Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Ev Fiyatları ve Modelleri 2022

Tek Katlı Prefabrik Evler En Uygun Fiyatlarla

Hazır Prefabrik Ev Modellerimiz

Karmod Prefabrik Evlerde Hayat Çok Güzel

Karmod ekonomik fiyatı ile öne çıkan, çok hızlı kurulabilen, 4 mevsim kullanıma uygun ve farklı iklim bölgelerine göre tasarlanmış prefabrik hazır evler üretmektedir.

Karmod müşterilerinin istekleri yazlık amaçlı evler, bağ evleri, köy evleri veya müstakil konutlar olarak talep görüyor. Karmod, kullandığı hazır ev teknolojisi ile üretilen uzun ömürlü çevre dostu evleriyle gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakmak için çalışıyor. Bir hazır evin istenilen yüksek standartlarda olması en az konfor ve estetik kadar önemlidir. Evlerimiz yüksek yalıtım ve maksimum enerji kullanımlarına göre dizayn edilmiştir. Karmod hazır ev konforu, güvenli eksiksiz, keyfi alacağınız, uzun ömürlü yaşanacak prefabrik evler sizleri bekliyor.

Villa ve müstakil konut tercihlerinde ilgi son yıllarda prefabrik evlere odaklanmış durumda. Son dönemde yapılan evlerin önemli bir bölümü prefabrik yapı sistemiyle inşa ediliyor. Karmod sektördeki öncülüğüyle prefabrik ev modelleri 2022 tasarımlarını özel koleksiyonla hazırlayarak satışa sundu. Çok sayıda ev kullanıcısının geri dönüşleri ve modern taleplerden oluşan beklentiler 2022 prefabrik ev modellerine özenle yansıtıldı. Seçkin ve yenilikçi tasarımlar modern tesislerde her aşamasında konfor yaşatan kalitesiyle size özel üretiliyor.

Prefabrik Ev Fiyatları 2022

Ev Metrekaresi Oda Sayısı Fiyatı
28 m2 Prefabrik Ev 1 0 3.184 TL
45 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.904 TL
49 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.755 TL
51 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.611 TL
51 m2 Prefabrik Ev 1 1 2.627 TL
61 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.510 TL
64 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.392 TL
71 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.626 TL
73 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.486 TL
73 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.446 TL
75 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.481 TL
75 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.611 TL
82 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.332 TL
82 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.367 TL
86 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.323 TL
87 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.419 TL
87 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.368 TL
87 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.310 TL
88 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.458 TL
94 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.338 TL
95 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.298 TL
96 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.296 TL
97 m2 Prefabrik Ev 4 1 2.571 TL
97 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.620 TL
98 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.410 TL
100 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.352 TL
102 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.221 TL
102 m2 Prefabrik Ev 2 1 2.680 TL
103 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.369 TL
105 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.239 TL
107 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.296 TL
123 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.284 TL
123 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.196 TL
126 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.322 TL
149 m2 Prefabrik Ev 3 1 2.093 TL

* Yukarıdaki evlerimizin fiyatları İstanbul montajlı M2 fiyatlarıdır.

* Diğer illerimizle ilgili montaj, nakliye vb. fiyatlar için satış ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

* Ev fiyatlarımız Mayıs 2022 fiyatlarına göre düzenlenmiş olup olası fiyat değişimlerini öğrenmek için size en yakın satış ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

* Belirtilen fiyatlar sadece Yurtiçi Satışlarda geçerlidir. Yurtdışı İhracat Satış Fiyatlarımız için Dış Ticaret Satış Departmanımızı arayınız veya [email protected] adresine mail atınız, size en doğru çözümlerimiz ve en uygun fiyatlarımız ile geri dönüş yapacağız.

* The prices stated are valid for Domestic Sales only. For our Export Sales Prices, Kindly send an e-mail to [email protected] Foreign Trade Sales Department will get back to you with the most accurate solutions and reasonable prices as soon as possible.

Karmod’un Hizmet Verdiği İller

Tüm Türkiye’ye Hizmet Veriyoruz

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik ev ön üretimi demonte parçalı şekilde fabrika tesislerinde imal edilerek kullanım yerinde sadece kurulumu gerçekleştirilen konut modeline prefabrik ev denilir.

Prefabrik evler yapı inşa süreçlerini çok kısaltır. Fabrikadan gönderilen malzemelerle montajlandığından kurulum yerinde başka inşaat malzemelerine ihtiyaç duymaz. Her iklim koşulunda kurulum avantajına sahiptir. Prefabrik evler güvenli konut modeli olup depreme karşı betonarme evlere göre çok daha dayanımlıdır. Yüksek yalıtım performansıyla enerji tasarrufuyla bütçelere kazandırır. Prefabrik ev maliyetleri henüz sözleşme aşamasında netleştiğinden ekstra bütçe giderlerine ihtiyaç duymaz.

Duvardan çatıya, kapıdan pencereye tüm malzemeleriyle modern fabrika tesislerinde üretilerek yerinde firma uzman ekiplerince hazır beton zemin üzerine montajlanarak kullanıma hazır teslim edilen konut modeline prefabrik ev adı verilmektedir. Prefabrik evler tek katlı veya iki katlı istenilen oda bölmesi ve metrajda tasarlanarak üretilebilmektedir. Prefabrik ev kurulum yerinde inşaat malzeme ihtiyacını ve çok sayıda usta organize etme sorunlarını tamamıyla ortadan kaldırarak büyük kolaylıklar sağlayan yenilikçi konut modelidir. Klasik betonarme gibi konut modelleri tamamıyla sahada üretim yapılarak inşa edildiğinden sürekli inşaat malzemesine ihtiyaç duyar. Aynı zamanda duvarcı, elektrikçi, sıvacı, su tesisatçısı, çatıcı, mantolamacı gibi çok sayıda ustayı birbirleriyle koordineli olarak çalışacak şekilde organize etme zorluğuna sahiptir. Oysa prefabrik ev tüm bu sorunları geride bırakır. Sözleşmenin imzalanmasıyla sipariş süreci başar. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey üretici firmanın hazır vereceği beton planına göre evinizin zemin betonunu hazırlamak. Birkaç gün içerisinde her detayıyla üretimi tamamlanan eviniz sevke hazır hale gelir.

Ülkemizde ise bu yenilikçi ve büyük avantajlara sahip prefabrik yapı sistemi malesef çok geç fark edilmiştir. Prefabrik yapı sistemi Türkiye’deki serüvenine ancak ağır yıkıma neden olan 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası girmiştir. Depremle birlikte yapı güvenliği üstünlüğüyle özellikle müstakil konutta tercih edilmeye başlanmıştır. Son 10 yılda sektörde yaşanan yatırımlar ve yenilikler sayesinde bugün prefabrik evler, klasik yapı modellerine karşı önemli bir alternatif oluşturmuştur.

Prefabrik Evler Neden Çok İlgi Görüyor?

Prefabrik evlerin büyük ilgi görmesinde çok sayıda avantaj öne çıkıyor. Prefabrik evlere ilgide depreme güvenli uzun ömürlü konut modeli özelliği, her şeyiyle fabrikada üretilip yerinde kısa sürede kurulumu, sözleşme anındaki ev fiyatlarına ileriki süreçte fiyat artsa bile maliyet eklenmemesi gibi faktörler öne çıkıyor. Prefabrik evlerin kurulumu duvardan çatıya, tesisattan boyaya kadar üretici firma ekiplerince gerçekleştirdiğinden usta bulma sorunlarını ortadan kaldırır.

Prefabrik ev modelinin ilgi görmesindeki temel etkenler güvenli yapı modeli olmasının yanı sıra kısa sürede üretilerek kullanıma hazır kurulum avantajları olmuştur. Bununla birlikte prefabrik ev fiyatlarının betonarme modeline göre çok daha uygun oluşu tercihte önemli etkenler arasında yer almıştır. Sözleşme sonrası üretim ve kullanıma hazır kurulum süresinin 15 gün ile 1 ay içerisinde tamamlanması mükemmel bir şey.

Prefabrik ev modelinde ne kadar para ayırmanız gerektiğini kuruşu kuruşuna hesaplamanız mümkün. Örneğin sözleşmede 100 bin liraya satın aldığınız bir prefabrik eve tekrar ek maliyetler ödemek durumunda kalmazsınız. Oysa betonarme evlerin uzun inşa süreçlerinde sürekli artan malzeme fiyatları önemli bir sorun. Klasik betonarme konut modelinde sürekli artan maliyetlerle prefabrik evlerde karşılaşmazsınız. Prefabrik ev hiçbir artış olmadan sözleşme fiyatıyla inşa edilirken klasik betonarme ev modeline karar verip başladığınızda başlangıçtaki planlanan bütçe tamamlanana kadar en az yüzde 30 fiyat artışıyla gerçekleşmektedir. Betonarme konuttu örneğin 200 bin liraya mal edeceğiniz bir ev çoğu zaman 300 bin liralara yaklaşmaktadır.

Karmod ile Prefabrik Ev Sahibi Olan Mutlu Müşterilerimiz

Tüm Prefabrik Ev Kullanan Müşterilerimizin Yorumlarını Görmek için Tıklayınız.

3 Günde Prefabrik Eviniz Hazır

Prefabrik Ev Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

prefabrik-ev

Prefabrik evler çok sayıda öne çıkan önemli avantajlara sahip. Tasarımları özel yazılım bilgisayar programında gerçekleştirilir. Hem yapı hem de tam yangın güvenliğine sahiptir. Modern tesislerde hızla üretilir. İklim koşullarından etkilenmeden kısa sürede kurulum yapılır. Kurulum için yaz veya kış fark etmez. Betonarme evlere göre deprem güvenliği daha yüksektir. Fiyatı henüz sözleşme esnasında net olarak belirlenir. Devam eden üretim ve inşa sürecinde sürpriz maliyetler çıkarmaz. Üretici firma profesyonel ekibiyle kurulum yapıldığından ustalık maliyetlerini geride bırakır. Özel yalıtım uygulamalarıyla sağladığı enerji tasarrufuyla kazandırır. Arzu edildiğinde tekrar sökülerek farklı yerlere kurulum yapılabilir. Bakımı çok kolaydır. Uzun yıllar güvenle kullanılır.

 • Prefabrik ev modern tesislerde üretildiğinden kısa sürede imal edilebilmektedir.
 • Kurulumu mevsime bağlı kalmadan her zaman yapılabilmektedir. Donun yol açtığı güçlükle inşa edilemeyen klasik betonarme binalara bu yönüyle ekstra avantaj sağlar.
 • Karmod hazır evler üretimden kuruluma, elektrikten su tesisatına, boya işçiliğine kadar çok sayıda işçilik özel ekiplerce farklı ustalara ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilir.
 • Prefabrik evlere ödeyeceğiniz para, ayırmanız gereken bütçe sözleşme anında netleşir. Sözleşmede belirlenen ödeme miktarı ne kadarsa sadece onu ödersiniz. Ek maliyet sürprizleriyle karşılaşmazsınız.
 • Yüksek izolasyonlu özel duvar blokları ve çatı yalıtımıyla klasik binalara göre enerji tasarrufu sağlar. Yazın soğutma kışın ısıtma iklimlendirme enerji giderlerinizi hissedilir oranda azaltır.
 • Ağır temel giderlerine ihtiyaç duymaz. Yapı modeline uygun statik hesaplamaları özel yapılmış zemin betonu yeterli olur.
 • Hazır ev her bir detayı tek bir araçla sevk edildiğinden kurulum aşamasında ekstra başka inşaat malzemelerine gerek duyulmaz.
 • Ortalama 20 ila 30 gün gibi kısa bir sürede hazır ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşatır.
 • Prefabrik ev deprem gibi etkenlere karşı en güvenilir ev sınıfında yer alır.
 • Bakım ve tadilatları oldukça kolaydır.
 • Üretimi modern tekniklerle israfsız sistemde yapıldığından malzeme zayiatına neden olmaz. Yapı sistemiyle çevreye dosttur.
 • Arzu edildiğinde ilk kurulum yerinden sökülerek istenilen başka bir yere kurulum yapılabilmektedir.

Prefabrik ev fiyatları hazırlanırken standart üretimli konutlara göre bir fiyat belirlenmektedir. Örneklendirmek gerekirse fiyatlandırma aynen otomobil fiyatlarındakine benzer uygulama taşır. Otomobil aldığınızda ilk olarak modelin standart fiyatı verilir. Sonra istediğiniz ekstra opsiyonel uygulamalar maliyete eklenir. Örneğin standart fiyata otomatik yol sürüş bilgisayarı dahil olmazken bu özelliği istediğinizde ürün fiyatı da yükselir. Standart prefabrik ev fiyatları verilirken iklim şartları çoğunlukla 2. bölge olan Marmara iklim şartlarına göre belirlenmiştir. Türkiye’nin farklı bölgelerine özel iklim şartlarına göre üretimde bazı ilave uygulamalara gidilmektedir. Örneğin karın fazla yağdığı kışın eksi derecelerin sıklıkla görüldüğü ErzurumSivasAğrı gibi karasal iklim kuşağı için çatı sisteminin kar yükünü taşıyacak seviyeye yükseltilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda sıcaklık için ekstra yalıtım uygulamaları yapılması gerekir. Kar yükü için çatıda çelik makas sayısı artırılarak metal aşık serimi daha fazla gerçekleştirilir. Bu durum evin maliyetini bir miktar daha yükseltir. Yine aşırı soğuk iklimin görüldüğü karasal iklim bölgelerine ekstra dış kaplama (mantolama) uygulamalarının da yapılması gerekebilir. Görüldüğü gibi iklim şartlarının güçlendiği illere yapılacak prefabrik evlerin fiyatlarına ekstra uygulama maliyetleri gelmektedir. Duvar blokları arasında standart olarak EPS polistren köpük kullanılmaktadır. Bu uygulama yerine yalıtım daha yüksek ve yanmaz özellikteki taş yünü dolgu malzemesi istendiğinde maliyet buna göre artmaktadır. Anahtar teslim prefabrik evlerin fiyatları bahsettiğimiz kriterlere göre değişiklik göstermektedir

Bunun dışında kişisel talepler de evin fiyatını yükseltir. Örneğin prefabrik evin dış duvar kalınlığı 10 cm iç duvar kalınlığı 6 cm’dir. Bazı müşteriler iç duvar kalınlığının da 10 cm olmasını talep edebiliyor. Bu durumda fiyat farkı oluşabilir. Yine standart plandaki evlerin pencerelerini daha büyük veya farklı özellikte talep edilirse pencere fiyat farkı oluşmaktadır. Klozet, lavabo gibi vitrifiye malzemelerinde lüks üniteler istenebilir. Örneğin X marka gömme rezervuar, Y marka lavabo gibi ürünlerin maliyet farkları standart fiyata eklenir. Yine standart Amerikan panel kapılar yerine tamamen mobilya özel kapılar fiyat farkıyla tercih edilebilir. Fayanslar, prefabrik ev fiyatına dahil olmayan bir malzemedir. Fayans seçimini bütçenize göre yapabilirsiniz. Banyo ve tuvalet duvarlarını boydan boya fayans yapabileceğiniz gibi belirli bir yüksekliğe kadar da yapabilirsiniz. Bunlar tamamen bütçenize göre şekillenir.

Prefabrik ev kurulumu için 20-30 cm kalınlıkta bir zemin betonu yeterli olmaktadır. Klasik betonarme gibi binalara göre bu oldukça maliyeti düşük bir uygulamadır. Betonarme binalarda zemini sağlam bir temelle güçlendirmek zorundasınız. Prefabrik ev detaylı bir temele ihtiyaç duymaz. Bu nedenle prefabrik ev fiyatlarına zemin betonu maliyeti avantaj olarak yansır.

Aşağıda bazı prefabrik evlerin fiyatlarını kıyaslama için vermeye çalışacağız. İlk fiyat üretici firmanın yükümlülüklerini içeren maliyetleri, ikinci oturuma hazır fiyat ise ruhsat, zemin betonu, fayans, parke, mutfak dolabı, doğalgaz tesisatı, kombi gibi tüm uygulamaların dahil olduğu yaklaşık maliyetleri içermektedir. Fiyatların hazırlanmasında Ocak 2022 prefabrik ev fiyatları baz alınmıştır.

Prefabrik Evlerin Fiyatları Neden Çok Cazip?

Prefabrik ev yapımı klasik tarzlardan çok farklı. Ön üretimi duvardan çatıya, kapıdan pencereye her detayıyla modern tesislerde hazırlanıyor. Parçalı sistemle üretilen yapı bileşenleri tek bir araca yüklenerek Türkiye’nin her bölgesine, aracın ulaşabildiği her köyüne gönderilebiliyor. Yerinde başka hiçbir ek inşaat malzemesine ihtiyaç duyulmadan Karmod ustalarınca kurulum yapılarak kullanıma sunuluyor. Hazır evler iç ve dış boya işçiliği de Karmod ekiplerince gerçekleştiriliyor. Sonuçta israfsız üretim sistemi ve farklı ustalara ihtiyaç duyulmadan uzman ekiplerce kurulum avantajı maliyetleri oldukça aşağı çekiyor.

Prefabrik ev fiyatlarındaki en güzel avantajlardan biri fiyatın sözleşme imzalandığı andan itibaren sabitlenmiş olmasıdır. Ödeme şartlarını belirleyen sözleşmeyi imza attığınızda müşteri olarak sorumluluğunuz sona erer. Bundan sonraki aşamalarda malzeme fiyatlarının artması, işçilik uygulamalarına zam gelmesi gibi tüm detaylar belirlenen fiyatı asla etkilemez. Oysa betonarme ev inşa süresi çok uzun olduğundan sırası gelen malzeme fiyatları sürekli değişmektedir. Ayrıca beklenmedik kur artışları maliyetlere anında yansımaktadır. Örneğin eve başladığınızda demirin tonu 1 birim iken üst tabla betonunu atana kadar 1,5 birime yükselebilir. 40-50 lira olan parke metrekare fiyatları 80-100 liraya ulaşabilir

Anahtar Teslim Prefabrik Evler

Anahtar teslim prefabrik evler oturuma hazır şekilde tüm işçilik uygulamaları üretici firma tarafından gerçekleştirilerek alıcıya teslim edilen evlerdir. Anahtar teslimi uygulaması beton zemin atımından üretime, nakliyeden hazır kuruluma her detayı kapsar. Müşteri yükümlülüğündeki işçilik ve uygulamaları tamamen ortadan kaldırır. Standart satılan prefabrik evlerde zemin betonu, şap ve ıslak zemin fayans uygulamaları müşteri sorumluluğunda yapılır. Anahtar teslim organizasyonunda ise bu uygulamaların hepsi fiyata dahil edilmektedir.

Herşey Dahil Prefabrik Ev Fiyatları

Her şey dahil prefabrik ev fiyatları denildiğinde tüm uygulamalar maliyetin içerisine dahil edilir. Standart maliyetli prefabrik evlerde zemin betonu, nakliye, işçilerin konaklama giderleri ve şap seramik uygulamalarını fiyata dahil edilmez. Bu uygulamalar müşteri sorumluluğuna bırakılır. Bazı müşteriler parasını ödeyerek bu uygulamaları da üretici firmadan talep edebilir. Tüm maliyetler dahil edildiğinde sözleşme ona göre düzenlenir. Prefabrik ev üreticileri bu süreçlerle uğraşmak istemeyen müşterileri için her şey dahil prefabrik ev modelini geliştirmiştir. Üretici her şeyi tamamlayarak müşteriye anahtar teslimi kolaylığı sunar.

Modern Prefabrik Evler

Yeni nesil teknolojilerle üretilen konutlar modern prefabrik evler olarak adlandırılır. Modern evlerin tasarımında özel yazılım programlar kullanılır. Yapı güvenliği ve tam yangın güvenliğindeki elektrik projeleri aynı programda uzmanlarca gerçekleştirilir. Üretim bilgisayar destekli modern hatlarda yapılır. Üretimde cıvata somunlu güvenli model kullanılmakta olup kaynak gibi uygulamalar geride bırakılmıştır. Teknolojinin verdiği kolaylıkla hızla üretilir yerinde uzmanlarca günler içerisinde kurulur. Güvenli, ısı yalıtımlı ve uzun ömürlü olarak müşteri kullanımına teslim edilir.

Modern Prefabrik Ev Fiyatları

Modern prefabrik ev fiyatları betonarme gibi konut modellerine göre çok daha ekonomiktir. Maliyet avantajı hiç malzeme israfı olmadan teknolojik hatta hızlı üretimli modele sahip olmasından kaynaklanır. Kurulum üretici firma profesyonel ekibiyle gerçekleştirildiğinden işçilik maliyetlerinden ciddi avantaj sağlar. İşçilik maliyetleri minimum seviyededir. Betonarme gibi klasik konut modellerine göre modern prefabrik ev fiyatları en az yüzde 30 oranında avantaj sağlar.

2 1 Prefabrik Ev

2 1 prefabrik ev ortalama bir ailenin barınma ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak niteliktedir. 2 1 prefabrik ev fiyatları müstakil konut tercihlerine bütçe avantajı sağlar. Türkiye’nin neresinde olursa olsun üretici firma ekibiyle kurulur. Kurulumu çok hızlı ilerler ve ortalama 2 günde tamamlanır. İç ve dış boya işçiliği de iki gün sürer. Bu ev önceden planlanarak 20 ila 30 gün içerisinde oturuma hazır hale gelir.

Prefabrik Ev Fiyatları ve Modelleri 2022 Sıkça Sorulan Sorular