Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Dinlenme Tesisi Yapıları 793 m²

  • Yükseklik 5,2 m
  • Derinlik 10,24 m
  • Genişlik 37,75 m
  • Toplam m² 793 m²
Şu anda 90 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Hizmet sektörünün giderek artış göstermesi nedeni ile çeşitli yapılar ortaya çıkıyor. Her geçen gün ihtiyaç duyulan bu yapılar arasında yer alan dinlenme tesisleri, seyahat eden kişilerin dinlenme ihtiyacının karşılanmasına yardımcı oluyor. Her alana rahatlıkla kurulabilen bir yapısı olan dinlenme tesisleri özel proje dizayn edilerek hayata geçiriliyor. Proje çizim aşaması özel programlar aracılığı ile alanında uzman kişiler tarafından oluşturuluyor. Maksimum genişlik, ferah alanları ile herkesin rahatlıkla ihtiyaçlarını giderebileceği bir mekan inşa eden prefabrik yapılar talep etmiş olduğunuz her metrekareye göre yapılabiliyor. Türkiye'deki mola verilen dinlenme tesisleri ve otobüs firmaların mola verdiği şehirler arası tesisleri Karmod prefabrik tarafında uygun fiyata inşa edilebilir. Sizler de prefabrik dinleme tesisleri yapıları arasından talep ettiğiniz metrekareye göre bir yapı oluşturabilirsiniz.

Prefabrik dinlenme tesis yapıları yapımında kullanılan materyaller 1.kalitede materyaller olup uzun süreli kullanabilmenize imkan tanıyor. Yapısı gereği şık ve kusursuz inşa edilmesinin yanında yapı içerisindeki her bir noktanın aktif olarak kullanılmasını sağlıyor. Klasik yapılarda yer alan kolon, kiriş gibi alanlar hem görünüm açısından yapının ergonomisine zarar veriyor, hem de alanın  tasarruflu olarak kullanılmasını zorlaştırıyor. Prefabrik yağılarda aynı durum söz konusu değildir. Her bir nokta milimi milimine hesaplanıyor ve kiriş, kolon gibi alanlar yapı içerisinde yer almıyor bunun yerine mimaride sıklıkla tercih edilen çelik taşıyıcı direkler kullanılıyor. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen bu yapılar dışarıdan gelebilecek darbelere karşında koruma sağlıyor.

Prefabrik Dinlenme Tesisi Yapıları ile Bütçenizi Kontrol Edebilirsiniz

Geniş mekanlarda kişilere kusursuz hizmet sunumunun gerçekleştirilmesi amacı ile kurulan dinlenme tesisleri yapımında kişi ve kurumlar için en önemli nokta bütçe finansmanıdır. Dinlenme tesisleri büyüdükçe daha fazla finansmana ihtiyaç duyuluyor. Son teknoloji ürünler ile yapımı gerçekleştirilen prefabrik dinlenme tesisi yapıları, giderlerinizin P oranında azalmasını sağladığı gibi bütçenizden tasarruf edilmesine de imkan tanıyor. Özel tesislerde üretilen ve hazırlanarak nakliye araçları ile kurulum yapılacak olan alanlara gönderilen dinlenme tesisleri yerinde kurulumları ile avantaj sağlıyor. Proje yapım aşamasında herhangi bir malzeme ve benzeri ürünler için ekstra harcama yapmanıza gerek kalmıyor. Prefabrik dinlenme tesisi yapıları için ayırmış olduğunuz bütçe ne ise sadece o tutardan sorumlu tutuluyorsunuz. Sizler de, sizlere ekstra herhangi bir maliyet çıkarmayan bu yapılardan tercih ederek dilediğiniz noktalara yaptırabilirsiniz.

Kısa Sürede Teslimi İle Prefabrikler Yok Satıyor

Prefabrik sektörünün en önem verdiği konulardan bir tanesi kısa sürede teslimat seçeneğidir. Prefabrikler sağlamış olduğu bu hizmet ile kısa sürede adından söz ettirmeyi başarıyor. Hızlı kurulum, uygun fiyat, profesyonel çalışma programları ile her ihtiyacınızı karşılayan bu yapıları istediğiniz her alana yaptırabilirsiniz.

KARMOD PREFABRİK YAPI TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi)
İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ 75 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ 80 km/saat (Yere sabitlenmesi şartı ile)
DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
HAFİF ÇELİK MALZEME Erdemir 1311, (ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00, çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
FIBERCEMENT YADA ÇİMENTOLU YONGA LEVHA Yoğunluk: ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)
EPS (Strafor) TS EN 13163
ŞASE YÜK KAP. 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır)
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER
Dış ve iç paneller 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı Fibercement yada çimentolu yonga levha imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125x250 cm dıĢ kapılı panel için ) 114 kg dır
TAŞIYICI KONSRÜKSİYONLAR
Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
ARAKAT KONSRÜKSİYONLAR
Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm fiberciment yada çimento yonga levha ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ %30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız (naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulaması yapılmaktadır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup şantiye binalarında kullanılmamaktadır. Opsiyonel olarak sac yağmur deresi ve aksesuarları da kullanılmaktadır.
TAVAN KAPLAMALARI
Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına Fibercement yada çimentolu yonga levha levha uygulanmaktadır.
KAPILAR
DIŞ KAPI 90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
İÇ KAPILAR İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
PENCERELER
PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAM Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.
MERDİVENLER
Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir.
BOYALAR
DIŞ CEPHE BOYASI Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.
İÇ CEPHE BOYASI İç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır
DİĞER Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
ELEKTRİK TESİSATI
TESİSAT Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.
KABLOLAR Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir.
SİGORTALAR TSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.
AYD. ARMATÜR Aydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ-ANAHTAR Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Sayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
TESİSAT Sıva Altı
VİTRİFİYE TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
BORU Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON
Karmod Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.
Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.

Sık Sorulan Sorular

En Çok İncelenenler