Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Yapılar

Maksimum genişlik ve Yükseklikte Çelik Yapı Çözümleri!

En güvenilir çevreci yapısal çelik sistemi

çelik konstrüksiyon ev

Yüksek mukavemeti en hafif malzemeyle sağlandığı yapısal çelik sistemine sahip Çelik Konstrüksiyon yapılar ticari binalar ve yaşam alanları için en güvenli yapı modelidir. Bu yapı modelimizde yapı güvenliğini sağlayan tüm taşıyıcı sistem çelikten üretilip statik uzmanlıkla bir birine bağlantılanmıştır. Özellikle deprem tehditine maruz bölgelerde kullanımı ilk tercih edilen yapı sistemidir. Modern mimarinin en önemli gündemlerinden bir olan sürdürülebilir çevresel değerlerin korunması düşünüldüğünde en uzun yapı ömrü ile beraber tam dönüştürülebilir malzeme özelliği ile çelik yapı öncelenmektedir. Yapısal çelik sistemli binalarda klasik betonarme modelinde kullanıma zorunlu olan ara kolon ve taşıyıcı duvarlara ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle diğer yapı tarzlarıyla asla elde edilemeyecek daha yüksek kota sahip çok geniş mekânların üretimi yapısal çelik sistemiyle kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

En Güvenilir Çevreci Yapısal Çelik Sistemi

Maksimum genişlik ve yükseklikte mekan ihtiyaçlarına bile sınırsız alternatifler sunan Çelik Konstrüksiyon sistemli yapılar; sağlam, güvenli, uzun ömürlü, dayanıklılık, ergonomi ve konfor gibi çok sayıda öne çıkan üstünlüğe sahip. Yapı modelinin kısa sürede demonte ön üretim ve kurulum kolaylığı gibi diğer üstünlüklerini de vurgulamak gerekir.

eldir. Güvenilir tam çelik malzeme ve kesit üstünlük özellikleri, hassas detayları çözüme kavuşturan üretim ve montaj kolaylığı, deprem ve yangın dayanımı, akustik üstünlükler, yapıya yüksek yalıtım kazandıran uygulama alternatifleriyle tasarımcıların gözde yapı modeli arasında yer alıyor.

Çelik yapılar statik yeteneklere sağladığı uygulama kolaylığı ve mekanik üstünlükleriyle fabrika üretim tesislerinden atöylelere, ofislerden kamu hizmet binalarına çok farklı alanlarda tercih edilmektedir.

Çelik Konstürksiyon Sistemiyle Modeliyle Üretilen Yapılar

Endüstriyel alanlarla beraber kapalı yaşam alanına ait akla gelebilecek sınırsız yapı ihtiyacına çözüm üretilmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Üstün Özellikleri

prefabrik

Çelik sistemli modern ofis binaları

Çelik yapı sisteminin verdiği sağladığı avantajlar bu yapı modelini modern ofis binalarında tercih edilmesini sağlamıştır. Tek veya katlı ofis binalarında müşteri ilişkilerinde cazibe kazandıran yüksek kotlu serbest kolon kullanımıyla maksimum genişlikte mekanların hazırlanması, çok hızlı ve gürültüsüz ilerleyen inşa süresi, özellikle şehir içi projelerde gerekli malzeme sevkiyle inşa sahanın daha verimli kullanımı gibi önemli avantajlara sahiptir.

Özellikle şehir merkezlerinde daha cazibeli ofislere sahip olmak isteyen kurumsal şirketlerin satış ofisleri, genel merkez yapıları gibi çok sayıda ofis ihtiyaçlarında binaların yüksek mimaride ve çevresel değerler en iyi şartlarda korunarak çelik yapı sistemi ile kısa sürede hazırlanabilmektedir.

Üretim öncesi mühendisliği

Çelik Konstrüksiyon yapılar üretim ve inşaat operasyonları planlamasını kolaylaştıracak, bina yapı güvenliğini daha iyi şartlarda sağlayacak şekilde üretim öncesi mühendisliği ile tasarlanmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapı projesinin en başından itibaren uzman tasarım mühendisleri çelik yapının üretimin yanı sıra güvenli bir şekilde saha montajını sağlamak için üretim ve montaj ekipleriyle senkronize olarak birlikte çalışır.

Tasarımdan üretime tam entegre çalışan bilgisayarlı üretim sistemi

Çelik konstrüksiyon yapıların tasarımında özel yazılıma sahip bilgisayar programları kullanılmakta olup modern fabrika üretim hattında birbirine entegre bu sistemle ortaya çıkartılacak yapı eksiksiz ve hatasız tam birebir detaylarda imal edilebilmektedir. Bu sistemle çelik konstrüksiyon yapı projesinin tasarımı sistem üzerinden bilgisayar destekli üretim makine hattına doğrudan iletilerek üretim kalite standardının yükselmesine direk katkı sağlamaktadır.

Çelik Konstrüksiyon

Projenin kusursuz üretimiyle beraber üç boyutlu çizim modellemeleriyle montaj süreci ayrıntılı şekilde planlanmaktadır. Böylece en karmaşık görünen çelik yapı projeleri bile kurulum sahasında en güvenli ve en iyi montaj performansıyla kullanıma hazır hale getirilmesine yardımcı olunmaktadır. Çelik yapı sistemi demonte sisteme sahip olduğundan bu durum üretim ve montaj planlamasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu sistemle kurulumda önceliği bulunan temel malzemelerin üretimine öncelik verilerek diğer kalan ünitelerin imalatı devam ederken saha kurulumu da başlamaktadır. Aynı zamanda kurulum sahasında önceliği bulunmayan malzemeler sırası geldikçe sevk edilerek saha çalışma alan genişliği ihtiyacına katkı sağlamakta ve gereksiz depolamayı ortadan kaldırmaktadır.

Fabrika, atölye, hangar gibi ticari yapılarla hemen kazanmaya başlamak isteyenlerle deprem risk tehditine kalıcı çözüm üretilmek istenen konutlar, ofisler, avmler, okullar, hastaneler gibi sınırsız yaşam alanı ihtiyaçlarına çelik konstrüksiyon yapılar ilk önereceğimiz yapı modelidir.

Çelik sistemli ticari ve endüstriyel binalar

Çoğunlukla tek katlı kullanım için talep edelin fabrikalar, atölyeler, lojistik depolama ve dağıtım depoları, perakende sektörüne yönelik avm ve eğlence merkezlerinin bina ihtiyaçları için hızlı istenilen kot yüksekliğinde kolay projelendirme, hızlı üretim ve kurulum avantajı ile çelik konstrüksiyon yapılar en fazla tercih edilen yapı modelidir. Hangar olarak tanımlanan çok amaçlı ticari ve endüstriyel çelik yapıları Karmod uzmanlığımızla yüz metrekarelik küçük atölyelerden binlerce metrekareyi bulan büyüklüklere kadar mühendislerimizle projelendiriyoruz, modern teknolojimizle hızla üretiyoruz, kurulum uzmanlığımızla yerinde kısa sürede kullanıma hazır kurulumla teslim ediyoruz. Uzmanlık ve teknolojiyle hazırladığımız çelik binalarımız kalitemiz, en iyi maliyet ve teslimat performansımızla ticari binalara projeden kuruluma desteğimizi sürdürüyoruz.

Perakende market zinciri binaları

Rekabetçi koşullara sahip perakende sektöründe faaliyet gösteren avm ve zincir market firmalarına uygun maliyetli, esnek tasarımlı hızlı kurulum içeren çelik konstrüksiyon yapılarımızla hizmet veriyoruz. Çelik konstrüksiyon kullanarak hazırladığımız perakende binalarında ideal kotta geniş ve ferah mekan sunumumuzla müşteri deneyimlerini memnuniyet yönünden artırıyoruz. Zincir marketler, tekstil ve mobilya mağazaları, kargo hizmet ofisleri gibi bina ihtiyaçlarına yapı modelimizle en hesaplı bütçelerle en kısa sürede sahip olarak rekabetçi ortamda daima önde olun.

Çelik Sistemli Hastane ve Sağlık binaları

Sağlık sektörü binalarında zaman içerisinde hizmet sunumunu artırmak için esnek, eklemlenebilir yapılara ihtiyaç duyar. Sonradan uyarlanabilir çelik konstrüksiyon yapı sistemimizle sağlık sektörüne yönelik esnek yapılar kazandırıyoruz. Gürültünün arzu edilmediği hastane ortamlarında cıvatalı çelik yapı sistemimizin verdiği avantajla hızlı kuruluma sahip yapılarımızı sessizce kuruyoruz. Uzmanlıkla hazırladığımız yapı statiğimizle çelik konstrüksiyon sağlık binalarımızda gürültü ve titreşimi kontrol altına alıyoruz. Yapılarımızla ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, tedavi alanları, görüntüleme merkezleri, çalışma ve hasta odaları maksimum konfora sahip.

Çelik Konstrüksiyon Okul ve Eğitim Binaları

Eğitim binalarının planlamasında sağlık binalarında olduğu gibi ses akustiği kontrolü, yapı titreşimi gibi standart kriterler sağlanmak durumunda. Sınıflardan özel eğitim atölyelerine, öğretmenler odasından müdür odasına, kantinden spor salonuna, wc ünitelerine varana kadar her detay Milli Eğitim Bakanlığı bina yönetmeliği standartlarına uygun nitelikte olmalı. Karmod olarak çelik yapılardaki uzmanlığımızla anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite binalarına eğitim standartlarında hızlı kurulumlu yüksek güvenlikli okullar inşa ediyoruz. En ideal ses akustik değerine sahip sınıflar ve amfiler, laboratuvarlar, akademik binalarla beraber çok katlı öğrenci yurt binalarını çelik yapılarımızla güvenli eğitim binaları hazırlıyoruz.

Çelik sistemli sosyal tesis ve eğlence binaları

Daha çok dinlenme amaçlı binaların oluşturduğu bu grupta turizm tesisleri, oteller, restoran ve kafeler, spor salonları, yüzme havuzları, tiyatro ve sinema salonu gibi eğlence sektörüne yönelik yapılar yer almaktadır. Bu yapı grubumuzda da işlevsel kullanımda ferah mekân seçimleri, yapı güvenliği, üretim ve kurulum hızımızla sektörlerin tercih ettiği markayız.