Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Libya, Bingazi Havaalanı Şantiye Projesi

Kullanım Amacı Havaalanı Genişletme Çalışmaları Şantiye Binaları
Yapı Modeli Sandviç Panel Sistem Konteyner
Yapı Adedi 78 (28 Ünite Konteyner)
Toplam Metraj 1092 m²
Proje Yılı 2011
Kullanılacak Bölge Bingazi, Libya
Tamamlanma Zamanı 39 Gün
Şu anda 52 misafir bu projeyi inceliyor

Libya hükümeti tarafından alınan yatırım kararıyla Bingazi’de yer alan Benina Uluslararası Havaalanı’nın mevcut kapasitesini 5 milyon daha artıracak yeni terminal binası yaptırılması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda yeni terminal binası ihalesi yapılarak Kanada'nın SNC-Lavalin'ine yapım işi verildi. Ön fizibilite çalışmaları yapılarak saha hazırlıklarını başlandı.

 

Proje için şantiye mobilizasyonu uzmanlığımızla şantiye yapılarını kurma işi Karmod’a verildi. Gelen projede en az 300 kişi kapasiteli bir şantiye mobilizasyonu üzerinde teknik çalışma talebinde bulunuluyordu. Teknik ekibimizle en kısa sürede kurulacak en uygun şantiye yapı projesi üzerinde çalışmalarımızı başlattık. Yapı tercihini netleştirerek sandviç panel konteyner modeli üzerinde müşterimize bir öneride bulunduk. Öneri kabul edildi. Bu doğrultuda hemen üretim hazırlıklarımızı başlattık.

 

Şantiye mobilizasyonununda kullanılacak içerisinde çalışma ofisleri, yatakhane binası, yemekhane binası, tuvalet ve duş yapıları gibi ana yapıların bulunduğu demonte ünitelerin ön üretimine başladık. Toplam 78 ünitenin üretimi iyi bir organizasyonla 6 günde tamamlanarak deniz yoluyla Bingazi’ye sevk edilmek üzere limana doğru yola çıkarıldı.

 

39 günde 318 kişilik konteyner işçi kampı

Demonte konteyner ünitelerinin Bingazi’ye ulaştığı gün bölgede hazır edilen ekiplerimizce bina kurulumlarına zaman kaybedilmeden başlandı. 78 aynı konteyner ünitesi cıvata – somunlu ve geçmeli sistemin sağladığı kolaylıklarla mobilizasyon yapı grubumuzla 318 personelin konaklayacağı şantiye binaları 39 günde hazır hale getirilerek kullanıma sunuldu.

Konteyner şantiye kompleksinde çalışma ofisleri, yatakhane ve yemekhane, wc – duş üniteleri, dinlenme ofisleri yer alıyor. Benina Uluslararası Havaalanı Genişletme Projesi ekibinin kullanımına sunduğumuz Konteyner şantiye kompleksinde çalışma ofisleri, yatakhane binaları, yemekhane binaları, Wc - duş üniteleri, dinlenme ofisleri gibi kapalı kullanım alanları yer alıyor. Tam demonte konteyner yapı sistemimizle devasa büyüklükteki projelerin şantiye yapılarını en kısa sürede üretiyoruz, en hızlı zamanda kurulumunu yapıyoruz, hem yapılarımızın sağladığı enerji tasarrufuyla hem de şantiye yapı finansman bütçelerine getirdiğimiz ekonomiyle projelere kazandırıyoruz.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz