Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yemekhane Konteyneri

Şantiye projeleri başta olmak üzere eğitimden sağlığa, sosyal tesis yapılarına kadar bir çok alanda kullanıma öze yemekhane konteyneri üretiyoruz. Yeni nesil yemekhane konteyner yapılarımız kullanıma hazır konsepti, hızlı üretim modeli ve pratik çözümü ile özellikle tercih edilmektedir.

Karmod konteyner yemekhane modellerimizde kiler, yemek salonu, yemek dağıtım bölmesi, bulaşıkhane, lavabo üniteleri ve benzeri alanlar özel projelendirilmiş olup iş sağlığı ve iş güvenliği kriterleriyle beraber uluslararası standartlarda planlarda üretilmektedir. Özellikle işçi şantiye şartları düşünüldüğünde şantiyede görev alan kişi sayısına henüz proje aşamasında ihtiyaç duyulan yemekhane projesine destek sağlıyoruz. Aynı anda kaç kişinin sağlıklı ortamda yemek yiyeceği, havalandırma sistemi, masa konum yerleşimleri ve diğer hijyen şartları uluslararası iş sağlığı ve güvenliği şartlarıyla uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak planlayarak müşterilerimize en iyi projeyi öneriyoruz.

Yemekhane Konteyner Örnek Projeler

Her birine uzun ömürlü kullanım kalitesi, yüksek yapı güvenliği, yemek salonlarından mutfağa her metrekaresine konforun yansıdığı yemekhane konteyner örnek projelerimizi incelemenizi öneririz.

Tamamen vidalı ve geçmeli sistemle demonte yerinde montaj özelliğine sahip Karmod yeni nesil konteyner nakliyeden kuruluma çok sayıda avantajı içeriyor. Standart üretimli 3x7 yemekhane konteyner modelimizin yanı sıra büyük metrajlı projeler için dört kata kadar ulaşabilen istenilen büyüklükte yemekhane yapılarını ünite ünite sevk ederek kısa sürede kurulumunu gerçekleştirerek kullanıma hazır teslim ediyoruz. Bu hızlı sistemde kaynaksız yeni nesil teknolojiyle cıvatalı modelle fabrika ön üretimiyle hazırlanan üniteler sahaya sevk edilerek uzman ekiplerimizce yerinde kısa sürede kurulumu gerçekleştiriliyor. Modern üretim bant sisteminde yüksek kalitede malzeme kullanımıyla üretimi gerçekleştirilen konteyner yapılarımızın tamamı uzun ömürlü yapı sınıfında hazırlanmaktadır. Ergonomik tasarım, hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde kullanıma hazır kurulum yapılarımızın en önemli farkını oluşturmaktadır.

50 milimetre duvar ve 125 milimetre çatı sandviç panel kalınlığı ile ürünlerimizin tamamı yüksek ısı ve ses izolasyonuna sahip konteyner yemekhane yapılarımızın  mutfak yemek pişirme alanındaki ergonomi ile yemek salonundaki konfor her detaya yansıyor.

Hızlı üretimli kullanıma hazır yemekhane konteynerleri

Son teknoloji ile donatılı hatlarda yeni nesil sistemle kısa sürede hızlı üretim yapılan Karmod yemekhane konteyneri kullanıma hazır konseptte sevk edilmektedir. Tek üniteli 3x7 yemekhane konteyner modelimiz elektrik tesisatı, atık ve temiz su tesisatları ana akım şebeke bağlantıları hemen yapılabilecek şekilde üretilmektedir. Bu modelde şirin mutfak tezgahı, lavabosu ve altta mini dolap yer almaktadır. Yemekhanede dağıtımın yapıldığı yemek sunum bankosunun yanı sıra 6 ila 8 kişilik personel aynı anda yemek yiyebilecekleri şekilde masa yerleşimi oluşturulabilmektedir.

Büyük inşaat markalarının Konteyner Yemekhane tercihi

Hazır yapı sektöründeki uzmanlığımızla büyük projelerinin ve inşaat markalarının konteyner yemekhane tercihi olduk. Yemekhane yapılarımızı tercih eden önemli projeler arasında BP Azfen Şahdeniz 2, Türkiye’nin ilk nükleer santrali Akkuyu, İstanbul 3. havaalanı gibi alanının en büyük projeleriyle beraber enerjiden madenciliğe çok sayıda şantiye mobilizasyonu bulunuyor.

Büyüklüğüyle öne çıkan marka konut projeleri de yapılarımızı tercih edenler arasında yer alıyor. TOKİ Toplu Konut İdaresi Başkanlığında yürütülen Türkiye genelindeki çok sayıda Emlak Konut projesi, DAP İst Marina, Yedi Mavi Zeytinburnu, Kiptaş, Safi Espadon, Nurol Park Güneşli, Mavera gibi çok sayıda marka konut projesinin konteyner yemekhane yapılarındaki tercihi olduk.

Bu önemli projelerin şantiye yapı grubunda neden Karmod’u tercih ettiklerinin bir cevabı olarak Türkiye’nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu Nükleer Santrali işçi kampındaki başarı öykümüzden bahsedebiliriz. Her biri üçer katlı devasa yapılardan oluşan dört bloklu konteyner şantiye işçi kampını sadece 105 gün gibi kısa bir sürede kullanıma hazır teslim etme gibi önemli bir başarıya imza attık.

Katlı konteyner projelerinde hızlı kurulumun yanı sıra öne çıkan en önemli etken katlar arası sızdırmazlığın sağlanmasıdır. Özellikle konteyner yemekhane kullanımlarında zemin temizliği sıklıkla yapılmak durumunda. Zemin temizliğinde su ve benzeri sıvıların kullanımında tam sızdırmazlığın sağlanması gerekir. İşte katlı kullanımlara özel sızdırmazlık uygulamalarımızla yoğun kullanımdaki işçi kampı konteyner yemekhanelerin hijyen temizliğine büyük kolaylık sağladık.

Yoğun kullanımlara özel en uzun yapı ömrü

Karmod konteynerin zeminleri yoğun kullanım şartları dikkate alınarak sık aralıklı profillerle desteklenmiştir. Sağlamlaştırılmış zemin uygulamasıyla yoğun kullanım sirkülasyonunun yaşandığı işçi şantiye kampları, üretim tesisleri gibi alanlarda yapı kullanım ömrü artırılarak yapı finansmanına en iyi destek sağlanmıştır. Örneğin bin kişi kapasiteli büyük salona sahip yemekhane binaları aynı öğünde farklı saat uygulamasıyla kullanım trafiği 3 veya 4 kata ulaşmaktadır. Bu durum bin kişilik bir salonda 1-2 saatlik zaman periyodunda dört bin kişilik bir trafiğe çıkmaktadır. Günde üç öğün aynı trafiğin tekrarlanacağını hesap ettiğinizde yoğun kullanımlı yemekhane konteynerlerinde yapı güvenliğinin ne kadar uzmanlık gerektirdiğini kolaylıkla hesaplayabiliriz.

yemekhane konteyner