Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Cibuti Serbest Bölgesi Ofisi

Kullanım Amacı Serbest Ticaret Bölgesini Gümrük Hizmet Ofisi Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 126 m²
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Bab el-Mandeb Kanal Bölgesi, Cibuti
Tamamlanma Zamanı 15 Gün
Şu anda 91 misafir bu projeyi inceliyor

Cibuti Serbest Ticaret Bölgesi Gümrük Hizmet Ofis Binası

Karmod sektördeki liderliğiyle 130’u aşkın ülkede yapı projeleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Cibuti genelinde gerçekleştirdiğimiz prefabrik yapı projelerine bir yenisini daha ekledik. Cibuti hükümetince yaptırılana serbest ticaret bölgesi gümrük ofisini tamamlayarak teslim ettik. Prefabrik ofis binamız Afrika'nın en büyük serbest ticaret bölgesinin merkezi binası olarak gümrük memurları hizmet verecek. Serbest bölge işletmesi Cibuti Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında panel sistem prefabrik yapı modelimizle kurduğumuz ofis binası 185 metrekare büyüklüğe sahip olup yapı tarzıyla ülkenin lüks konseptli ofisleri arasında sayılıyor. Bina estetiği ve yalıtımı için çatıda parepet uygulamasıyla dış cephede taş desenli kaplama uygulaması gerçekleştirildi. Ön üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen gümrük ofisi deniz yolu ile Cibuti limanına buradan da kurulum yerine sevk edildi. Sevkiyatın tamamlandığı gün bölgede hazır edilen uzman ekiplerimizce 12 gün gibi kısa bir sürede kurulum tamamlandı. Prefabrik Gümrük Ofisinde 20 kişilik gümrük ekibi görev yapıyor.

Cibuti için geleneksel inşaat yöntemlerine göre modern görünüm, hızlı kurulum avantajlarıyla yenilikçi tarz sunan hazır ofis yapılarımız ülkenin yeni gözdesi. Yapılarımız başka inşaat malzemelerine ve ustalara ihtiyaç duyulmadan cıvatalı ve geçmeli sistemiyle kısa zamanda kurulabiliyor. Üstelik uzun ömürlü yapı sınıfı ve fiyat avantajlarına da sahip.

Gümrük ofis binamızın tercih edildiği serbest bölge ile, Hint Okyanusu’ndan Afrika Boynuzu, Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı'nın girişinde daralmış stratejik bir noktada bulunan Bab el-Mandeb bölgesine yakın konumuyla ülkenin komşuları olan Somali, Eritre ve Etiyopya ile olan ticaretlerinin daha kolay gerçekleştirilmesi hedeflendi. Yıllık 30 bin gemi trafiğiyle Bab el-Mandeb dünyanın 4. Büyük deniz rotası. Cibuti, Etiyopya-Eritre arasında yaşanan savaş sonrası Etiyopya'nın ithalatının yüzde 90’ının giriş kapısı oldu.

Serbest bölge ofisi için son gerçekleştirdiğimiz hazır ofis projesi ülke genelinde tamamladığımız çok sayıda hazır yapı projesi arasında yerini aldı. Şantiye binaları haricinde Cibuti’de Telekom ofis binası, resort otel gibi yapı projeleri gerçekleştirmiştik. Karmod yapılarının iyi tanındığı ülkede yeni projelerimiz her yıl artarak devam ediyor.

Ofis ve Bina İhtiyaçlarına Prefabrik Yapı Modeliyle En Pratik Çözüm

Prefabrik yapı sistemi hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde kısa zamanda kurulum gibi önemli avantajlara sahip. Bu avantajlara bütçe ekonomisi de eklenince son yıllarda konutla birlikte ofis ihtiyaçları için en çok tercih edilen yapı sistemi oldu. Prefabrik yapı aynı zamanda uzun ömürlü kullanım gibi önemli bir avantaja daha sahip. Duvar ve çatı sistemindeki yalıtım uygulamalarıyla prefabrik yapı sistemi kullananlara enerjiden tasarrufla kazandırıyor. Geleneksel kaynak uygulamalarının tamamıyla geride bırakıldığı yeni nesil prefabrik yapılar son derece güvenli. Çok az yer kaplayan yüksek mukavemetli özel çelik taşıyıcı sistemler iç mekan genişliğine önemli katkı sağlıyor. Çok az yer kaplayarak yine özel yalıtımlı duvar blokları arasında gizlenebiliyor. Klasik betonarme gibi yapı modellerindeki daralan iç mekanlar prefabrik yapı ile sona eriyor. İç mekanda en geniş ferah ortamlar hazırlanabiliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz