor. Prefabrik yemekhanede yemek saati leziz yemekler tadılırken aynı anda hoş sohbet anına dönüşüyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz