Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Geri Dön

Türk İş Dünyası için Afrika İyi Bir Fırsat

Karmod 21.07.2022
Türk İş Dünyası için Afrika İyi Bir Fırsat

Karmod Üst Yöneticisi Mehmet Çankaya: Türk İş Dünyası için Afrika iyi bir fırsat

Karmod Prefabrik Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nijerya, Gana ve Fildişi Sahili’ni kapsayan resmi ziyaretlerine katılan iş adamları heyeti içerisinde yer aldı. Ziyaret sonrası izlenimlerini aktaran Mehmet Çankaya, doğru okunduğunda Türk İş Dünyası için Afrika’nın iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Afrika Kıtası’nın olumsuz izlerinin bir çok ülkesinde bugün de hissedildiği acı bir sömürgecilik dönemi yaşadığını belirten Çankaya, Afrika’yı doğru anlamanın insanı anlamaktan geçtiğini vurguladı. Kıta insanına değer vermeyen yaklaşımların artık kabul görmeyeceği değerlendirmesinde bulundu. İnsanlığa ufuk açacak, değer katacak projelerin bölge insanınca önemle sahiplenildiğini söyleyen Çankaya, insanı öncelemeyen yaklaşımların artık Kıtada değerini yitirdiğini belirtiyor.

Geri kalmışlıktan kalkınmaya doğru yeni bir ivmenin yaşandığı Afrika genelinde gıdadan endüstriye, tekstilden inşaata her türlü ürüne ihtiyaç duyuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fildişi Sahili, Gana ve Nijerya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonundaki iş adamları heyetinde bulunan Mehmet Çankaya bu ülkelerde okul, hastane ve konut açığının ciddi ihtiyaç olduğunu izlenim edindiğini belirterek prefabrik hazır yapı sektörü olarak bu konularda çok kısa sürede çözüm getirebileceklerini vurguladı.

Her üç ülkede de dostça karşılandıklarını vurgulayan Çankaya şu açıklamalarda bulundu: “Türk heyeti olarak ziyaret gerçekleştirdiğimiz ülkelerde sıcak ve dostça karşılamalardan büyük memnuniyet duyduk. Sosyal yaklaşımlarla hemen çözüm getirilmesi gereken yapı ihtiyaçları var. En başta barınma temel ihtiyaç. Konut sorunu, okul ve hastane açığını gözlemledik. Mesela ilk ziyaret gerçekleştirdiğimiz ülke olan Fildişi Sahili’nde ülke genelinde 400 bin konut açığı bulunuyor. Biz prefabrik hazır yapı sektörü olarak bu soruna çok kısa sürelerde ve oldukça ekonomik şartlarda tamamlayarak çözüm üretebiliriz. Nijerya’da da aynı durum söz konusu. Ülke nüfusu 200 milyona yaklaşmış durumda. 2050’de ülkenin şu anki nüfus artış hızıyla dünyanın 3. büyük nüfusa sahip ülkesi olacağı tahmin ediliyor.”

Biz Sizi Arayalım

Size daha iyi hizmet verebilmek için kuramsal ve özel mimari planlarınız, projeleriniz ve ürün şartnamenizle ilgili soru ve detayları info@karmod.com mail atarsanız en kısa zamanda talebinize hızlı dönüş yapılacaktır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz