Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Konteyner

Karmod Konteyner: Türkiye'nin En Kaliteli ve En Çok Satılan Konteyneri

Büyük İnşaat firmalarının projelerinde ilk tercihi Karmod ürettiği mükemmel en iyi konteynerler, hızlı kuruluma sahip ofis ve şantiye konteyner yapıların lider markası Karmod Dünya'nın önde gelen projelerini gerçekleştiren büyük inşaat ve yapı firmalarının tercihi. Kaynaksız üretim teknolojisi, hızlı imalatı ve yerinde hızlı kuruluma sahip şantiye mobilizasyonu binalarıyla projelere hız kazandırıyor. Konteyner yapılarıyla zamanla yarışan projeleri süreli temrin baskısından kurtarıyor. Karmod Konteyner yapılarını tercih eden markalar projelerine en hızlı şekilde start veriyor zamandan ve rekabetten kazanıyor. Türkiye’nin ilk özel üst segment konteyneri : Kaynaksız cıvata somunlu ve geçmeli sisteme sahip konteyner yapılarımız 5 cm sandviç panel duvar ve çatı sistemine sahip. 125 mm kalınlıktaki özel kenetli sızdırmaz çatı sistemiyle benzersiz. Uzun ömür, zindelik veren konfor ve çok sayıda öne çıkan üstünlüğüyle Karmod Türkiye’nin ve Dünya'nın büyük projeler gerçekleştiren yapı markalarına çözüm ortağı oldu. 130’dan fazla ülkeye şantiye mobilizasyon yapıları ihracatıyla sektörünün lideri. Karmod 12 metreye kadar istenilen ebatlarda uygun konteyner modelleri üretilebilmektedir.

Konteyner Modelleri

Sandviç Panel Konteyner

Duvar blokları ve çatı örtüsünde tamamıyla sandviç panel kullanılarak üretilen konteyner yapılara sandviç panel konteyner adı verilir. Yüksek kalitesi, uzun ömürlü kullanımı, bakım gerektirmemesi, yüksek yalıtım performansıyla enerji tasarrufu kazandıran üstünlüğe sahiptir. Paneller özel boyalı yüksek galvanizli korozyon oluşturmayan levhalar arasına standart olarak EPS dolgu maddesi yerleştirilerek üretilir. Müşteri tercihine göre ara yalıtım malzemesi olarak taş yünü dolgu da kullanılabilmektedir.

Karmod yeni nesil sandviç panel konteyner duvarda 50 mm çatıda 125 mm panel kalınlığında üretilmekte olup üstün özelliklere sahiptir. Duvar yalıtımı çift camlı özel kalitede PVC pencere kullanımı ve sac panel sistemli tam kapama sağlayan özel kapı ile desteklenmiştir. Çatı sandviç panelleri özel kenet sistemiyle birbirine bağlantılanarak konteynere tam sızdırmazlık kazandırılmıştır. Karmod sandviç panel konteyner modelleri benzerlerine göre yüzde 60’a varan enerji tasarrufuyla bütçelere kazandırmaktadır.

Ofis Konteyneri & Şantiye Konteyneri

Hazır yapı modeliyle inşa süreçlerini tamamen ortadan kaldıran konteynerler bu avantajıyla ofis ihtiyaçları ve şantiye yapı grubunda özellikle tercih edilmektedir. Ofis konteyneri çalışma ofisinden toplu konut lansman ofislerine, farklı sektörlerdeki satış ve pazarlama ofislerine kadar geniş yelpazede tercih ediliyor. Son dönemde tekstil markalarından marketlere zincir mağaza konseptlerinin yeni bina modeli olarak öne çıkıyor. Mağaza kurumsal kimliklerinin konteyner ofis üzerinde kolaylıkla uygulanabilmesi yatırımcılara önemli bir avantaj kazandırıyor. Kısa sürede çok sayıda mağazayı kurumsallarına uygun kiralık bina aramadan diledikleri yerde kurulumla hizmete alabiliyorlar. Konteyner ofis modelleri 21 m2’den başlayarak katlı sistemle yüzlerce m2’yi bulan büyüklüklerde projelendirilebiliyor.

Yol yapım, hava limanı inşa, toplu konut, enerji ve madencilik gibi çok sayıda projenin yapı grubu ihtiyacı için şantiye konteyneri büyük kolaylık. Hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde kısa sürede kurulum avantajlarıyla şantiye konteyneri zamanla yarışan projelere en hızlı şantiye yapı modeli kazandırıyor. Konteyner modeliyle yönetim ofisi, teknik ofisler, yatakhane ve yemekhane binaları, çamaşırhane, sağlık binası başta olmak üzere şantiyede ihtiyaç duyulan tüm yapılar kısa sürede hazırlanabiliyor. Şantiye konteyneri fiyat avantajları ve hızıyla yatırımcının yüzünü kazandırarak güldürürken kullanım ergonomisiyle şantiye verimliliğini artırmaya büyük katkı sağlıyor.

Metropol Konteyner

Metropol Konteyner modern mimari konsepte uyumluluk gibi estetik kaygılardan hareketle şehir merkezlerindeki güvenlik ve satış noktalarına özel tasarlanmış konteyner modelidir. Yapı özel tac çıkıntılı alınlığı, özel kaplama uygulamalarıyla dışardan bakanları hayran bırakacak estetiğe sahip. Yapıyı içten kullananlara yaşattığı konforla eni iyi çalışma ortamı hazırlıyor. Holding genel merkezleri, genel müdürlükler, elçilik ve konsolosluklar, toplu konut siteleri gibi birçok alanda bulunan güvenlik ofis binalarında kullanılıyor. Satış ofisi olarak da tercih ediliyor. 150x150cm ölçüden 300x700 ölçüye standart üretimle kullanıma hazır sevk ediliyor. Öz projeler için daha büyük metrajlarda iki katlı modellerde tasarımla üretilebiliyor.

Karmod Metropol Konteyner modellerinin tamamı özel metal karkaslar kullanılarak yüksek yapı güvenliğinde üretilmektedir. Duvar arasıyla birlikte içten ve dıştan özel yalıtım uygulamalarıyla desteklenen yapı iklimlendirme enerji tasarrufuyla da öne çıkmaktadır.

Tuvalet & Duş Konteyneri

Farklı alandaki kullanım alanlarına pratik çözüm getiren Tuvalet & Duş Konteyneri kullanıma hazır sunumuyla büyük kolaylık. Şantiyeler başta olmak üzere park ve bahçeler, camiler ve sosyal tesisler gibi farklı alanlardaki ihtiyaçlara pratik WC duş çözümü sunuyor.

3x7 tuvalet & duş konteyneri tek ünite içerisinde 7 ayrı WC ve banyo kabini hazırlanabiliyor. Üstelik lavabo alanları da aynı yapının içerisinde. Konteyner tuvalet kabinleri klozet veya yer taşılı olarak müşteri tercihine göre hazırlanabilmektedir. Aynı şekilde duş konteyner kabin sayısı da opsiyonel tercihlerde üretilmektedir. Konteyner içerisine uluslararası standartta engelli tuvalet kabini de hazırlanabilmektedir. Aynı konteynerde bay bayan girişleri farklı yön kapılardan yapılabilmektedir. Engelli WC ünitesine özel engelli rampası ve geniş kapı yapılabilmektedir.

Konteyner Ev

Son yıllarda müstakil ev tercihlerinde en çok kullanılan konut modellerinden biri de konteyner evler. Modelin bu kadar çok tercih görmesinde temel olarak iki önemli etken var. Birincisi konteyner ev modellerinin kullanıma hazır olarak üretilerek sevk edilmesi. Diğeri ise konteyner ev fiyatlarının diğer modellere göre çok daha ekonomik olması. Konteyner ev modelleri uzun ömürlü, deprem dayanımı yüksek, yalıtım performansıyla enerji kullanımından kazandıran yenilikçi konut modeli.

Sipariş verildiğinde beğenilen modele göre üretime alınarak modern tesislerde ortalama bir hafta içerisinde hazır hale geliyor. Tek bir tıra yüklenen konteyner ev Türkiye’nin her yerine kolayca sevk ediliyor. Araçta vinç yardımıyla arzu edilen her yere kolayca indirilen konteyner ev aynı gün oturuma hazır hale geliyor. Üstelik elektrik ve su tesisatlarından armatürlerine varana kadar her şey kullanıma hazır vaziyette. İnşaat süreçleri, farklı ustalarla uğraşma sorunları konteyner evlerle son buluyor. Elektriği ve suyu ana dağıtım şebekelerine bağlantı yaptırmanız yeterli.

Özel Konteyner

Standartların dışında farklı tasarımda veya kullanım ihtiyaçlarına göre projelendirilerek üretilen modele özel konteyner adı verilmektedir. Geometrik şekiller, özel çıkıntılar veya farklı kaplama uygulamalarıyla tasarlanmış ev ve ofis modelleri özel konteyner sınıfında değerlendirilmektedir. Bunun dışında kullanım amacına göre projelendirilen özel üretimler de bulunmaktadır. Örneğin ütü evi ve çamaşırhane konteyneri bu sınıfta yer alır. Bu modelde elektrik ve su tesisatları içerisine yerleştirilecek makine ve ekipmana göre özel projelendirilerek uygulanır. Jeneratör ve tehlikeli atık konteyneri gibi üretimler de özel konteyner modeli içerisinde yer almaktadır.

Yemekhane Konteyneri

Yaygın kullanımı nedeniyle şantiye yapı gurubunda yer alan önemli binalardan biri yemekhane konteyneri olarak isimlendirilir. Yemekhane konteyner fabrika ve üretim tesisleriyle birlikte sosyal tesislerdeki yemek salonu ihtiyaçlarında da yaygın olarak tercih edilmektedir. 3x7 standart ölçüdeki yapılar küçük bir servis bankosuyla önde masalar yerleştirilerek yemek salonu olarak kullanılır. Endüstriyel kullanımlar için projelendirilip üretilen yemekhane konteyneri yapıları içerisinde yemek pişirme mutfağının da yer aldığı dağıtım bankosu ve genişçe bir yemek salonunu ifade eder.

Şantiyeden sosyal tesislere, üretim tesislerinden restoranlara yemekhane konteyner modeli hazır konseptiyle en pratik yemekhane çözümü olarak tercih edilir. 3x7 üniteler araçtan indirilir indirilmez kullanıma hazır hale gelir. Birleşimli. Büyük metrajlı konteyner yemekhane yapılarının inşası da oldukça hızlıdır. Üniteler halinde modern tesislerde üretilen yemekhane konteyneri kullanım yerine araçlarla sevk edilerek günler hatta saatler içerisinde birleşimle kullanıma sunulabilir. Büyük metrajlı konteyner yemekhane binaları 4 kata kadar projelendirilerek üretilebilmektedir.

Yatakhane Konteyneri

Enerjiden madenciliğe, yol yapımdan toplu konuta çok farklı alanlardaki şantiye projelerinde görev alan personelin konaklamasında yatakhane konteyneri kullanılmaktadır. Modelin kullanılmasında hızlı üretim, nakliye kolaylığı ve istenilen her yerde kullanıma hazır hızlı kurulum avantajı öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra klasik yapı modellerine göre yatakhane konteyner fiyatlarının oldukça cazip oluşu da tercihte etkendir.

Karmod yeni nesil yatakhane konteyneri tamamen sandviç panel üretim modeliyle şantiyede beden gücüyle çalışanlara evlerindeki konforu yaşatmaktadır. Bu nedenle Karmod şantiye çalışanlarının adıyla istediği yatakhane konteyner modeli olmuştur. Ergonomisi ve konforuyla şantiyede çalışan verimliliğini artırmadaki katkısı nedeniyle Karmod konteyner iş verenlerin de güvenini almıştır. Karmod’un yönetici ve mühendis gibi teknik personele özel tasarlanmış konteyner yatakhane modelleri de bulunmaktadır. 3x7 standart ünite içerisinde altı kişiye kadar çalışanın barınma ihtiyacı karşılanmaktadır. Aynı konteyner yönetici kullanımlarına özel yatakhane ve çalışma odasıyla birlikte tuvalet duş ünitesinin yer aldığı 1+1 planda üretilebilmektedir. 100 ve üzeri personelin görev aldığı projeler için 4 kata kadar birleşimli sistemle büyük kapasitede konteyner yatakhane binaları kısa sürede inşa edilebilmektedir.

Demonte Konteyner

Konteyner yapılarda nakliye navlunundan tasarruf için geliştirilmiş model demonte konteyner olarak isimlendirilir. Normalde konteyner yapılar tamamıyla fabrikada üretildikten sonra araca yüklenerek kullanım yerine sevk edilir. Araçtan indirilir indirilmez kullanıma hazır hale gelir. Demonte konteyner modelinde ise yapının tüm üretimi yine fabrikada gerçekleştirilir. Nakliyeden avantaj kazanmak için flatpack denen sistemle paketlenen yapı kolay kurulum yapılacak şekilde çok az yer kaplayarak sevk edilebilir. Normalde tam üretimli konteyner bir tıra maksimum iki adet yüklenebilirken demonte sistemle üst üste konularak 10 adete kadar sevk edilebilmektedir. Bu da nakliye navlununda 5 katı oranda önemli bir avantaja dönüşmektedir.

Karmod yeni nesil konteyner üretiminde geleneksel kaynak uygulamaları tamamıyla geride bırakılmıştır. Cıvata somunlu ve geçmeli modelde üretilen demonte konteyner nakliye kolaylığıyla tıra yüklenerek taşınmaktadır. Aynı şekilde uluslararası nakliye deniz konteyner taşımacılığı kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapıların sevkinin yapıldığı bölge veya ülkeye ulaştığı gün orada hazır edilen Karmod ekibince demonte konteyner kurulumu başlar. Kaynaksız cıvata – somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajla kurulum 1-2 saat içerisinde kolaylıkla gerçekleştirilerek kullanıma sunulur.

Deprem Afet Barınma Konteyneri

Deprem başta olmak üzere yangın, sel, heyelan, tsunami, volkanik patlama gibi tabi afetler sonrası barınma sorununa hızlı çözüm sunan yapılar deprem afet barınma konteyneri olarak isimlendirilir. Ön üretimi Karmod modern tesislerinde yeni nesil teknolojiler kullanılarak en hızlı şekilde üretilen deprem afet barınma konteynerleri dünyanın her bölgesine kolaylıkla taşınabilir. Sevke dildiği bölgede hazır edilen Karmod süpervizör ekibince hızla kuruluma başlanarak afet zedelere evlerindeki konforu aratmayan barınma konutları hazırlanır. Bu konteyner modeliyle barınma sorununa en hızlı çözüm getirilerek yaşanan mağduriyetler hızla giderilebilir. Kamuoyunda geçici konut olarak bilinen deprem afet barınma konteyneri uzun ömürlü yapı modeline sahip olup arzı edildiğinde sürekli kullanım için de tercih edilebilir.

Konteyner Yapıya Uzun Ömür Kazandıran Teknoloji

Karmod yeni nesil konteyner hazır yapı sektöründe geliştirilen son teknolojilerin kullanımına özel benzersiz üstünlüklerle tasarlandı. Tasarım ve ürün geliştirme aşamasında Karmod Ar-Ge süreçleriyle marka uzmanlığının katkısı büyük. 1986 yılından bugüne ilk gün heyecanıyla sektöre kazandırdığı yeniliklere Karmod yeni nesil konteyneri de ekledi. Teknolojilerle donatılı modern tesislerde kaynaksız yapı modeliyle üretilen konteyner uzun ömür kazandıran üstünlüklere sahip. Üretim modelinde kaynağa asla yer verilmiyor. Özel kalınlıkta yüksek galvaniz kaplı çelik saclar teknolojik hatta büküm ve kesim yapılarak üretiliyor. Yüksek galvaniz kaplama konteyner yapıyı korozyondan uzak tutarak uzun yıllar güvenle kullanım kazandırıyor. Konteyner boyamasında otomotiv üretimindeki gibi özel boyama sistemi kullanılıyor. Bu özel boya sistemiyle yapının görünümü uzun yıllar ilk günkü parlaklığını muhafaza ediyor. Sandviç panel duvar ve çatı sistemi özel üretim çelik karkaslara geçmeli sistemle bant hattında montajlanıyor. Metal karkasla panellerin birleşim noktalarında özel EPDM conta sistemi kullanılıyor.

İnşaaat Konteyner K1001 - 3X7mSandviç Panel Konteyner
Demonte Konteyner K1001Demonte Konteyner
Metropol Kabin 300 x 700Metropol Kabinler
Özel Konteyner 400x1200Özel Konteyner
Demonte Konteyner K7001Demonte Konteyner
Demonte Konteyner K8001Demonte Konteyner

Neden Karmod Konteyner Modellerini Tercih Etmelisiniz?

Karmod konteyner modellerini tercih etmeniz için size avantajlar kazandıracak. çok sayıda neden var.

 • Karmod konteyner modelleri özel yazılım bilgisayar programında kullanım ergonomisi ve deprem güvenliğinde tasarlanıyor.
 • Karmod yeni nesil konteyner üretimi modern tesislerde yeni teknoloji makineler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Üretiminde yapı güvenliğini riske atan geleneksel kaynak kullanımı geride bırakılarak cıvata somun ve geçmeli sistem kullanılıyor.
 • Karmod konteyner modellerinin üretiminde duvardan çatıya tamamıyla uzun ömürlü, yalıtımlı ve güvenli sandviç paneller kullanılıyor. Yüksek yalıtımın ve özel kenet sistemin uygulandığı çakı tam sızdırmaz özelliğiyle öne çıkıyor.
 • Konteyner alt ve üst şaselerle birlikte tüm metal aksamında yüksek galvanizli korozyona uğramayan özel çelik metaller kullanılıyor. Metal kesim ve bükümleriyle cıvata delikleri el değmeden makine hattında gerçekleştiriliyor.
 • Karmod yeni nesil konteynerin metalleri otomotiv endüstrisinde kullanılan boya teknolojisiyle boyanıyor. Yıllar geçse de yıpranmadan ilk günkü canlı görünümünü muhafaza ediyor.
 • Karmod konteyner elektrik ve su tesisat sistemleri modele özel projelendiriliyor. Proje uygulamada ISO belgeli kaliteli malzeme kullanımı ve işçilikle bütünlenmiş olup tam yangın güvenliğiyle sızdırmazlığa sahiptir.
 • Karmod yeni nesil konteyner modellerinin ana kapıları özel sac panel sistemli tam kapama sağlayan özellikte markaya özgü bir kapıdır. Toza, rüzgara, yağmura geçit vermez ses yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştirir.
 • Karmod konteyner modellerinde çift camlı birinci kalite destek saclı PVC pencere kullanılmış olup yüksek yalıtıma ekstra katkı sağlanmıştır. Pencere kanat açılımında boydan boya ispanyolet kilit kullanımıyla sese, rüzgara, toza ve yağmura geçit verilmemektedir.
 • Karmod konteyner modellerinin görünmeyen alt zemini daha fazla sayıda metal profil kullanımıyla desteklenmiştir. Bu üstünlükle yapı içerisinde dolaşırken olası titremeler en aza indirilmiş ve m2 ağırlık taşıma kapasitesi yükseltilmiştir.
 • Çok sayıda öne çıkan üstünlüğüyle Karmod yeni nesil konteyner uzun ömürlü kullanımda tam deprem güvenliğine sahiptir. Yüksek yalıtımlı özelliğiyle enerji tasarrufuyla kullanım süresince bütçelere yüzde 60’a varan oranlarda kazanç sağlar.

Karmod Konteyner Büyük İnşaat Firmalarının Tercihi

Konteyner üretim teknolojimiz: Otomotiv üretim sanayinde kullanılan özel boyama teknolojisi, yüksek galvaniz kaplı paslanma ve çürümeye geçit vermeyen çelik sac sistemi, kaynaksız üretimiyle konteynerlerimiz uzun ömürlüdür. Şantiye yapı grubu kullanımında projeden projeye taşınarak uzun ömürlü kullanım sağlar. Defalarca kullanılan uzun ömürlü sistemiyle yapı projeleri gerçekleştiren büyük inşaat firmalarının şantiye yapı finansman giderlerini en aza indiriyor. Bu nedenle bütçe finansmanını iyi bilen büyük inşaat firmaları Karmod konteyneri özellikle tercih ederek kazançlı çıkıyor.

 

Konteynerlerin En Çok Tercih Edildiği Sektörler

Hazır yapı konsepti, farklı alanlara fonksiyonel kullanım sunan alternatif planları ve ekonomik fiyatlarıyla konteyner hayatın her alanında. İnşaat süreçlerinin ve farklı ustalarla uğraşma sorunlarını tamamıyla geride bırakan bu yenilikçi yapı modelinin kullanıldığı çok sayıda alan ve sektör bulunuyor. Konteyner şantiye ve ofis binaları başta olmak üzere konuttan sosyal tesislere, okuldan hastaneye, ticari merkezlerden kamu binalarına çok sayıda alanda güvenle kullanılıyor.

Konteyner şantiye yapı grubunun en önemli parçası

Yol yapımdan havalimanı inşaatına, konuttan baraja, enerjiden madenciliği şantiye projelerinin en önemli yapı tercihi konteyner. İşçi şantiye yapılarında yatakhane ve yemekhaneler, çalışma ve teknik ofisler, laboratuvar ve sağlık tesisleri, dinlenme ve eğitim salonları, çamaşırhane ve tuvalet duş üniteleri gibi çok sayıda yapı konteyner modeliyle inşa ediliyor.

Şantiye yapısı olarak Konteyner kullanan sektörler

 • Toplu Konut ve Ticari Ofis İnşa Firmaları
 • Okul ve Hastane ile Benzeri Kamu Hizmet Binaları İnşa Firmaları
 • Havalimanı İnşaat Firmaları
 • Karayolu ve Demir Yolu İnşaat Firmaları
 • Baraj İnşaat Firmaları
 • Su Arıtma Tesisleri
 • İsale Hattı Yüklenici Firmalar
 • Altın, Bronz, Fosfor, Demir, Bakır, Bor vb. Maden Çıkarma Firmaları
 • Petrol ve Doğalgaz Arama Firmaları
 • Petrol ve Doğalgaz Çıkaran Firmalar
 • Nükleer Enerji İnşa Firmaları
 • Elektrik Enerji Aktarım Tesisleri

Konteyner Ofis Kullanan Sektörler

 • İnşaat Projeleri Satış ve Lansman Ofisleri
 • Zincir Market Satış Ofisleri
 • Katlı Yönetim Binaları

Konteyner Yapıların Kullanıldığı Binalar

 • Okul ve Hastane Binaları
 • Sahra Hastaneleri
 • Pandemi Hastaneleri
 • Sosyal Tesisler ve Rehabilitasyon Merkezleri

Konteyner Evlerin Kullanıldığı Yerler

 • Bireysel Müstakil Konut Tercihleri
 • Sosyal Mesken Amaçlı Toplu Konut Projeleri
 • Deprem Afet Barınma Konteyner Evleri

Konteynir Nedir?

Kullanıma hazır yapı konseptinde sunulan ofis, ev, WC duş gibi amaçlar için kullanılan yapılara konteynir denir. Konteynir yapılar standart olarak 3x7 metre ölçüsünde 21 m2 üniteler halinde üretilir. Birleşimli sistemle üniteler yan yana konularak çok büyük metrajda ve katlı sistemde yapılar hazırlanabilir. Konteynir üretimi modern fabrika tesislerinde üretildiğinden araçlarla taşınarak kullanım sahasında istenilen yere konulabilir. Konteynir yemekhane ve yatakhane şantiye yapı grubu başta olamak üzere ev, ofis, WC, duş gibi kullanıma hazır bina çözümleri sunar.

Konteynır Yaşamı Kolaylaştıran Yapılar

Belki farkında değilsiniz ama konteynır hayatın birçok alanında kullanılan en pratik yapı modeli. Modelin yoğun tercih edilmesinde çok sayıda öne çıkan önemli etken bulunuyor. Bunlardan en önemlileri yapı modelinin üretiminin kullanıma hazır şekilde modern tesislerde üretilmesi. Üretimi tamamlanan bina büyüklüğüne göre tır veya kamyona yerleştirilerek istenilen yere kolayca taşınabilmektedir. Sevk edildiği yerde vinç yardımıyla indirilip yerine yerleştirilerek hemen oturama hazır hale gelmektedir.

Konteynır Ofis Kurumsal Mağazacılığın Yeni Yapı Tercihi

Konteynır ofis en yaygın kullanılan modeller arasında. Ofis kullanımında inşaat projeleri öne çıkıyor. AVM, toplu konut, ticari yapı projeleri kullanıma hazır yapıları ofis ihtiyaçlarında hızlı çözümüyle tercih ediyor. Satış mağazaları ve konut veya ticari proje tanıtım ofislerinde de konteynır yapılar hazır konseptiyle en çok tercih edilen model.

Konteynır Evinizi Aynı Gün Hazır

Müstakil konut sahibi olmak isteyenler en çok konteynır ev modelini tercih ediyor. Bunun ön önemli nedeni yapı modelinin inşaat işiyle uğraşmayı tamamen ortadan kaldırması. 1+1, 2+1 plan veya diledikleri büyüklükteki müstakil ev bu modelle sipariş vermelerinden birkaç gün sonra üretilerek diledikleri yere tamamlanmış olarak sevk ediliyor. Üstelik çok cazip konteynır ev fiyatlarıyla. Vinç yardımıyla araçtan indirilen evleri aynı gün oturuma hazır hale geliyor. Üstelik hiçbir inşaat aşaması ve ustalarla uğraşmadan.

Konteynır Şantiye Projelerini Hızlandırıyor

Şantiye konteynır yapıları yatakhane ve yemekhane binaları başta olmak üzere yapı projelerinin en çok tercih ettiği yapı modeli. Konteynır yeni nesil teknoloji kullanımıyla modern tesislerde hızlı üretim gerçekleştiriliyor. Üretim sonrası istenilen her yere araçla kolayca sevk edilen şantiye binaları Karmod uzman ekiplerince yapı büyüklüğüne göre saatler veya günler içerisinde montajlanarak şantiye kullanımına sunuluyor.

Türkiye’nin en iyi yaşam konteyneri

1986 yılında başlayan üretimimiz yüksek izolasyon kalitemizle  ve çürümeyen galvaniz çeliğiyle Türkiye'de ve Dünyada 90'ı aşkın ülkede en çok talep göre yaşam konteynerlerimizin olduğunu biliyor muydunuz.

KARMOD DEMONTE KONTEYNER TANITIM VİDEOSU

KARMOD KONTEYNER TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ÜRETİM EBATLARI 12 metreye kadar istenilen ebatlarda konteyner üretilebilmektedir (Tüm Ölçüler ± 50mm tolerans gösterebilir).
METAL MALZEMELER 1311 Erdemir Galvaniz
BETOPAN TSE 634-2
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI 1.Derece
İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi
KAR YÜKÜ 80 Kg/m²
RÜZGÂR HIZI 80 Km/Saat (Ürünün yere sabitlenmesi şartıyla)
POLİSTREN KÖPÜK (EPS) TS EN 13163
DIŞ DUVAR İLETİM KATSAYISI 0,46 W/m²K
ÇATI İLETİM KATSAYISI 0,26 W/m²K
TABAN ISI İLETİM KATSAYISI 1,24 W/m²K
ZEMİN YAYILI YÜK KAPASİTESİ 200 Kg/m²
TABAN
SİSTEM Uzay profilli, bulonlu birleşimli konstrüksiyon kullanılmaktadır. Konulacak zeminin terazide olması gerekmektedir.
TABAN KAPLAMASI 14 mm kalınlıklı betopan levhalar üzerine 2 mm kalınlıklı PVC mineflo kullanılmaktadır.
DUVAR
SİSTEM Özel şekillendirilmiş EPS dolgulu sandviç panel
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
DUVAR İZOLASYONU 50 mm kalınlıklı, 14 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B2 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ Özel şekillendirilmiş kenetli EPS dolgulu sandviç paneldir. Yağmur suları özel kenet sistemi sayesinde tahliye edilmektedir.
ÇATI İZOLASYONU 125 mm kalınlıklı, 14 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B2 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
KAPILAR
DIŞ KAPI Kapı kasası 1,2 mm ve kapı gövdesi 0,5 boyalı sacdan imal edilmiş, sızdırmazlık contalı sac kapıdır. Darbelere, çizilmelere dayanıklıdır. Kapı kanadının içi 20 kg/m³ Polistren Köpük (EPS) dolgulu olup ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.
İÇ KAPI Elektrostatik boyalı galvaniz metal kasa üzerine mdf-lam kapı takılmaktadır. (1980X755mm)
PENCERELER
PENCERE 890 x 1135 mm ölçülerinde PVC pencere takılmaktadır. 90 derece açılır tek kanatdır.
PERVAZ Pencerelerin iç kenarlarında PVC pervaz kullanılmaktadır.
CAM 4+12+4 mm kalınlıkta ISICAM kullanılmaktadır.
BOYALAR
DIŞ VE İÇ CEPHE RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
METAL AKSAM RAL 1019 elektrostatik boyalı sac.
ELEKTRİK TESİSATI
SİSTEM Sıva üstü
KABLO Prizler için 3x2,5, aydınlatma için 2x1,5 mm NYM TSE belgeli kablo kullanılmaktadır.
AYDINLATMA TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ - ANAHTAR Her odada priz ve anahtar bulunmaktadır.
SIHHI TESİSAT
SİSTEM Sıva üstü
YERTAŞI ABS Yertaşı ürünler kullanılmaktadır.
KLOZET Seramik olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DUŞ TEKNESİ Akrilik esaslı olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. (WC-Duş konteynerlerinde duş teknesi kullanılmamaktadır.)
LAVABO ABS olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU TESİSATI TSE belgeli PPRC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
PİS SU TESİSATI TSE belgeli PVC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
AKSESUAR Ayna,kağıtlık,sabunluk vb TSE belgeli malzemeler kullanılmaktadır.
WC-DUŞ
HAVALANDIRMA Duş girişlerinde duş perdesi kullanılacaktır. Duş ve WC havalandırması olarak 210mm x 250mm ebatında menfez kullanılmaktadır. Koridorlada ise 600mm x400mm ebatında karşılıklı yan durvarlarda (kısa kenar) iki adet vasistas pencere kullanılmaktadır
ZEMİN VE DUVAR KAPLAMASI Duş Zemini komple, duvarlar ise min.1300mm yükskliğine kadar minofle kaplanılmaktadır. (Ara bölme duvarları hariç) WC de ise zemin ve duvarlar min. 300mm minofle kaplanılmaktadır. (ara bolme duvarları hariç)
KAPI WC girişinde 900mm genişliğinde dışa açılır kapı kullanılmaktadır.
AYDINLATMA Aydınlatma için koridorda 2x18 etanjlı floresan lamba kullanılmaktadır.
SEVKİYAT
Özel tasarım braketler ve kolonlar ile kaldırma yapılmaktadır.
Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir

Konteyner Sık Sorulan Sorular