Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Toplu Konutlar

Ekonomik ve sosyal toplu konut projelerinde Dünya`nın en hızlısı

Teknolojik hızlı üretim sistemi, tam zamanında proje tamamlama gücü ve satış sonrası servis organizasyonuyla Karmod dev toplu konut projelerine imza atıyor. Prefabrik yapı sistemiyle üretilen ekonomik prefabrik sosyal toplu konutlar uzun ömürlü yapı sınıfında olup kısa sürede teslimi ve ekonomik fiyat avantajlarıyla öne çıkıyor.

Prefabrik evler özellikle gelişmekte olan ülkelerin oluşan konut açığının uzun ömürlü ve kalıci şekilde en kısa sürede en ekonomik ev fiyatlarıyla kapatılmasında en iyi ve alternatifi bulunmayan bir yapı modeli. Prefabrik yapı modeliyle hafif çelik ev sistemiyle üretilen bu evler teknolojik üretim hatlarında tüm üniteleriyle kısa sürede imal edilerek hazır ev olarak paketlenmektedir. Demonte prefabrik yapı sisteminin kazandırdığı kolaylıkla uluslararası taşımacılık standartları dahilinde lojistiği gerçekleştirilen hazır evler proje sahasında uzmanlarca kısa sürede kurularak kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu yenilikçi ev sistemiyle devasa büyüklükteki sosyal toplu konut projeleri başka hiç bir yapı modelinde olmayan kolaylıklarla kısa sürede hızla tamamlanarak kullanıcılarına dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Prefabrik evler hızlı üretim, hızlı kurulumun yanı sıra ekonomik ev fiyatlarıyla orta gelir durumundaki vatandaşlarımızın ekonomik konut edinebilmelerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Çok küçük birikimlerle uzun ömürlü, son derece kullanışlı ve konforlu güvenli eve hazır ev sistemiyle kolaylıkla sahip olibilirler.

Prefabrik toplu konut acil yerleşim alanlarının kısa sürede hazırlanması için de son derece elverişli ev sistemidir. Savaş durumunun neden olduğu mülteci akınlarında acil ihtiyaç duyulan mülteci konutları prefabrik yapı modeliyle çok kısa zamanda hazırlanarak savaşın neden olduğu evsiz kalma travmalarının önüne geçilebilir. Savaş durumuyla beraber yine deprem, sel, yangın, heyelan, volkanik patlama gibi doğal afetler sonrası ortaya çıkan konut açığının kapatılmasında hızlı çözümüyle prefabrik hazır konut en ideal ev çözümü sunmaktadır. Yaşanan tabi felaketler sonrası yetkililerce belirlenecek konut proje alanına çok sayıda hazır toplu konut projelerinden birine karar verilerek prefabrik ev üretimine hemen başlanabilir. Bu yöntemle tabi afetin oluşturduğu yıkımla evini kaybederek acil barınma ihtiyacı duyan ailelere uzun ömürlü güvenli prefabrik evleri hıza kurularak mağduriyetler kısa sürede giderilebilir. Aynı şekilde her hangi bir geliri bulunmayan ve muhtaç konuma düşmüş ailelerin konut sorunları da en ekonomik şekilde bu yolla çözülebilir. Bu nedenle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Valilik, Kaymakamlık veya Belediyelerin karar organlarınca ihtiyaç sahipleri için yaptırılan sosyal konutlarda pratik, hızlı ve ekonomik prefabrik konutlar tercih ediliyor.

Karmod olarak prefabrik sosyal konut projeleri alanında Türkiye genelinde çok sayıda projeye imza attık. Ortadoğu ülkeleriyle birlikte Afrika ülkeleri, Orta ve Güney Amerika’da yer alan ülkelerde evsizlere devlet tarafından projelendirilen prefabrik hazır konut projelerini Karmod olarak üreterek yerinde kurulumlarını gerçekleştirdik.

1986 yılından bugüne Türkiye ile beraber 120 ülkeye ihracatıyla Karmod, Afrika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Amerika’ya her kıtada prefabrik konut projeleri gerçekleştirdi. Türkiye’nin her bölgesinde konut üreten Karmod’un yurtdışı konut üretiminde önde gelen ülkeler arasında Venezuela, Libya, Romanya, Sudan, Fas, Tunus, Azerbaycan, Irak, Katar, Kuveyt, Kongo yer alıyor.

Karmod Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde 1884 konutluk dev toplu konut projesini 7 ay gibi kısa bir sürede teslim etti. Proje, Dünya`nın en büyük tek seferde tamamlanan toplu konut projesi olma özelliğine sahip. Proje kapsamında toplu konutlarla beraber sosyal tesis yapıları da tamamlanarak teslim edildi. Sosyal yapılar arasında okul, alışveriş merkezi, sağlık merkezi, yönetim binası gibi kamusal alanlar yer alıyor.

Irak toplu konut projesinin yanı sıra henüz çok yakın zamanda Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde 1200 konutluk dev bir prefabrik konut projesi daha gerçekleştirdik. İki etap halinde gerçekleştirilen projenin ilk etabında 900 konutun üretim ve kurulum gerçekleştirildi. 90 günde üretimi tamamlanan bu etaptaki prefabrik evlerden 600 adeti tek katlı 300 adet konut isi iki katlı prefabrik ev modelinde hazırlandı. Projedeki toplam konutların yapı büyüklüğü 100 bin metrekareyi geçti. Karmod Kongo toplu konut projesi Başkent Kinşasa ile Mbuji Mayi şehirlerinde kurulum yapıldı.

Gerek kullanım alanları gerekse gerçekleştirilen projeler üzerinden değerlendirildiğinde Karmod olarak prefabrik yapı modelinin toplu konut projelerinde sağladığı avantajlarla en başta tercih edilmesi gereken yapı modelleri arasında yer alması gerektiğini vurgulamak isteriz. Her aşamasında çevreye dost malzeme tercihine son derece önemsediğimiz prefabrik hazır evlerimizi yeni nesil teknolojiyle kısa sürede üretiyoruz, kolay lojistikle sevk ediyoruz, kullanım yerinde ekiplerimizin liderliğinde kullanıma hazır kurulumla teslim ediyoruz. Prefabrik evlerimizin temel özelliği çevreye dost, deprem dayanımında yapı güvenliği, yangın emniyeti, enerji tasarrufuyla kazandıran yalıtım özelliği, uzun ömürlü ve konforlu kullanım öne çıkan özellikler arasındadır.