Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

3. Havaalanı Şantiye Mobilizasyon Projesi

Kullanım Amacı Havaalanı Şantiye Binaları
Yapı Modeli Prefabrik Yapı ve Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 18 Blok
Toplam Metraj 1.500m2
Proje Yılı 2014 - 2016
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Şu anda 69 misafir bu projeyi inceliyor

İstanbul Havaalanının ilk şantiye yapılarını Karmod inşa etti. Prefabrik yapı sektöründeki öncülüğümüzü yıllık yolcu transfer kapasitesiyle dünyanın en büyük havaalanı İstanbul Havaalanının (3. Havaalanı) inşa sürecini başlatan ilk şantiye binalarını kurulum yaparak gösterdik. Karmod teknik ofisinde özel projelendirilerek hazırlanan şantiye yapıları 10,2 milyar avroluk yatırım bütçesi ve yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip dev projenin temel hafriyatında çalışan işçi ve teknik ekibin konaklaması amacıyla kullanıldı.

İstanbul 3. havaalanı projesinin ilk şantiye binaları olma özelliğine sahip mobilizasyon yapılarımız toplam bin 810 metrekare yapıdan oluşan şantiye binaları projenin ilk işçi kampı yapıları olma özelliği taşıyor. Prefabrik ve konteyner şantiye yapı grubunun birlikte kullanıldığı havaalanı mobilizasyonunda bir işçi kampı yerleşkesinde bulunması gereken tüm binalar yer aldı.

Proje için ilk olarak prefabrik ofis binasının kurulumu gerçekleştirildi. Bu ofis binasında yönetici odasıyla beraber teknik ofis personelin çalışma odaları bulunuyor. Ofisle beraber 300 kişi kapasiteli prefabrik yemekhane binası kuruldu ki bu bina daha sonra inşa edilen 1200 kişilik yemekhane binası sonrası eğitim salonu olarak değerlendirildi. Bu süreçte her biri iki katlı 2 adet konteyner yatakhane binası inşa edildi. Projenin ilerleyen aşamalarında 7 ayrı konteyner yatakhane bloku ile 1200 kişilik yeni prefabrik yemekhane binası mobilizasyon projesine eklendi. Tam teşekküllü 1500 kişilik şantiye mobilizasyon örneğinin ortaya konulduğu projedeki diğer yapılar arasında şantiye sağlık ve revir binası, insan kaynakları ofisi, kantin, mimar ve mühendis çalışma ofisleri, çamaşırhane, wc duş ünitesi ve depolama alanları yer aldı.

Bir bakışta İstanbul'un 3. Havalimanı

İstanbul'un 3. havalimanı Karadeniz sahilinde Göktürk -Arnavutköy - Çatalca'nin birleşim noktasında yer alan Akpınar ve Yeniköy yerleşim birimleri arasına yapılıyor. Yeşilköy Atatürk Havaalanı ile kuş uçuşu mesafesi 35km.Projede her birinden saatte 19 kalkış veya inişin yapılabileceği 6 pist yer alıyor. Her biri 4 km uzunluğu bulan 4 adet pist Karadeniz'e paralel, 2 adeti ise dik olarak uzanacak. Havaalanına F kodlu dünyanın en büyük yolcu uçakları olan Boing 747-800 ve airbus A380 iniş kalkış yapabilecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz