Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Sahra Hastanesi

Hızlı ve ekonomik sağlık tesisleri Karmod güvencesi ile hizmetinizde

Karmod prefabrik sahra hastane binaları, uluslararası standartlarda üretimi gerçekleştirilerek, güvenle kullanabileceğiniz; konforu, pratik kurulumu, yüksek ısı ve ses yalıtımı ile projelerinize hız ve dinamizm kazandırıyor. Kolayca sökülüp bir başka alana taşınarak, ihtiyacınızı farklı noktalarda karşılamada rahatlıkla kullanılabilir. Üretimini yaptığımız sahra hastanesi ve mobil hastane modelleri ile her türlü ihtiyacınızı karşılamaya yönelik farklı modelleri ile Karmod yapıları sağlık sektörüne komple çözümler sunuyor.

Kalitesiz ve standartlara uygun olmayan ürünlerin enerji tasarrufunu sağlama konusunda ciddi kayıpları söz konusu olabiliyor. Isı ve ses yalıtımı yeterli düzeyde olmayan, kayıpları yüksek ve ömrü kısa ürünlerin pazara sunulması tüketicilerin mağduriyetinin yanı sıra milli ekonomiye ciddi oranda zarar veren boyutlara ulaşıyor. Tüm dünyada enerjinin tasarruflu kullanılması adına önemli avantajları beraberinde getirecek teknolojilerin, her geçen gün üretim süreçlerine aktif olarak dahil olması ile birlikte yarınlara güvenle bakabilmek mümkün olacaktır.

1986 yılından beri tecrübe ve uzmanlığıyla Karmod, rekabetin yüksek olduğu global pazarlarda prestijli projelere imza atarak, hak ettiği noktaya ulaşma gayreti içinde her geçen yıl daha emin adımlarla büyümesini sürdürüyor.

Hazır konsept Sahra Hastanesi

Savaşın yol açtığı yoğun mülteci akınları ile beraber deprem, sel, yangın gibi tabi afetler sonrası acil ihtiyaç duyulan tam teşekküllü sahra hastanelerinin kısa sürede inşası toplum sağlığını koruma adına son derece önemli hale geliyor. Bu süreçte sağlık hizmetlerinin aksamaması için hızlı şekilde organize olarak hastane binasını kısa sürede inşa edebilmek son derece önemli. Karmod olarak prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığımız ve öncülüğümüzle hemen inşa edilebilir konseptte örnek bir prefabrik sahra hastanesi projemizi tam teşekküllü olarak tamamlayarak zor zamanda sağlık yönetimlerinin değerlendirmelerini kolaylaştırma adına hazır hale getirdik. Hazır projemizin, hızlı karar vermenin önem kazandığı zor günlerde sağlık hizmetlerinin sunulacağı yapıları kısa sürede inşa edilmesine yönelik çok önemli katkı sağlayacağına inancımız tam.

Projelendirdiğimiz prefabrik sahra hastanesi modeli Sağlık Bakanlığı sağlık tesisi bina yönetmeliğiyle DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) gibi uluslararası organizasyonların standartları göz önünde bulundurularak uzmanlıkla hazırlandı. Proje sadece bir yapının dışında genel hastane yerleşke tesisi dikkate alınarak ambulans helikopter pisti, seri ambulans girişleri dikkate alınarak hazırlandı. Sahra hastane modellerinde önem kazanan hastane acil giriş alanı, sedye alanları, acil muayene odaları, mr, röntgen ve tomografi görüntüleme odaları, tahlil laboratuvarları, acil ameliyathanesi, acil müşahede salonları yoğun kullanım ergonomisi göz önünde bulundurularak planlandı.

Tam teşekküllü hizmet verme adına planlanan prefabrik sahra hastane projemizde acil alanın yanı sıra dizilim sıralamasına dikkat edilerek ayrı bölümlerde poliklinikler, kafe, yönetim ofisleri, hasta odaları, ameliyathaneler, yoğun bakım ünite odaları, morg, çamaşırhane ve sterilizasyon odası, mutfak ve yemekhane ile diğer alanlar yer alıyor.

Hızlı kurulumlu hastane yapılarımız zor zamanda insanlığın yanında

Uluslararası standartlardaki tam teşekküllü hastane binalarımızı yeni nesil üretim teknolojimizle kısa sürede demonte paket sistemle sevk ediyoruz. Yerinde diğer yapı modellerine göre yüzde 75’e varan daha kısa sürede hızlı kurulumunu gerçekleştirerek kullanıma hazır olarak teslim ediyoruz. Devasa büyüklükteki teşekküllü prefabrik hastane yapılarımız çok kısa sürede devreye alınarak zor zamanda insanlık adına büyük hizmet sunuyor.

Salgın dönemlerinin en büyük yardımcısı Prefabrik Pandemi Hastaneleri

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 (Koranavirüs) salgını insan sağlığına yönelik büyük tehdit oluşturdu. Tüm dünyada sağlık sistemini ciddi şekilde etkiledi. Bazı ülkelerin sağlık sistemini tamamen çökertti ve hastaneler sağlık hizmeti sunamaz hale geldi. Salgına bağlı ölümler hız kesmeden arttı. Özellikle 65 yaş üzerinde yüksek oranda ölümcül etkiye sahip Covid 19 bazen yaş ayırt etmeksizin diğer yaş gruplarını da tehdit etti. O gruplarda da ölümlere yol açtı.

Karmod olarak Covid 19 pandemi salgınından hareketle hızlı kurulumlu prefabrik pandemi hastanesi yapılarımızı devreye alarak salgınla mücadeleye önemli katkı sağladık. Özel Acil Durum Pandemi Hastaneleriyle hem salgınla daha etkin mücadele ortaya koymayı hem de diğer hastanelerin pandemi yükünü tamamen alarak kendi alanlarında güvenli şekilde hizmet vermelerine yardımcı olunmasını amaçladık. Pandemiye yönelik tam teşekküllü hastane yapılarımızla beraber Covid 19 test poliklinikleri de hazırladık. Bu doğrultuda Fransa’nın başkenti Paris’te Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine Covid 19 test polikliniğini sadece 1 günde kurulum yaparak kullanıma hazır halde teslim ettik.