Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi prefabrik hazır evleri...

30 yıllık üretim tecrübemiz 20 bin m2 üretim tesisi, yüksek kaliteli malzemeler ve üstün izolasyonu yapısıyla ile depreme dayanıklı çelik galvaniz taşıyıcı malzemesiyle Türkiye de 10 binin üzerinde prefabrike ev kullanıcısı referansıyla ve Dünyanın 86 ülkesinde en çok talep gören prefabrik hazır ev ve prefabrik villa firması olduğunu biliyor muydunuz.

Prefabrik Ev Özellikleri

KARMOD PREFABRİK EV TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI (1.derece deprem bölgesi) Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40
İKLİM ŞARTLARI 1. ,2. ve 3.İklim bölgeleri baz alınarak üretim yapılmaktadır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ 80 Kg/m2 ( Montaj yerine göre değişmektedir.)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ 102 km/saat
CEPHE ISI İLETİM (U) DEĞERİ 0,34 W/m².K
ÇATI ISI İLETİM (U) DEĞERİ 0,45 W/m².K
HAFİF ÇELİK MALZEME TS EN 10346 DX 51D+Z /DIN EN 10169
EPS (Strafor) DIN 4102 standardına göre 12 Kg/m³
SAC MALZEMESİ 0,45 mm Elektro statik boyalı galvaniz sac RALL 9002
ŞASE YÜK KAP. 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır.)
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER
Dış ve iç paneller 8 mm çimentolu yonga levhadan imal edilip. Isı yalıtımı için paneller arasında 16 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olup duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli üretilir.
PANEL BİRLEŞİMLERİ
Birleşim elemanları olan özel U ve H profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel profil sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
TAŞIYICI KONSTRÜKSİYONLAR
Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
ARAKAT KONSTRÜKSİYONLAR
Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm (çimento yonga levha veya fibercement ) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ %30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.(Projeye göre değişiklik gösterebilir)
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyalı kirmeit yda düz trapez sac uygulanır.Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda metal yağmur dereleri ve aksesuarları kullanılmaktadır.
TAVAN KAPLAMALARI
Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.
KAPILAR
DIŞ KAPI 90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır.
İÇ KAPILAR İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır.
PENCERELER
PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC dir.
ISICAM Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+12+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir.
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.
MERDİVENLER
Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif Aluminyum küpeşteden imal edilir. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir. Dış Merdivenler saçtan yapılır.
BOYALAR
DIŞ CEPHE BOYASI Projeye göre standart Karrmod Renk katalogundan müşteri tercihine göre kullanılır.
İÇ CEPHE BOYASI Projeye göre standart Karrmod Renk katalogundan müşteri tercihine göre kullanılır.
ELEKTRİK TESİSATI
TESİSAT Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.
KABLOLAR Tesisat Sıva altıdır.
SİGORTALAR TSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.
AYD. ARMATÜR Aydınlatma için TSE belgeli 60x60 cm kare led kullanılmaktadır.
PRİZ-ANAHTAR Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Sayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
TESİSAT Sıva Altı
VİTRİFİYE TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
BORU Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON
Karmod Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.
GARANTİ KAPSAMI
Karmod Prefabrik Yapı teknolojileri ileri teknoloji ile üretilmiş olduğu ürünler ;imalat ve montaj hatalarına karşı 1 yıl garantilidir. Karmod markalı alimünyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında garanti kapsamından çıkarılmaktadır. Arıza durumunda arıza tespitinin doğru yapılıp arızayı gidermek amacı ile uygun malzeme ve ekibin gönderilmesi için Karmod tarafından istenilen belgeler ve arızsalı yere ait 30 cm 2 m ve 10 m uzaklıklardan çekimiş fotoğrafların gönderilmesi zorunludur. Aksi takdirde ürün garanti kapsamında olsa dahi servis gönderimi yapılmayacaktır.
Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri'nin Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.