Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Acil Deprem Konutları

Depreme Dayanıklı Ev

Deprem riski yüksek alanlara özel geliştirilerek inşa edilen konut modeline depreme dayanıklı ev denilir. Depreme dayanıklı binaların projelendirilmesinde olası depremde can ve mal güvenliğinin sağlanması hedeflenmiştir.

Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı

Depreme dayanıklı yapı tasarımı özel uzmanlık gerektirmektedir. Tasarımda deprem riski ön planda tutulmak durumunda olunduğundan tasarım özgünlüğünden önce statik açıdan güvenlik dikkate alınır. Bu nedenle depreme dayanıklı konut tasarlayan mimarların bina güvenliğini ilgilendiren statik uygulamalar hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekir.

Prefabrik deprem konutları üzerinde çalışan mimarlar tasarım açısından daha özgür sayılabilir. Prefabrik evlerin tasarımı özel yazılım bilgisayar programında gerçekleştirildiğinden aynı dijital ortamda statik kontroller de kolayca yapılabilir. Bu avantajla estetik sınırlamalardan uzak depreme dayanıklı prefabrik evler tasarlanabilir.

Depreme Dayanıklı Evlerin Temel Özellikleri Nelerdir

Depreme dayanıklı evler inşa edebilmek için iki temel özellik vardır. Bunlardan birincisi deprem bölgelerinde en doğru konut inşa alanının bulunması ikincisi de depreme uygun konut modelinin seçilmesidir.

Depreme Dayanıklı Evlerin Kurulacağı Alanın Temel Özelliği;

 • Evin geçmişte göl veya dere yatağı olan zeminlere kurulmaması
 • Doğrudan kurulumun yapılacağı alanın zemin etüdünün yapılması

Depreme Dayanıklı Evlerin Temel Özellikleri;

 1. Konut Modelinin Seçilmesi

Depreme dayanıklı ev modeli seçilirken bölgeyle ilgili bilimsel çalışmalardan mutlaka istifade edilmelidir. Deprem bölgesinin hangi derecede tehlikeli fay hatlarıyla çevrili olduğu ve oluşabilecek deprem şiddeti bilimsel araştırmalarla tespit edilebilir. Bu verilere göre konut modeli seçimi güvenle yapılabilir. Depreme dayanıklı prefabrik evler bu konut modelleri arasında yer alır.

 1. Proje Çalışması

Doğru seçim yapılmış bir evin deprem dayanımı için ikinci önemli aşama proje aşamasıdır. Depreme dayanıklı evin tasarımını yapacak mimarın ve statik hesaplamalarını oluşturacak mühendisin bu konutların üretiminde özel yetkinliğinin bulunması gerekir.

 1. Zemin Betonu ve Temel Uygulamaları

 Depreme dayanıklı evin uygulama açısından ilk işlemi proje aşaması sonrası hazırlanacak temel işlemleridir. Temelle birlikte atılacak zemin betonunun deprem evinin güvenli şekilde inşasına imkan tanıyacak özellikte ve projeye tam uygunlukta yapılması gerekir.

 1. Taşıyıcı Kolonlar

Depreme dayanıklı binalarda bir önemli konu da taşıyıcı kolonlardır. Betonarme modelinde projenin gerekliliğine uygun beton tercihi ve demir serilimi yapılmalıdır. Prefabrik deprem konutlarında taşıyıcı sistem olarak çelik metaller kullanılır. Paslanmaz çelik taşıyıcılar prefabrik evi depreme güvenli hale getirir.

 1. Su Yalıtımı Uygulaması

Deprem güvenliği açısından iyi inşa edilmiş bir konutun su yalıtım uygulaması son derece önemlidir. Bina taşıyıcı sisteminin suya maruz kalması olası çürümelere yol açabilir. Taşıyıcı sistemin çürümesi binanın deprem dayanımını ortadan kaldırır.

 1. Kaliteli Malzemelerin Tercihi

Her alanda olduğu gibi iyi projelendirilmiş bir deprem evinin tam güvenliği için iyi kalitede malzemelerin seçimi ve doğru kullanımı gerekmektedir. Betonarme yapılarda beton, çimento ve demir seçimi öne çıkarken prefabrik evlerde çelik taşıyıcıların kalınlığı ve kalitesi önemlidir.

 1. Üretim ve Uygulama Denetimi

Depreme güvenli evlerin saha inşasında mühendislik denetimi ve yapı denetim uygulamaları oldukça önem taşır. Kurulum aşamasına projeye tam uygunlukta evin inşa sürecinin denetimi deprem güvenliği açısından önemli bir konudur.

Prefabrik Yapılarda Deprem Dayanıklılığı

Özel geliştirilmiş bilgisayar programında tasarlanan prefabrik yapılar deprem dayanımı açısından öne çıkar. Yapı modeline özgün kullanılan çelik sistem taşıyıcılar deprem dayanımını yükseltir. Kaynak gibi çelik özelliğine zarar veren geleneksel uygulamaların kaldırıldığı cıvata somun birleşimli yeni nesil prefabrik evler deprem dayanımı açısından oldukça güvenlidir.

Prefabrik Ev Deprem Testi

Özel yazılım programlarda tasarlanan prefabrik ev deprem testi bilgisayar ortamında oluşturulan simülasyonlarla yapılmaktadır. Onay gerektiren prefabrik ev deprem testi ise TSE ve bu alanda yetkilendirilmiş özel kuruluşlarca yapılmaktadır. Prefabrik ev deprem testinde taşıyıcı çelik kolonlar başta olmak üzere duvar bloklarının deprem şiddetine verdiği tepkiler ölçümlenmektedir.

10 şiddetinde depreme dayanıklı bina

10 şiddetindeki deprem oldukça yüksek bir değer olmakla birlikte Dünyada 10 şiddetindeki depremde evlerin yıkılmaması için geliştirilmiş teknolojiler bulunmaktadır.

Dünyada depreme dayanıklı binalarda uygulanan 10 yöntem

 1. Sismik İzolasyon (Taban İzolasyonu)
 2. Metal Plaka Sistemi
 3. Amortisör Sistemi
 4. Sarkaç Metodu
 5. Sismik Görünmezlik Pelerini
 6. Karbonfiber Örtüsü
 7. Çapraz Çelik Çerçeveler
 8. Değiştirilebilir Sistemler
 9. Mukavva Tüpler
 10. Şekil Hafızalı Alaşımlar

Prefabrik Deprem Konutları

Deprem, Türkiye'de yaygın olarak görülen ve ciddi tehlikeler barındıran doğal afetlerin başında yer alır. Bu afet meydana geldiği zaman en başta evlerimiz sallanmaya ve dolayısıyla da yıkılmaya başlar.

Bu durum özellikle de eski ve sağlam olmayan yapılarda meydana gelir. Deprem sonucunda evi yıkılan ya da yaşanamaz durumda olan kişiler nerede konaklama yapacaklarını bilemezler. Bu çaresizlik özellikle de kış mevsiminde ise insan hayatı çıkmaz bir noktaya gelir.

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri olarak sizlere aradığınız yardımı sunuyoruz. Firmamız, deprem zamanında ortaya çıkan ev problemleri için sizlere özel prefabrik evler üretmektedir. Prefabrik acil deprem konutları sayesinde afet zamanlarında başınızı sokabilecek sıcacık bir eviniz olacaktır.

Satılık Deprem Konutları

Bu konutlarımız hakkında en fazla merak edilen sorulardan biri deprem konutları satılabilir mi? sorusudur. Bu evlerimiz sizlerin daha iyi ve daha kaliteli bir evde yaşamalarını sağlamak için satılıktır. Hazır ev sistemi olarak sizlere sunduğumuz bu yapılar, modern bir ev sistemine sahiptirler.

Satılık deprem konutları sayesinde kendinizi zor zamanlara hazır hale getirebilirsiniz. Bu evlerimizden dilediğinizi satın alarak başta deprem olmak üzere birçok doğal afete ve farklı tehlikelere karşı güvenli bir alan oluşturabilirsiniz.

Prefabrik acil deprem konutlarını sizler için çok hızlı bir şekilde hazır hale getiriyoruz. Evsiz kalma travmalarının önüne geçerek sizlere daha iyi bir yaşam alanı sağlamış oluyoruz. Evlerimizi oldukça modern sistemler üzerine inşa ederek sizlere sunuyoruz. Deprem öncesinde ya da sonrasında bu evlerimizden temin ederek kendinizi daha güvenli bir alana çekebilirsiniz.

Tek Katlı Prefabrik Evler
Tek Katlı Prefabrik Evler
Çift Katlı Prefabrik Evler
Çift Katlı Prefabrik Evler
Ekonomik Toplu Konutlar
Ekonomik Toplu Konutlar

Afad Deprem Konutları

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri olarak sizlere en ihtiyaç duyduğunuz zamanda ulaşmak bizim görevimizdir. Afad deprem konutları ev sıkıntısı yaşayan bireylerin ekonomik bir çözüm bulmalarına yardım eder. Bu konutlarımızın fiyatları insanların ekonomik sıkıntıları göz önüne alınarak belirlenmiştir.

Türkiye genelinde çok fazla sayıda projeye imzasını atan firmamız, sizlere zor zamanlarda destek olmayı amaç edinmiştir. Deprem konutları satılık daire kategorimizi inceleyerek size uygun olan konutlarımızı görebilirsiniz.

Deprem Konutları Fiyatları

Birçok insan deprem konutu satın almak ya da kiralamak istediği zaman deprem konutları fiyatları araştırmasına girer. Sizlere bu konuda fiyat garantisi verdiğimizden emin olabilirsiniz. Oldukça düşük bir bütçe ile de deprem konutu alabilmenizi sağlayan firmamız, konut fiyatlarını konutun özelliklerine bağlı olarak belirlemiştir. Konutlarımıza dair fiyat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bazı müşterilerimiz deprem konutları devredilir mi? sorusunun cevabını bilmek isterler. Bu konuya dair gerekli tüm bilgilere bize ulaşarak sahip olabilirsiniz. Satılma işlemleri sonucunda size ait olan deprem konutunu başkasına devretme hakkınız vardır. Fakat kiralama yapıldığı zaman devretme hakkınız yoktur.

Yeni Deprem Konutları Yapımı

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri olarak bu alanda yepyeni teknolojileri sizlere sunuyoruz. Yeni deprem konutlarımız sayesinde deprem konutları kentsel dönüşüm projelerimizi yerine getiriyoruz.

Deprem zamanında insanların temel ihtiyaçlarına yönelik modern evler tasarlıyoruz. Prefabrik acil deprem konutları mevsime uygun şekilde tasarlanarak sizlere sunulur.

Özellikle de soğuk kış günlerinde deprem felaketini yaşayan insanların sıcacık bir ortamda kalabilmeleri için tasarlanan bu evlerimiz, en modern sistemler üzerine kurulurlar. Deprem bölgesine yakın olan en güvenli alanlara kurulan bu evler, en başta mağdur olan kişilerin hizmetine sunulur.

Deprem Konutları Avantajları

Deprem konutları avantajları şunlardır:

 • Deprem zamanında insanların barınma ihtiyaçlarına yardım eder.
 • Afet döneminde güvenli bir ortamda yaşama şansı sunar.
 • Depremin tekrarlanması riskine karşı insanların kendilerini güvene almalarına imkan verir.
 • Kolay kurulum özelliğine sahip olduğundan dolayı hızlı bir çözümdür.
 • Ekonomik bir konut sistemi olduğu için insanların bu dönemlerde maddi sıkıntı yaşamamalarını sağlar.

Deprem konutları bu gibi avantajlar sunduğu için çok fazla dikkat çeken bir sistem haline gelmiştir. Firmamız, prefabrik ev konusunda çok iddialı ve başarılıdır. Bu sistem üzerine çok fazla sayıda ev üretimi yapan firmamız, en başta siz müşterilerimizin daha sağlıklı, daha modern ve daha kaliteli evlerde yaşamalarını sağlamayı amaç ediniyor. Deprem konutları ile ilgili tüm işlemlerinizi buradan halledebilirsiniz. Ayrıca deprem konutları hak sahipliği konusunda da buradan bilgi alabilirsiniz.

Deprem Konutları Özellikleri

Bu evlerimiz tamamen deprem odaklı bir şekilde tasarlanmışlardır. Deprem zamanında insanların sıcak bir yerde kalmaları için özel olarak tasarlanan prefabrik deprem konutları, sizlere büyük kolaylıklar sunar.

Yerleşim yerlerinin çok hızlı bir şekilde hazırlanması için tasarlanan bu evlerimiz, ihtiyaç anında hemen kullanılabilir. Taşınması ve kurulması çok kolaydır. Özellikle deprem amacı ile hazırlanmalarından dolayı kurulumlarında asla zorlanılmaz.

Nerede bir deprem felaketi meydana gelirse Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri hizmetlerimizden faydalanabilir. Türkiye'nin her noktasına uygun olan bu konutlarımız, diğer konut çeşitlerimize göre daha az maliyetlidir. Ayrıca kullanımları ve evin özellikleri de diğer evlere göre biraz farklıdır.

Deprem Konutları Satın Alma

Birçok müşterimiz deprem konutları geri ödemeleri konusunda bilgi sahibi olmak ister. Bu hususta sizlere önemli ayrıcalıklar sunduğumuzu bilmenizi isteriz. Satın alma işlemlerinizi buradan halledebilir ve dilediğiniz konuta sahip olabilirsiniz.

Deprem Konutları İle Daha Güvenli Yaşayın

Deprem, önceden tespit edilemeyen ya da önlenemeyen bir doğal afettir. Bu nedenle bir kez yaşandı daha yaşanmaz denecek bir doğal afet değildir. Firmamız bunun bilincinde olarak deprem konutları tasarlamaktadır.

Tasarlanan bu konutlar, prefabrik sistemi ile inşa edilir. Prefabrik sistemler, son dönemlerde oldukça dikkat çeken bir sistemdir. Firmamız, bu sistemi en modern şekilde kullanarak sizlere deprem konutları inşa etmiştir. Bu konutlar sayesinde deprem dönemlerinde daha güvenli bir alanda yaşama imkanınız olacaktır.

Deprem Konutları Ayrıcalıkları

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri olarak sizlere her zaman ayrıcalıklı olduğumuzu gösteriyoruz. Prefabrik teknolojisi ile hazırlamış olduğumuz deprem konutlarının her birinde bu ayrıcalığı fark edebilirsiniz. Konutlarımız son derece sağlam ve güvenlidir. Kurulumları alanında uzman olan personellerimiz tarafından yerine getirilir. 
Deprem anında güvenli alan olarak kabul edilen bölgelere kurulan bu evlerimiz, sokakta kalan insanlara büyük umut oluyor. Bu gibi dönemlerde hem daha az harcamalar yapmak hem de güvenli bir yerde uyumak için prefabrik deprem konutlarımızı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Deprem Konutları Farkı

Sizlere sunmuş olduğumuz deprem konutlarımız her zaman farkını ortaya koymuştur. Kaliteli malzemelerden ve modern sistemlerden üretilen bu konutlarımız, zor zamanlarınızda sizlere rahat bir nefes aldırır. Türkiye'nin pek çok noktasında kullanılabilecek bu konutlarımız, insanlığa fayda amacı ile üretilmektedirler.

Deprem Konutları İle Modern Yaşam

Depremden dolayı evlerinden ayrılmak zorunda kalan insanlar bu süreçte daha modern bir yerde kalmak isterler. İşte sizlere sunmuş olduğumuz prefabrik acil deprem konutlarımızda aradığınız modernliği kolaylıkla bulabilirsiniz.

Muhtaç bir konumda olan ailelerin sağlıklı ve güvenli bir yerde yaşamaları için tasarlanmıştır. Konutlarımızın içerisinde ailelerin temel ihtiyaçlarına dair her detay düşünülmüştür.

Deprem Konutları Hızlı Kurulum Hızlı Teslimat

Deprem konutlarımız çok hızlı bir kurulum özelliğine sahiptir. Deprem bölgesindeki insanların daha fazla mağduriyet yaşamamaları için bu özelliği dikkate alıyoruz. Böylece fazla zaman kaybetmeden konut sorununun ortadan kalkmasını sağlıyoruz. Prefabrik acil deprem konutlarımız, belirtilen süre içerisinde kurularak ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde teslim edilir.

Prefabrik Acil Deprem Konutları Sık Sorulan Sorular