Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Okul Binaları 808 m²

  • Yükseklik 2,5 m
  • Derinlik 19,03 m
  • Genişlik 42,77 m
  • Toplam m² 808 m²
Şu anda 33 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Eğitim beşikten mezara kadar tüm insanların yaşamında son derece önem arz eden bir durumdur. Temel eğitimin de üniversitelerin de vazgeçilmezi olan ise okullardır. İnsanlar ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okullarda eğitim görürler. Bu noktada kaliteli, eğitime uygun olan okullarda ders işlenmesi hem öğrencilerin, hem öğretmenlerin başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Son yıllarda özellikle iklim şartlarının zor geçtiği yerlerde çelik konstruksiyon okul binaları tercih ediliyor. Biz de Karmod olarak yapısal çelik konstrüksiyonlu okul binaları yıllar boyunca kullanılacak şekilde tasarlanmış modern eğitim binaları hızlı üretim ekonomik bir seçenek sunuyoruz. Firmamız tüm Türkiye ölçeğinde çok özel okul binalarına imza atarak alanında domino etkisi yaratıyor. Hem dayanıklılık, hem de tasarım açısından insanlara böyle bir okul da varmış dedirtiyor. Aşağıda yer alan bilgilerden de bunun net bir biçimde görülmesi mümkündür.

Çelik Konstruksiyon Okul Özellikleri

Çelik konstruksiyon okul binalarının firmamız tarafından yapılan hem teknik hem genel özellikleri hakkında bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Bizim tarafından yapılan çelik konstrüksiyon okul binaları ilgili standartlara göre üretilen uzun yıllar her türlü coğrafi şartta kullanılabilecek her şeyin en ince ayrrıntısına kadar düşünülen okullardır. Tam anlamı ile bir mühendislik harikasıdır denilebilir.

808 metrekare olan tek katlı çelik konstruksiyon olan bir okulun yüksekliği 250 cm, genişliği 4277 cm ve derinliği 1903 cm olarak tasarlanmıştır. Bir köy okulu için son derece ideal olan bir boyuttur.  Karmod tarafından tüm okul binalarında çatı vardır. Bunun yanı sıra ön üretimli olarak gerçekleştirirler. Okul binaları 1. İklim bölgesi baz alınarak en yüksek değerde rüzgara dayanım gösterecek şekilde üretilmiştir. Isı yaltımı da son derece yüksek olup dışarıda hava şartları ne olursa olsun içeride öğrenciler hiçbir şeyden etkilenmeden derslerine devam edebilirler.

Çelik konstruksiyon olan okullar  Standart DIN EN 10147-00, çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği ile hazırlanmışlardır. Dolayısı ile son derece güvenli olan binalardır.

Çelik Konstruksiyon Okul Fiyatları

Son olarak firmamızın çelik konstruksiyon okul fiyatları hakkında da bilgi vermek gerekir ise yazının en başında da ifade ettiğimiz gibi diğer tüm üretim alanlarında olduğu gibi bu yapılarda da fiyatlarımız son derece uygundur. Fiyatlarımız anahtar teslim olan fiyatlardır. Metrekareye göre rakamlarımız değişiklik gösterir. Ödemede ise müşteri hiçbir biçimde zorlanmaz. Peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme ve firmamızın hesap numarasına havale yapılması gibi değişik ödeme seçenekleri vardır. Müşterilerimiz kendisine en uygun ödeme yöntemini seçerek ödeme yapabilir.

KARMOD PANEL KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI 1.Derece
İKLİM ŞARTLARI 3. İklim Bölgesi
KAR YÜKÜ 80 Kg/m²
RÜZGÂR HIZI 80 Km/Saat (Ürünün yere sabitlenmesi şartıyla)
METAL MALZEMELER ST 37 GALVANİZ METAL PROFİL
POLISTREN KÖPÜK (EPS) TS EN 13163
DIŞ DUVAR İLETIM KATSAYIS 0,46 W/m²K
ÇATI İLETIM KATSAYISI 0,26 W/m²K
TABAN ISI İLETIM KATSAYISI 1,24 W/m²K
ZEMIN YAYILI YÜK KAPASİTESİ 200 Kg/m²
TABAN
SİSTEM Zemin çelik konstrüksiyonlu ve 30*40 tek parça kutu profiller üzerine uygulanmaktadır. Konulacak zeminin terazide olması gerekmektedir.
Rüzgar Hızına Karşı Yere Sabitleme Rüzgarda yere sabitleme aparatı opsiyoneldir. Müşteri talep ettiği taktirde verilir.
TABAN KAPLAMASI 14 mm kalınlıklı zemin kaplaması olarak fibercement, çimentolu yonga levhalar üzerine 2 mm kalınlıklı PVC Mineflo kullanılmaktadır.
DUVAR
SİSTEM Özel şekillendirilmiş EPS Dolgulu sandviç panelller köşe direklerine birleştirilmesi ile montaj yapılır.
Dış Yüzey Kaplama Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 ELEKTROSTATİK BOYALI SAC.
İç Yüzey Kaplama İç yüzey kaplamaları RAL 9002 ELEKTROSTATİK BOYALI SAC.
Duvar İzolasyonu 40 mm kalınlıklı, 12 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı E sınıfı ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
ÇATI
SİSTEM Özel şekillendirilmiş birleşim braketleri kullanılmaktadır. EPS dolgulu sandviç paneldir.
ÇATI İZOLASYONU 40 mm. kalınlıklı, 14 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı E ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey kaplamaları RAL 9002 ELEKTROSTATİK BOYALI SAC.
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 ELEKTROSTATİK BOYALI SAC.
KAPILAR
DIŞ KAPI Beyaz renkli özel menteşeli PVC kapıdır. TSE belgeli kilit ve özel kapı kolları kullanılmaktadır. Dış kapı ebatı 71,5 x 184,5 ölçülerde olup üst bölümü 4 mm kalınlıkta kapı camı kullanılmakta, kapı altı aynası dış yüzey 0,40 mm Ral 9002 boyalı mikro hadveli galvaniz sac ve iç yüzey lambri kaplıdır.
PENCERELER
PENCERE Elektro statik toz boyalı beyaz renkte alüminyum profil çerçevelerden oluşmaktadır.
CAM Kabinin pencere camları 4 mm kalınlığında temperlenmiş cam (otocam) kullanılmaktadır. Cam kırıldığında insana zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir.
BOYALAR
Dış ve İç Cephe RAL 9002 ELEKTROSTATİK BOYALI SAC.
Köşe Birleşim Braketi RAL 7031
exturizyon Köşe Direği RAL 7031
ELEKTRİK TESİSATI
SİSTEM Sıva üstü
KABLO Prizler için 3x2,5, aydınlatma için 2x1,5 mm NYM TSE belgeli kablo kullanılmaktadır.
AYDINLATMA  TSE belgeli simit veya glop armatür kullanılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
SİSTEM Sıva üstü olup PPRC özellikli malzeme kullnaılmaktadır.
KLOZET Seramik olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DUŞ TEKNESİ Akrilik esaslı olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. (WC-Duş konteynerlerinde duş teknesi kullanılmamaktadır.)
LAVABO Seramik olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU TESİSATI
TSE belgeli PPRC özellikli malzemeler kullanılmaktadır
PİS SU TESİSATI
TSE belgeli PVC özellikli malzemeler kullanılmaktadır
AKSESUAR
Ayna, askılık, metal kağıtlık, plastik sıvı sabunluk vb TSE belgeli malzemeler kullanılmaktadır
DIŞ BAĞLANTILAR
Kabin ölçülerinden 20 cm fazla beton atılması, kabinin yere montajı, elektrik, temiz su ve atık su bağlantılarının yapılması müşteri sorumluluğundadır
WC-DUŞ HAVALANDIRMA
Duş ve WC havalandırması olarak 210mm x 250mm ebatında menfez kullanılmaktadır
Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.
 

Sık Sorulan Sorular

En Çok İncelenenler