Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Emlak Konut DAP-İstMarin Şantiye Projesi

  • Kullanım Amacı : AVM Şantiye Yapısı
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 3 Blok (Herbiri 3'er Katlı)
  • Toplam Metraj : 2.355 m²
  • Proje Yılı : 2014
  • Kullanılacak Bölge : İstanbul, Türkiye
  • Tamamlanma Zamanı : 35 gün
Şu anda 39 misafir bu projeyi inceliyor

İstanbul’un en prestijli AVM (Alışveriş merkezlerinden) Kartal İstMarina projesinin konteyner şantiye yapı tercihi olduk. Emlak Konut DAP-İstMarina AVM Şantiye Projesi yeni nesil konteyner şantiye yapılarımızla yükseldi. Emlak Konut'un eski Yunus Çimento fabrikasının bulunduğu arsasında DAP inşaat tarafından gerçekleştirilen İstanbul Marina (Kartal İst Marina) projesinde kullanılacak şantiye yapılarını içeren üç blok konteyner mobilizasyon kullanıma hazır kurulum yapılarak teslim edildi.

 

Her biri üç katlı olmak üzere Karmod Yeni Nesil Konteyner sistemiyle yapılmış 3 bloktan oluşan şantiye yapı kompleksi projede çalışacak tüm personele hizmet verecek. Yemekhane bloku 3x7 full demonte vidalı birleşimli konteyner sistemiyle üretilmiş olup toplam 819 metrekare alana sahip. DAP Kartal İstMarina projesi konteyner yemekhane binasında aynı anda 600 personel yemek yiyebiliyor. İşçi yatakhanelerinin yer aldığı her biri yine 3 katlı 2 blok ise 1.536 metrekare alana sahip şantiye yemekhanesi 480 işçi yatak kapasiteli. Yatakhane konteyner binalarının her katında wc duş konteyner üniteleri ayrı ayrı yer alıyor. Şantiye yatakhane binasındaki konteyner wc dağılımı yapıda konaklayacak kişi kapasitesine göre Karmod uzmanlığınca uluslararası iş ve işçi sağlığı standartları göz önünde bulundurularak hazırlandı. Wc duş konteyner bağlantıları sızdırmazlıkları sağlanarak katlardan ana şebekeye bağlantılanacak şekilde hazırlandı.

 

DAP Kartal İstanbul Marina projesinde kullanılmak üzere Karmod tarafından yapılan şantiye mobilizasyon projesinde çok sayıda özel uygulamalara da yer verildi. Konteyner yemekhane zeminine özel su geçirmez parlak yüzey görünümü sağlayan epoksi uygulaması yapıldı. Her kata yer alan ızgaralı su giderleri ile temizliği kolaylaştırmak amaçlandı. Atıksu gider ızgaralarında sızdırmazlık için özel uygulama yapıldı. Akar kanalları izoleli sistemle birbirine bağlandı. Aynı sistem konteyner wc alanlarında da uygulandı. Konteyner birleşim alanlarına bant uygulaması ile maksimum izolasyon sağlandı. Bina dış yüzeyinde birleşim noktaları özel kapamalarla kaplanarak estetik bir görünüm sağlandı. Yemekhane konteyner binasında buhardan etkilenmeyen özel aydınlatma armatürleri kullanılarak yangın güvenliği üst düzeye çıkartıldı.

Konteyner yatakhane bloklarında planlanan koridor sistemiyle yapı çok daha ergonomik ve kullanışla hale geldi.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz