Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Zırhlı Güvenlik Kulübesi

Zırhlı Polis Kulübesi Nedir?

Terör saldırısı gibi yüksek risk barındıran görev alanlarına özel geliştirilmiş kurşun geçirmez kabinlere zırhlı polis kulübesi denir. Yoğun kullanım nedeniyle polis kulübesi olarak isimlendirilse de jandarma ve özel güvenlik personellerince de kullanılmaktadır.

Kurşun Geçirmez Kabin Nedir?

BR7 sınıfı kurşuna dayanıklı nitelikte üretilen nöbet kulübesi kurşun geçirmez kabin olarak isimlendirilir. Zırhlı güvenlik kabini BR7 zırh delici mermi ile el bombası gibi araçlarla yapılan saldırılara karşı koruma sağlar.

Zırhlı Güvenlik Kabini Nasıl Üretilir?

Zırhlı güvenlik kabiniyle riskli bölgelerde görev alan polis, jandarma ve özel güvenlik personeline tam koruma sağlanması amaçlanmıştır. Amaç özel eğitimli nitelikli personele tam koruma sağlanmak olduğundan zırhlı güvenlik kabinleri özel standartlarda üretilmektedir. Bu nedenle zırhlı kulübe panelleri, kapısı, pencere camları kurşuna tam dayanımlı olmak durumundadır. Kurşun panel ve camlar yetkili kamu idaresinde testlerden geçirilir ve testi geçmeyi başaran kabin sertifikalandırılır.

Kurşun Geçirmez Kabin Nerelerde Kullanılır?

Terör saldırısı başta olmak üzere güvenlik risklerinin yoğun olduğu nöbet kulübelerinde kurşun geçirmez kabinler kullanılır. Zırhlı kulübe yaygın kullanım yerlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Polis nöbet kulübeleri
  • Jandarma nöbet kulübeleri
  • Bakanlık gibi kamu binalarının güvenlik noktaları
  • Elçilik ve konsolosluklar
  • Siyasi partilerin genel merkezleri ve il yönetim binaları
  • Holding merkezi binaları
  • Sınır karakolları
  • Gümrük kapısı güvenlik kulübeleri

Zırhlı Kulübe Fiyatları Ne Kadardır?

BR7 zırh delici mermi ve el bombası gibi patlayıcılara karşı tam koruma sağlayan zırhlı kulübe fiyatları bir miktar yüksektir. Standart üretimli nöbet kulübesi fiyatlarına göre özel nitelikte üretimi nedeniyle zırhlı kulübe fiyatları ortalama üç kat daha yüksek fiyatladır.

Kurşun Geçirmez Konteyner Nedir?

Daha fazla güvenlik personelinin görev aldığı noktalardaki nöbet kulübelerine kurşun geçirmez konteyner denir. İsimlendirme nöbet kulübesinde konteyner yapı modeli kullanıldığından bu ad kullanılmıştır.

Nöbet kulübesi fiyatları betonarme tarzı diğer yapı modellerine göre çok daha avantajlıdır. Zırhlı kulübe fiyatı kullanıma hazır konseptiyle hem maliyetten hem de zamandan kazandırır.

Kurşun Geçirmez Zırhlı Güvenlik Kabinlerinde Türkiye’nin Tercihi

Kurşun geçirmez kabin özellikle yüksek güvenlik gerektiren görev noktaları için hazırlanmıştır. Zırhlı nöbet kulübesi ürünlerimizle, savaş durumları ve terör tehdidi altındaki bölgelerde zor şartlarda çalışan asker ve polis güvenlik personelinin güvenli ortamda görev yapabilmeleri amaçlanmıştır.

Kaymakamlık, valilik, bakanlık, belediyeler gibi ulusal güvenlik noktalarıyla beraber Birleşmiş Milletler, NATO gibi kuruluşların görev aldığı riskli bölgeler için tasarlayıp ürettiğimiz zırhlı güvenlik kabini ürünlerimiz uluslararası standartlara sahiptir. Ergonomik tasarım ve planıyla içerisinde görev yapan personeller için konforlu çalışma ortamları sunmaktadır.

Resmi güvenlik görev noktalarıyla beraber kurşun geçirmez zırhlı güvenlik kulübesi ürünlerimizin bir diğer kullanım yerleri arasında önemli yönetim merkezleri yer almaktadır. Büyükelçilik ve konsolosluk binaları, holding merkezleri, finans kuruluşları, genel müdürlük binaları, irtibat ofisleri, bölge müdürlükleri gibi güvenliğin önemli olduğu yönetim merkezlerinde kurşun geçirmez kabin ürünlerimiz tercih edilmektedir.

Duvardan cama, kapıdan pencereye tamamen kurşun geçirmez donanımla üretilen ürünlerimiz yüksek güvenlikli yapı sınıfında yer almaktadır. Yapı ünitesinin tamamı vinç yardımıyla başka görev alanlarına kolayca taşınabilmektedir. Zırhlı güvenlik yapıları arasında yer alan ürünlerimizin cam ve diğer panel birleşimlerinin tamamında kurşun geçirmezlik testleri yapılmıştır.

Kurşuna Dayanıklı Kabin Balistik Testi

Zırhlı Güvenlik Kulübesi Planları

Zırhlı Güvenlik Kulübesi Modelleri

 

ZIRHLI KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ÜRETİM EBATLARI İsteğe Göre Özel Üretilebilir.
YÜKSEKLİK En yüksek olduğu noktada 2500 mm Parapet Dahil.
METAL MALZEMELER ST 37
BETOPAN TSE 634-2
CAM YÜNÜ TS 901
POLİSTREN KÖPÜK TS 7316
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI 1.Derece
İKLİM ŞARTLARI 3. İklim Bölgesi
KAR YÜKÜ 200 Kg/m²
RÜZGÂR HIZI 130 Km/Saat (Ürünün yere sabitlenmesi şartıyla)
DIŞ DUVAR İLETİM KATSAYISI K:0.50 Kcal/m2hc
ÇATI İLETİM KATSAYISI K:0.69 Kcal/m2hc
TABAN ISI İLETİM KATSAYISI K:0.68 Kcal/m2hc
ŞASE YÜK KAPASİTESİ 200 Kg/m²
TABAN
TABAN KAPLAMASI Taban kaplaması olarak 16 mm kalınlıklı yanmaz Betopan levhalar üzerine, döşeme kaplaması olarak 2,5 mm kalınlıklı PVC Mineflo kullanılmaktadır.
DIŞ DUVAR
SİSTEM Özel güçlendirilmiş profiller yardımıyla karkaslı olarak yapılır .
Zırh: Önce profiller ile hazırlanmış güçlü çelik konstrüksiyon uygulanır. Üzerine zırh çeliği ile kaplanmaktadır. Koruma seviyesi BR7 dir.
İç yüzey kaplaması; Çelik zırh üzerine 8 mm kalınlıkta betopan kaplanmaktadır. (WC li metropol kabinlerde iç yüzey kaplaması PVC lambri kullanılmaktadır.) , estetik görünümlü su geçirmez sunta veya isteğe bağlı olarak değişik iç kaplama malzemesi kullanılır.
Duvar İzolasyonu; 40 mm kalınlıklı, 10 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B1 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır. İsteğe bağlı olarak Camyünü veya Taşyünü yalıtım yapılmaktadır.
Dış yüzey kaplaması; Çelik zırh üzerine Dış yüzey kaplaması tercihe bağlı olarak 12 mm kalınlıkta Taşonit veya Ahşap desenli betoban levhalar ile kaplanmaktadır.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ Özel şekillendirilmiş konstrüksiyon ve taşıyıcı tek parça profiller yardımıyla üretilmekte olup, üzerinde patlayıcı madde durmaması için tek tarafa eğim verilmişdir.
ÇATI İZOLASYONU 80 mm kalınlıklı şilte camyünü (14 kg/m³) ile yapılmaktadır.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey tavan kaplaması PVC Lambri kullanılmaktadır.(opsiyonel 8 mm betopan kullanılabilir.) (WC li metropol kabinlerde iç yüzey tavan kaplaması PVC lambri kullanılmaktadır.)
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Zırh çeliği ile kaplanmaktadır. Koruma seviyesi BR7 dir.
KAPILAR
DIŞ KAPI BR7 sınıfı Özel çelik zırhından imal edilmiştir.Kapıda 300x400 BR6 sınıfı gözetleme camı bulunmaktadır. Ebadı 830x1950 mm dir.
İÇ KAPI 80*200 cm ölçülerinde ahşap amerikan kapıdır.
PENCERELER
EN 1063 BR7 NS sınıfı kurşun geçirmez. , Camlar uluslar arası akredite labaratuar kuruluşu olan Tüv Rheinland firmasının vermiş olduğu kurşun geçirmezlik sertifikasına sahiptir. Zor çizilir polikarbonat esaslıdır. Cam kalınlığı 85mm dir. İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Kasası BR7 sınıfı Özel çelik zırhından imal edilmiş özel çelik kasadır.
BOYALAR
DIŞ CEPHE Dış yüzeyler silikon esaslı dış cephe boyası ile istenilen renge boyanmaktadır.
KAPI KASALARI 1 Kat Rapid astar boyalıdır.
METAL AKSAM 1 Kat Rapid astar boya uygulanmaktadır.
ELEKTRİK TESİSATI (SIVA ALTI)
SİSTEM Her odada bir anahtar, bir priz,birde telefon prizi vardır. Ayrıca saçak çevresinin dört köşesinde aydınlatma için spot armatür kullanılmaktadır.
TESİSAT Elektrik gücü 2000 W 220 Volt Pirizler için 3x2,5 mm, aydınlatmalar için 2x1,5 mm, TSE belgeli NYM kablolar kullanılmaktadır. Tüm tesisat malzemeleri TSE belgelidir.
DİĞER Kabin havalandırması ve dış aydınlatma mevcuttur. İsteğe göre saldırganı paniğe sokmak için acil durum sireni takılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
VİTRİFİYE TSE belgeli malzemeler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU TESİSATI TSE belgeli PPRC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
PİS SU TESİSATI TSE belgeli PVC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR
Kabin ölçülerinden 20 cm fazla beton atılması, kabinin yere montajı, elektrik, temiz su ve atık su bağlantılarının yapılması müşteri sorumluluğundadır.
KALDIRMA İŞLEVİ
Kabin dört köşesinden kaldırma mapaları ve çelik halatlarla kaldırılıp indirilebilmektedir. Kabin ağırlığı ebadına göre değişme gösterecektir.
 
 
KORUMA SEVİYESİ
MÜHİMMAT KORUMA HIZ
9x19 124 gr FMJ BR2 ( DN 1502 ) 400 m/s
357 MAGNUM 158 gr BR4 ( DN 1502 ) 430 m/s
7.62X51 NATO Ball (G3) BR6 ( DN 1502 ) 830 m/s
7.62X51 WC (Tungsten C) STANAG 4569 LVL-3 930 m/s
7.62X39 AP (AK-47) STANAG 4569 LVL-2 725 m/s