Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Hastane

Hızlı ve ekonomik sağlık tesisleri Karmod güvencesi ile hizmetinizde

Karmod prefabrik sahra hastane binaları, uluslararası standartlarda üretimi gerçekleştirilerek, güvenle kullanabileceğiniz; konforu, pratik kurulumu, yüksek ısı ve ses yalıtımı ile projelerinize hız ve dinamizm kazandırıyor. Kolayca sökülüp bir başka alana taşınarak, ihtiyacınızı farklı noktalarda karşılamada rahatlıkla kullanılabilir. Üretimini yaptığımız sahra hastanesi ve mobil hastane modelleri ile her türlü ihtiyacınızı karşılamaya yönelik farklı modelleri ile Karmod yapıları sağlık sektörüne komple çözümler sunuyor.

Kalitesiz ve standartlara uygun olmayan ürünlerin enerji tasarrufunu sağlama konusunda ciddi kayıpları söz konusu olabiliyor. Isı ve ses yalıtımı yeterli düzeyde olmayan, kayıpları yüksek ve ömrü kısa ürünlerin pazara sunulması tüketicilerin mağduriyetinin yanı sıra milli ekonomiye ciddi oranda zarar veren boyutlara ulaşıyor. Tüm dünyada enerjinin tasarruflu kullanılması adına önemli avantajları beraberinde getirecek teknolojilerin, her geçen gün üretim süreçlerine aktif olarak dahil olması ile birlikte yarınlara güvenle bakabilmek mümkün olacaktır.

1986 yılından beri tecrübe ve uzmanlığıyla Karmod, rekabetin yüksek olduğu global pazarlarda prestijli projelere imza atarak, hak ettiği noktaya ulaşma gayreti içinde her geçen yıl daha emin adımlarla büyümesini sürdürüyor.

Geçici binalar ya da taşınabilir tıbbi tesisler hastane olarak hizmet verebilir. Yaralı askerlere hayatlarını korumak için hızlı tıbbi bakım sağlanması, bir sahra hastanesinin temel kriterlerinden biridir. Sahra hastaneleri prefabrik veya konteyner gibi malzemelerde tercih edilebilir.

Sahra Hastanesi Nedir?

Daha kalıcı tesislere güvenli bir şekilde taşınmadan önce, mağdurlar geçici bir hastane veya mobil tıbbi birim olan bir sahra hastanesi tarafından yerinde tedavi edilir. Bu ifade ilk olarak felaketlerde ve diğer acil durumlarda kullanılan alternatif tıbbi tesisleri tanımlamak için kullanılmıştır (Mobil ordu cerrahi hastaneleri gibi).
Sahra hastanesi, taşınabilir tıbbi teçhizat ve sıklıkla yaralıların bulunduğu yere yakın bir yerde hızla kurulabilen çadır, konteyner veya prefabrik yapı benzeri büyük bir barınak (modern kullanımda bazen şişme bir bina) ile donatılmış bir grup sağlık profesyonelidir. Sahra hastanesi sıklıkla kentsel bir ortamda (restoranlar, okullar, oteller vb. gibi) kolay erişilebilir ve görünürlüğü yüksek bir yapıya yerleştirilir.
Mobil tıbbi ekipman, havadan taşınan bir bina olması durumunda sıklıkla standartlaştırılmış bir konteynere yerleştirilir; konteyner daha sonra barınak olarak kullanılır. Bir sahra hastanesi genellikle bir acil yardım merkezinden daha büyük, ancak her zaman açık olan bir askeri hastaneden daha küçüktür.
Prefabrik Hastane

 

Kısaca sahra hastanesi ne demektir?

Sahra hastanesi, silahlı çatışma sırasında yaralanan kişilerin yanı sıra doğal afetlerden veya bulaşıcı hastalık salgınlarından etkilenenlere acil tıbbi yardım sunmak için kurulan geçici bir tesistir.

Sahra Hastanesi Özellikleri

 1. Mobil hastaneler oluşturmak için çadırlar, konteynerler veya prefabrik yapılar kullanılabilir. Sahra hastaneleri konteynerlerde, çadırlarda, uçaklarda ve araçlarda kurulabilir.
 2. Sahada konuşlandırılabilir hastanelerin modüler ve uyarlanabilir tasarımı, müşterinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli ekipmanı içerir.
 3. Askeri savaş bölgelerinin yanı sıra insani ve doğal acil durumlarda gerekli olan çeşitli bakım seviyelerini karşılamak için birçok düzen kurulabilir.
 4. Yaralı insanlar, daha yüksek bir tıbbi merkeze taşınmadan önce stabilize edilmeleri için birinci seviye hastanelerde ilk bakımı alabilirler.
 5. İkinci seviye hastaneler, hayat kurtaran cerrahi prosedürler ve yoğun bakımın yanı sıra triyaj, resüsitasyon ve stabilizasyon da dahil olmak üzere sofistike tedavi sunar.
 6. İkinci seviye hastanelerle karşılaştırıldığında, üçüncü seviye hastaneler daha büyük bir kapasiteye sahiptir. Kapsamlı yetenekler ve tam ölçekli, çok uzmanlıklı cerrahi tesisler sunmak için yapılmıştır.

Prefabrik Hastane

1000 Yataklı Sahra Hastanesi

Dünyanın her yerine 1000 yataklı sahra hastanesi veya daha fazla yatak kapasitesine sahip hastaneler ihtiyaç halinde prefabrik sahra hastanesi veya konteyner sahra hastanesi olarak hızlı ve güvenli şekilde kurulumu yapılıp teslim edilir.

Rekor kıran bir çaba ile mühendislerimiz projelerimizin başından sonuna kadar azimle çalışır ve teslim etmek gece gündüz çaba sarfederler.

Seyyar (Mobil) Sahra Hastanesi

Seyyar sahra hastanelerimiz için hem askeri hem de sivil kullanım öngörülmektedir. Seyyar sahra hastanelerimiz, geleneksel tıbbi tesislerin mevcut olmadığı ya da beklenmedik derecede yoğun talep nedeniyle aşırı kalabalık olduğu durumlarda hızlı ve pratik bir seçenek sunmaktadır. Bu konuda konteyner sahra hastaneleri ve prefabrik sahra hastaneleri çokca rağbet görmektedir.

Uluslararası standartlara göre tasarım

Seyyar sahra hastanelerimiz oluşturulurken prefabrik ve konteyner için uluslararası tasarım standartları takip edilmiştir. Bakım derecelerine, boyutlarına, kapasitelerine ve aşağıdaki hizmetleri sağlama yeteneklerine göre aşağıdaki kategorilere ayrılabilirler:
Seviye 1: Ayakta acil bakım
Seviye 2: Travma ve diğer ciddi hastalıklar için genel ve obstetrik cerrahi, yatarak akut bakım
Seviye 3: Kritik bakım kapasitesine sahip karmaşık yatan hasta cerrahi bakımı

Seyyar hasta koğuşları ve prefabrik personel konaklama yerleri

Seyyar sahra hastanelerimiz, gerekli bakım derecesine bağlı olarak tamamen prefabrikten, konteynerlerden veya her ikisinin kombinasyonundan oluşabilir. Bunlar, entegre hasta koğuşları, personel odaları ve tuvalet ve yemek alanları gibi yaşamı sürdürmek için gerekli olanakları içerebilen tamamen işlevsel tıbbi binalardır.

Her koşulda anında sağlık hizmeti

Seyyar sahra hastanelerimiz, savaş veya doğal afetler gibi acil durumlarda prefabrik sistem olmasından dolayı hızla konuşlandırılabilir tıbbi tesisler olarak hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Bağımsız olarak çalışabilir veya çeşitli ana kamp düzenlemelerine dahil edilebilirler.
Sağlık personelinin işlerine konsantre olmaya devam edebilmesi için hastane ünitelerimiz ve bileşenleri hızlı ve basit kurulum ve optimum çalışabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Nerede olursanız olun maksimum hazırlık için hastanelerimizin kurulumunu basit ve çalıştırılmasını hızlı hale getirmek için bileşenlerin miktarını ve türlerini azalttık ve bunları değiştirilebilir hale getirdik.

Hastalar düşünülerek geliştirilmiştir

Pragmatik bir yaklaşımı sürdürdüğümüzden ve hastanelerimizin en iyi uygulamalara ve çağdaş sağlık hizmetlerindeki en son standartlara uygun olduğundan emin olmak için, mobil sahra hastanelerimizin tasarım süreci boyunca nitelikli tıp uzmanları ve tedarikçilerle iletişime geçtik.
Daha uzmanlaşmış tedavi birimlerine giden triyaj bölgeleri ile prefabrik sistem tasarımı, hasta akışını (ve gerekli olan birçok bakım seviyesini) dikkate almaktadır. Sonuç olarak, tüm kamu hizmetleri (su, aydınlatma, havalandırma ve güç) doğru oranlanmış ve düzenlenmiştir.

Hızlı kurulumlu hastane yapılarımız zor zamanda insanlığın yanında

Uluslararası standartlardaki tam teşekküllü hastane binalarımızı yeni nesil üretim teknolojimizle kısa sürede demonte paket sistemle sevk ediyoruz. Yerinde diğer yapı modellerine göre yüzde 75’e varan daha kısa sürede hızlı kurulumunu gerçekleştirerek kullanıma hazır olarak teslim ediyoruz. Devasa büyüklükteki teşekküllü prefabrik hastane yapılarımız çok kısa sürede devreye alınarak zor zamanda insanlık adına büyük hizmet sunuyor.

Salgın dönemlerinin en büyük yardımcısı Prefabrik Pandemi Hastaneleri

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 (Koranavirüs) salgını insan sağlığına yönelik büyük tehdit oluşturdu. Tüm dünyada sağlık sistemini ciddi şekilde etkiledi. Bazı ülkelerin sağlık sistemini tamamen çökertti ve hastaneler sağlık hizmeti sunamaz hale geldi. Salgına bağlı ölümler hız kesmeden arttı. Özellikle 65 yaş üzerinde yüksek oranda ölümcül etkiye sahip Covid 19 bazen yaş ayırt etmeksizin diğer yaş gruplarını da tehdit etti. O gruplarda da ölümlere yol açtı.

Karmod olarak Covid 19 pandemi salgınından hareketle hızlı kurulumlu prefabrik pandemi hastanesi yapılarımızı devreye alarak salgınla mücadeleye önemli katkı sağladık. Özel Acil Durum Pandemi Hastaneleriyle hem salgınla daha etkin mücadele ortaya koymayı hem de diğer hastanelerin pandemi yükünü tamamen alarak kendi alanlarında güvenli şekilde hizmet vermelerine yardımcı olunmasını amaçladık. Pandemiye yönelik tam teşekküllü hastane yapılarımızla beraber Covid 19 test poliklinikleri de hazırladık. Bu doğrultuda Fransa’nın başkenti Paris’te Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine Covid 19 test polikliniğini sadece 1 günde kurulum yaparak kullanıma hazır halde teslim ettik.

Pandemi dönemine girilmesi ile birlikte hastaneler olan ihtiyaç fazlasıyla artmıştır. Bu dönemde insanlar gerek salgından dolayı gerekse herhangi bir hastalıktan dolayı hastaneye gitme gereği duymuştur. Fakat sağlık kurumlarında yaşanan doluluk oranları yüzünden hastalarla yakından ilgilenmek zor bir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra bazı hastanelerin pandemi hastanesi olarak kullanılması sağlık alanında birtakım sorunlar ortaya çıkarmıştır.

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri adıyla hizmet eden firmamız, yapmış olduğu hastaneler ile sizlere büyük kolaylıklar sunuyor.

İstenilen yere taşınan ve hızlıca kurulan hastanelerimiz sayesinde binlerce insanın hayatı kurtuluyor. İhtiyacınızı farklı noktalarda karşılama fırsatı sunan bu hastanelerimiz, başta pandemi döneminde hastaların ve sağlık çalışanlarının rahat bir nefes almalarını sağlıyor.

Pandemi Hastanesi Nedir?

Hızlı üretim teknolojisi ile hazırladığımız pandemi hastanelerimiz, prefabrik pandemi hastanesi olarak sizlere sunuluyor. Bu hastanelerimiz sadece pandemi zamanlarına özgü bir şekilde tasarlanırlar. Ekstra özenle hazırlanan bu yapılarımız, ülkenin dört bir noktasında kurulabilirler. Taşınmaları ve kurulması son derece kolaydır.

Pandemi döneminde hastanelerin yükünü biraz olsun hafifletmek için tasarlanan bu yapılarımız, tam teşekküllü hastane konseptinden aile sağlığı merkezlerine kadar kategori kazanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun şekilde tasarlanan pandemi hastaneleri, özellikle de yoğun bakım ihtiyacı duyan hastalar için birer umuttur. Sağlık Bakanlığı tarafından onay kazanan bu hastanelerimiz, hastane komplekslerine büyük oranda destek sağlıyor.

En İyi Prefabrik Pandemi Hastanesi

Firmamız prefabrik hastane konusunda son derece başarılıdır. Tasarlamış olduğumuz hastanelerimizde yüksek kalite standartları mevcuttur. Sağlık sektörüne komple çözümler sunan bu hastaneler, her türlü ihtiyacı karşılamaya yönelik olacak şekildedir. Bu hastanelerimizin en göze çarpan özelliği ise taşınabilir olmalarıdır.

En iyi prefabrik hastane üretimi yapan firmamız, aynı zamanda mobil hastane ve sahra hastanesi modelleri de dikkat çeker. Rahat bir kullanım alanına sahip olan prefabrik hastaneleri tıpkı modern bir hastane gibi hizmet sağlar. Hastanelerimizin içerisinde her türlü detay düşünülmüştür. Pandemi hastalarının bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını amaçlayan firmamız, bu amaca uygun en iyi prefabrik hastanelerini tasarlamaktadır.

Yeni Prefabrik Pandemi Hastanesi

Pandemi döneminin tüm dünyayı etkisi altına almasıyla beraber hastanelerde yaşayan yoğunluk bir hayli artmıştır. Bu artış yüzünden hastanelerde kalacak yer kalmamıştır. Yaşanan bu sıkıntıların hafiflemesi amacıyla yeni prefabrik pandemi hastanelerimizi sizlere sunuyoruz. Yeni pandemi hastanesi olarak siz müşterilerimize sunmuş olduğumuz bu yapılar, diğer hastane modellerimizden daha farklıdır.

Sağlık sisteminin çöküntü yaşamaması için hizmete verilen pandemi hastaneleri farklı metrekarelerde tasarlanabilmektedir. Hastanelerimizdeki metrekare seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Ses yalıtımı, yüksek ısı ve pratik kurulum özelliklerine sahip olan yeni prefabrik hastanelerimiz, salgın dönemine özel olarak ortaya çıkmışlardır.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Yapımı

2019 yılı sonlarında hayatımıza giren Koronavirüs salgını tüm dünyayı kasıp kavurdu. Özellikle de yaşlı insanları etkisi altına alan bu salgın, hastanelerde ciddi orada bir yoğunluk meydana getirmiştir. Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri pandemi hastaneleri ile yaşanan bu yoğunluğu biraz olsun hafifletmek istedik.

Hem Türkiye'de hem de Türkiye dışında yaşanan salgın problemlerine nefes olabilmek için hızlı bir çalışma gösterdik. Bu çalışmalarımız sonucunda prefabrik pandemi hastanelerimizi sizlere sunduk. Bu hastanelerimiz oldukça hızlı bir yapım aşamasından geçerek karşınıza gelmiştir. Pandemi hastanesi yapımı konusunda işinin ustası olan teknik ekibimiz, bir hastanede gerek duyulan ne varsa onları düşünerek hastaneleri tasarlamıştır.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Özellikleri

Prefabrik pandemi hastanesi özellikleri şunlardır:

 • Hastanede ses yalıtımı ve yüksek ısı sistemleri vardır.
 • Pandemi hastaneleri çok hızlı bir kurulum özelliğine sahiptir.
 • İstenilen her yere kolaylıkla taşınabilirler.
 • Hastane içerisinde Covid-19 test alanları mevcuttur.
 • Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlemiş olduğu tüm standartlara uygundur.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir yapıdır.

Covid-19 salgını dönemi çok zorlu bir süreç olmuştur. Bu süreçte özellikle de hastanelerin kapasiteleri hastalara yeterli gelmemiştir. Bunu fark eden firmamız, hastanelerdeki bu aşımları rahatlatmak için özel prefabrik pandemi hastanelerini inşa etmiştir.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Modelleri

Prefabrik pandemi hastanelerimizde sizlere farklı modeller sunuyoruz. Prefabrik pandemi hastanesi modellerimizi sayfamızda inceleyerek ne tür bir hastane tasarladığımızı daha yakından görebilirsiniz. Prefabrik hastanelerimizden sipariş vermek istediğiniz zaman ürünün altında yazan fiyat al butonuna basmanız yeterlidir. Burada hastanenin fiyatı karşınıza çıkacaktır. Pandemi hastanesinin kurulumu bizzat firmamız tarafından gerçekleştirilir. Prefabrik pandemi hastanesi kurulumu tahmin ettiğinizden daha hızlı gerçekleşir. Kurulum aşamaları profesyonel bir şekilde yerine getirilir. Pandemi hastanesini dilediğiniz her yere kurarak bu alanda bir ilke imza atıyoruz.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Faydaları

Bu hastanelerin sağlamış olduğu en büyük fayda sağlık sektörünedir. Pandeminin yarattığı hasta yoğunluğu hastanelerin hem acil hem de yoğun bakım bölümlerini büyük sıkıntıya sokmuştur. Bu problemin kısa zamanda çözülmesini amaçlayan firmamız, üretmiş olduğu prefabrik pandemi hastaneleri ile sağlık sektörünün üzerinde olan sorumluluğu azaltmaya çalışmıştır. Ayrıca her hastaya aynı özenin gösterilebilmesi ve tedavilerinin hastanede devam edebilmesi için gerekli olan tüm sistemlere yer verilmiştir.

Prefabrik Pandemi Hastanesi İle Her Koşulda Sağlık Hizmeti

Salgın döneminin beklenenden uzun sürmesi, sağlık hizmetlerinin her koşulda devam edememesine sebep olmuştur. Fakat üretmiş olduğumuz bu hastaneler sayesinde her koşulda sağlık hizmeti verilmesi sağlanmıştır. Pandeminin en kısa zamanda ortadan kalkması için sağlık hizmetlerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Bunun farkında olan firmamız, pandemi hastaneleri tasarlayarak koşula bakmaksızın hasta bakımı yapılmasına imkan sağlamıştır. Bu imkan sayesinde Türkiye'nin her yerinde taşınabilir hastaneler kurulmuştur.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Hastalar Düşünülerek Geliştirilmiş

Prefabrik pandemi hastanelerimiz en iyi uygulamalara uygun şekilde tasarlanmıştır. Çağdaş sağlık hizmetlerine uyumlu şekilde tasarlanan bu hastaneler, uzmanlarla iletişime geçilerek hizmete sunulmuştur. Pandemi sürecinde gerek duyulan tüm sistemler bu hastanelerde bulunmaktadır. Firmamız, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda bir tasarım olması için kalite standartlarını ön planda tutmuştur. Amacımız her zaman insan sağlığını korumaktır.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Farkı

Prefabrik pandemi hastanesi modellerimiz diğer hastane modellerimizden biraz farklıdır. Bu hastanelerimizin yapılış amacı Covid-19 salgınını daha kolay bir şekilde atlatmaktır. Bu dönemde ihtiyaç duyulan hastane ihtiyacının Türkiye'nin her bir noktasına ulaşabilmesi için üretilmiştir. Tam teşekküllü hastanelerimiz sayesinde Covid hastalarının her türlü bakımları kolayca yerine getirilir. %75 'e varan bir hızla kurulan pandemi hastaneleri bu özelliklerinden dolayı her zaman farkındalık yaratmıştır.

Prefabrik Pandemi Hastanesi Fiyatları

Prefabrik pandemi hastanelerimizin fiyatları hastanenin modeline göre değişiyor. Burada fiyat al seçeneğini kullanarak hastanenin kesin fiyatını öğrenebilirsiniz. Bu prefabrik hastanelerimizin ücretleri diğer hastanelerimize oranla az maliyetlidir. Bunun nedeni ise öncelikli olarak sağlık problemlerinin çözülmesini sağlamaktır. Oldukça düşük bir bütçe ile pandemi hastanesine sahip olunabilir.

Pandemi Döneminin En Önemli Yardımcıları Prefabrik Hastaneleri

Üretmiş olduğumuz prefabrik hastaneleri, pandemi döneminin en büyük yardımcıları haline gelmiştir. Bu hastanelerimizin kolayca ve istenilen merkezlerde kurulabiliyor olmaları, hastaların sağlık kurumlarına ağırlık vermemesini sağlamıştır.

Bu sayede birçok sağlık kuruluşu prefabrik hastanelerle ortak bir çalışma sürdürmüştür. Bu çalışmalar sayesinde pandeminin daha kolay bir şekilde atlatılması sağlanmıştır. Prefabrik pandemi hastaneleri, farkındalığını her zaman ortaya koymuştur. Bu binalarımız, alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından özel bir sistemle tasarlanırlar.

Mobil Hastane

Acil tıbbi müdahalelerin yapılabileceği gereklilikte tıbbi cihazlarla donatılmış mobil hastane yerinde sağlık hizmetlerinin verilebilmesini kolaylaştıran en pratik hastane yapısıdır. Özellikle taşradaki sağlık hizmetleri için son derece önemli olan bu yapılar seyyar hastane olarak da adlandırılmaktadır. Anadolu’da ilçe merkezleri veya kasabaların meydanlarına yerleştirilen mobil sağlık üniteleriyle genel sağlık hizmetleri en ücrada kalan köylere kadar ulaştırılarak sağlık taramalarını oldukça kolaylaştırmaktadır.

   

Mobil sağlık yapılarında özellikle konteyner hastane modeli öne çıkmaktadır. Yeni teknolojilerle cıvatalı ve geçmeli sistemle ön üretimini gerçekleştirdiğimiz konteyner sağlık üniteleri kullanım alanına kolayca nakledilerek 1-2 saat gibi kısa sürede kurulum yapılarak hizmet vermeye hazır hale getirilebilmektedir. Bu yenilikçi hastane modeliyle çok ekonomik bütçelerle yerinde sağlık hizmetleri yaygınlaştırılarak genel toplum sağlığını korumasına yönelik tedbirlerin alınmasını kolaylaştırmaktadır. Seyyar hastane modeli savaş gibi etkenlerin yol açtığı mülteci akını, yangın, deprem, sel, heyelan, volkanik patlama benzeri doğal afetler sonrası acil ihtiyaç duyulan hastane ihtiyacının karşılanmasında da en pratik çözüm sunmaktadır.

Karmod Mobil Hastane modelimiz kullanıma hazır olarak sevk edilmekte olup büyük metrajlı hastane projelerinde demonte pratik kurulumlu olarak hazırlanmaktadır. Civata – somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajlar 3 kişilik bir ekiple 100 metrekarelik hastane yapısının 1 günde kurulumu gerçekleştirilerek hizmete alınmaktadır.

Acil sağlık hizmetleriyle beraber yerinde sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına özel tasarlanan Mobil Hastane yapılarımız kullanıma hazır konsepte üretilmektedir. Yapılarımız deprem, sel, yangın gibi tabi afetlerle beraber yine arzu edilmeyen savaş durumlarında Seyyar Cerrahi Hastane ünitesi olarak ta hizmet verebilmektedir. Mobil ilk yardım ünitesi yapılarımızın diğer kullanım alanlarında yer almaktadır. Mülteci kamplarında sağlık hizmetlerinin aksamaması ve olası salgınların önüne geçilmesi adına önemli işleve sahiptir.

Karmod Mobil Hastane modelimiz kullanıma hazır olarak sevk edilmekte olup büyük metrajlı hastane projelerinde demonte pratik kurulumlu olarak hazırlanmaktadır. Civata – somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajlar 3 kişilik bir ekiple 100 metrekarelik hastane yapısının 1 günde kurulumu gerçekleştirilerek hizmete alınmaktadır. Örneğin, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine Corona virüs testi için (Covid-19) 84 metrekarelik mobil hastane kurulum yaptığımız gün hizmete hazır hale geldi.

Deprem ve yangın dayanımı yüksek hastane yapılarımız yine ısı ve ses yalıtımı üstünlüğü, mekanik ısıtma ve havalandırma sistemlerine uyumluluğu ile uluslararası standartlarda üretim yapılmaktadır. Modern tasarım ve yenilikçi yapı modeliyle mobil hastane içerisinde görev alan aile hekimi, uzman hekim, acil tıp teknisyeni gibi sağlık çalışanlarına son derece modern çalışma ortamı hazırlanmaktadır. İç plan tasarımlarında sağlık çalışanlarının yanı sıra sağlık hizmeti alanlar da düşünülmüştür. Mobil yapıdan içeri girenlerin tamamı tasarımdaki iç mekan çözümlemeleriyle kullanım ergonomisi son derece başarılı ferah bir mekan hissi yaşarlar.

Mobil Hastane binalarımızdan 21 metrekarelik standart ünitelerimiz bir tırla iki ayrı hastane olarak sevk edilmektedir. Büyük metrajlı projelendirilmiş hastane binalarımız demonte sevk edilerek yerinde kısa sürede kurulum yapılarak hizmete alınmaktadır.