Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Beldeport Limanı Hizmet Binası

Kullanım Amacı Liman Hizmet Binası
Yapı Modeli Prefabrik Panel Sistem
Yapı Adedi 1 Blok İki Katlı
Toplam Metraj 864 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Dilovası, Kocaeli, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 24 Gün
Şu anda 62 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye Ekonomisinin Merkezi Noktasındaki Beldeport’a Liman Ofisi

Türkiye sanayi üretiminin yüzde 51’inin gerçekleştirildiği bölgede lojistikte önemli bir işleve sahip olan Beldeport limanının ofis binası Karmod uzmanlığıyla inşa edildi. Limanın tüm yönetim hizmetlerinin yürütüldüğü prefabrik ofis binası 24 gün gibi kısa bir zaman diliminde inşa edilerek teslim edildi. 864 m2 büyüklüğe sahip iki katlı ofis binası panel sistem prefabrik yapı modeliyle inşa edildi. 149.000 m2 büyüklükteki liman sahasına hakim konumdaki beldeport liman yönetim ofisi Osmangazi Köprüsü manzarasıyla da bütünleşen nezih çalışma ortamına sahip.

Liman hizmetleri bu binadan veriliyor

Beldeport limanı ofis binasının alt katının deniz tarafına bakın ön bölümü liman lojistik hizmetleri sunan birime ayrılmış durumda. Arka kısımda yemekhane ve kafeterya alanı bulunuyor. Dinlenme alanı da bu kattaki bölümler arasında. Binanın üst katı ağırlıklı olarak MED Lojistik A.Ş. tarafından işletilen Beldeport liman yönetimine ayrılmış durumda. Yönetici odaları, toplantı odası ve çalışma odaları bu katta bulunan temel bölümler arasında.

Beldeport Limanı İstanbul’un Çok Yakınında

Beldeport limanı, dünyanın önde gelen şehirlerinden İstanbul’a 45 km mesafede yer alıyor. Osmangazi Köprüsü’nün hemen yanı başındaki ilk liman olma özelliğindeki Beldeport İzmit Körfezi’nin ilk girişinde bulunuyor. Konum olarak limanın 13 km’lik yarıçapında Türkiye’nin büyüklüğüyle öne çıkan 10 adet Organize Sanayi Bölgesi ve çok sayıda sanayi tesisi yer alıyor. Beldeport’un 200 km’lik yarıçapı içeresinde Türkiye nüfusunun yüzde 33’ü yaşarken aynı zamanda ülke GSYİH’nin yüzde 47’si ve sanayi üretimimin yüzde 51’i gerçekleşiyor. Ülkenin sanayi üretimimin yarısından fazlasına hitap eden bölgede konumlanmasıyla Beldeport lojistik açısından oldukça stratejik bir noktada yer alıyor.

Liman ulaşım lokasyonlarına yakınlığıyla da öne çıkıyor. 550.000 TEU elleçleme kapasitesine sahip liman TEM yoluna 2,5 km, D-100 karayoluna 3,5 km, Osmangazi Köprüsü’ne 4,5 km, Dilovası Gümrüğü’ne 4 km ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na 33 km mesafede yer alıyor. Beldeport liman tesislerinin içinden Çin'den başlayıp Londra'ya ulaşan İpek Yolu'nun orta koridoru olarak ifade edilen demiryolu hattı geçmektedir. TCDD tarafından projelendirilen Gebze-Köseköy kargo hattı ile eş zamanlı olarak Beldeport limanı içinde bir demiryolu yükleme/boşaltma istasyonu yer almaktadır. Gerek 3 üç adet iltisak hattının uzunluğu gerekse demiryolu yükleme terminalinin kapasitesi itibariyle Beldeport "Kombine Yük Taşımacılığı" kriterlerine de uygun bir terminal olma özelliğinde.

Beldeport limanı 149.000 m2 terminal sahasında 11.628 TEU istif kapasitesine sahip. Liman su derinliği 16,5 metre. Limana ulaşım ise, Gümrük kapısından itibaren 4 gidiş 4 geliş olmak üzere toplam 8 şeritlik 2 ayrı yol ile sağlanmaktadır.

Beldeport limanında sunulan lojistik hizmetleri arasında; Konteyner Terminal ve Rıhtım Hizmetleri, CFS Hizmetleri, Proje Yük ve Genel Kargo Hizmetleri, Ro-Ro Hizmetleri, Demiryolu Yükleme-boşaltma Terminali hizmetleri yer almaktadır.

Med Lojistik A.Ş. tarafından işletilen Beldeport’un tasarımı, operasyonel planı ve kontrolleri, tamamen AB teknik ve çevre standartlarına uygun olarak yapılmıştır. Dünyanın en büyük konteyner gemilerinin yanaşabileceği nitelikteki Beldeport liman tesisleri, Hamburg Limanı'nın mühendislik grubu olan HPC-Hamburg Port Consulting GmbH firması tarafından tasarlanmış, altyapı nitelikleriyle Körfez bölgesinde örnek gösterilebilecek bir limandır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz