Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

BP-Azfen Doğalgaz Şantiye Mobilizasyonu

Kullanım Amacı İşçi Yerleşkesi Şantiye Yapıları
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 126
Toplam Metraj 3.870 m²
Proje Yılı 2012
Şu anda 77 misafir bu projeyi inceliyor

Her geçen gün prestij projelerine bir yenisini ekleyen Karmod Prefabrik, yurtdışında önemli bir projeye daha imza. Azeri gazının Avrupa’ya taşınması için planlanan Şahdeniz-2 projesinde Karmod Prefabrik, şantiye mobilizasyonu yapı çözümleriyle yer aldı.

Dünyaca ünlü petrol devi BP’nin AZFEN ortaklığıyla yürüttüğü projede doğalgaz Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınacak. Güney Gaz Koridorunun başlangıç noktası olma özelliğine sahip Şahdeniz-2 projesi, Hazar Denizi kaynaklarını Türkiye üzerinden geçen TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) üzerinden Avrupa gaz piyasalarıyla buluşturuyor.

Bakü yakınlarında dünyanın şu ana kadar tespit edilmiş en yüksek doğalgaz rezervine sahip Şahdeniz-2 projesi için hazırladığımız prefabrik ve konteyner şantiye yapıları kalıcı alarak kullanımıyla uzun yıllar hizmet verecek. Şandeniz 2 BP – AZFEN şantiye işçi kampı mobilizasyonu proje boyunca görev alacak personelce kullanılacak. Proje çerçevesinde toplam 2 bin 142 metrekare büyüklüğünde kapalı alana sahip şantiye yapı üretimi yapılarak kurulum için sahaya gönderildi. Karmod mobilizasoyon grubunda prefabrik ofis binaları, konteyner sağlık tesisi binası, yatakhane ve yemekhane yapıları, eğitim ve dinlenme salonları, depolama alanları, ibadethane, çamaşırhane, laboratuvar, güvenlik ofisi binası, wc ve duş üniteleri gibi bir şantiyede ihtiyaç duyulan tüm yapılar yer alıyor.

,

Proje için demonte sandviç panel sistem konteyner yapı ve panel sistem prefabrik yapı modelleri birlikte kullanılarak hazırlandı. Yatakhane binaları tamamen konteyner ünitelerden inşa edilirken aynı yapı grubu ofislerde de kullanıldı. H planda kurulu yemekhane binasında binin üzerinde personel aynı anda yemek yiyebileceği şekilde hazırlandı.

Şahdeniz-2 projesinden Türkiye’ye ilk doğalgaz akımı 30 Haziran 2018 tarihinde başladı.

30 Haziran 2018 tarihinde başladı. Şahdeniz-2 doğalgaz sahasının önemi, Hazar Denizi’ndeki ve Azerbaycan’daki ilk deniz dibi saha geliştirilme projesi olma özelliğine sahip. Proje BP’nin dünya genelindeki en büyük deniz altı altyapı yatırımı olarak kayıtlara geçti.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz