Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Okul ile Eğitim Binaları

Deprem Dayanımı Yüksek Güvenlik Standartında Eğitim Binaları

Çelik sistemli, hızlı kurulum özelliğine sahip deprem dayanımı yüksek eğitim binalarımızla geleceğin aktörlerine güvenli prefabrik okullar hazırlıyoruz. Prefabrik okul yapılarımız Milli Eğitim Bakanlığı’nı oluşturan Eğitim Yapıları Asgari Tasarım Standartları Kılavuzu’ndaki kriterler dikkate alınarak projelendirilmektedir.

1986 yılından beri prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığı ve gerçekleştirdiği proje portföyüyle Karmod Milli Eğitim Bakanlığı ve Valiliklerce yaptırılan prefabrik okul yapılarında tercih edilen önde gelen markalarından olmuştur. Çelik sistemli prefabrik eğitim binalarındaki uzmanlığını yurtdışında gerçekleştirdiği okul yapılarıyla da perçinleyen Karmod ülkemizin yanı sıra Almanya, Fransa, Malta, Irak, Ürdün, Libya, Nijerya gibi farklı ülkelerde okul projelerini başarıyla tamamladı.

Prefabrik Okul Projeleri

Prefabrik Okul Tanıtım Videosu

Karmod modüler prefabrik okul binaları, modern derslikleri ve diğer kompleksleriyle resmi ve özel okullar, üniversiteler, kolejler, ana okulları, kreşler ve yetenek bazlı eğitimlerin verildiği sanatsal eğitim yapısı ihtiyaçlarına projeli üretimler gerçekleştirmektedir. Özel projelere üretim desteğinin yanı sıra okul yapıları üretimindeki uzmanlığımızla bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz eğitim binası taleplerinden hareketle hazır konseptli projeleri bu sayfada değerlendirmenize sunuyoruz. Tamamı eğitim yapı standartlarındaki tek katlı ve iki katlı çok alternatifli derslik projelerimizin her biri yapı güvenliği, ses ve ısı yalıtımı sağlanmış olup aynı zamanda kullanım ergonomisi ile öne çıkmıştır.

Karmod, Irak’ta toplu konut bölgesinde iki adet okul, Bitlis genelinde 11 okul, Gümüşhane lisesi ve imam hatip lisesi ve ülke genelinde çok sayıda anaokulu projesini başarıyla gerçekleştirdi. Kalıcı, Uzun Ömürlü Pratik prefabrike Okul Çözümleri prefabrik derslik veya prefabrik kreş tüm okul ihtiyaçları için kalıcı veya modüler yapısı ile nakledilebilir, yüksek izolasyonlu, ergonomik ve güvenli prefabrik okul projeleri üretiyoruz. Prefabrik okul modelleri ve ekonomik okul fiyatlarını için uzman satış temsilcisi arkadaşlarımızdan alabilirsiniz.

Okul binalarının dönüşümünde en hızlı yol Prefabrik Yapı sistemi

Ülkemizde klasik yapı modelleriyle yıllar önce inşa edilmiş, kullanım ömrünü tamamlamış dönüşüm bekleyen çok sayıda okul binası bulunuyor. Bu binaların eğitimi sürecini aksatmadan kısa zamanda dönüştürülerek çok daha yüksek güvenlikte yapılarla yenilenmesine ihtiyaç var. İşte bu dönüşümde prefabrik yapı modeli en ideal inşa sistemi arasında yer alıyor. Yeni nesil teknolojilerin kullanımıyla üretim gerçekleştiren Karmod prefabrik eğitim binalarını hızlı üretimle demonte sistemle hazırlıyor yerinde günlerle ifade edilen çok kısa sürelerde kullanıma hazır hale getirerek eğitimin hizmetine kazandırıyor. Bir başarı hikayesi olarak İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yer alan Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokul binasını hatırlamakta yarar var. 19 Derslikli, bin 960 metrekare büyüklükteki iki katlı okul binasını üretim ve kurulum süreçleri dahil sadece 72 günde tamamlayarak eğitimin hizmetine verdik. Eski binası deprem riski taşıyan okulun yıkımına karar verilerek İstanbul Valiliği’nce yeni binanın yapımı için harekete geçiliyor. Tamamen çelik sistemle üretip yerinde uzmanlarımızca kurulum yaptığımız tam bina deprem ve yangın güvenliği, enerji tasarrufu sağlayan yüksek yalımı ve kullanım ergonomisiyle son derece modern bir yapı ortaya çıktı. Öğrenciler yeni binada güvenle ve sıcacık ortamda eğitimlerini sürdürüyorlar.

Karmod’un okul binalarındaki bir başarı öyküsü de Fransa’daki Simone Veile Lise okul binasının kısa sürede kurulumuyla ilgili. Karmod yeni nesil prefabrik sistemiyle Amilly şehrinde inşa ettiğimiz okul sadece 40 günde tamamlandı. Fransa Eğitim Bakanlığı Şehir İdaresi’nin talebiyle hazırlanan okul binası toplam bin 127 metrekare büyüklüğe sahip olup 6 adeti özel etkinlik sınıfı olmak üzere toplam 16 dersliğe sahip. Okulda idare binası, öğretenler odası, laboratuvar ve kütüphane de yer alıyor.

Depremde tam koruma sağlayan okullar üretiyoruz

Ülkemiz batıdan doğuya kuzeyden güneye deprem gerçeğiyle karşı karşıya bulanan son derece riskli bir coğrafyada yer alıyor. Bu durum konutlarla beraber çocuklarımızın eğitimlerini aldığı binaların da depreme güvenli hale getirilmesi açısından son derece önemli bir kararı almamızı zorunlu kılıyor. Çelik sistemli prefabrik eğitim binalarımızla okullarımızı depreme güvenli okulların hazırlanması için güvenli yapı modelini oluşturuyor. Karmod uzmanlığımızla üretip kurulum gerçekleştirdiğimiz tam deprem korumalı okul yapılarımızda öğretmenlerimiz geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı güvenli ortamda hayata hazırlıyorlar.

Karmod Prefabrik Okulların Avantajları:

  • Tam deprem ve yangın güvenliğine sahip okul binaları
  • Teknolojik hatta hızlı üretim sistemi
  • Uzmanlarca yerinde kısa sürede kullanıma kurulum
  • Derslik açığının kısa sürede kapatılması
  • Kaynakların daha verimli kullanımıyla hem ekonomik hem çevreye dost okullar.