Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Emlak Konut DAP-İstMarin Şantiye Projesi

Kullanım Amacı AVM Şantiye Yapısı
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 3 Blok (Herbiri 3'er Katlı)
Toplam Metraj 2.355 m²
Proje Yılı 2014
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 35 gün
Şu anda 83 misafir bu projeyi inceliyor

İstanbul’un en prestijli AVM (Alışveriş merkezlerinden) Kartal İstMarina projesinin konteyner şantiye yapı tercihi olduk. Emlak Konut DAP-İstMarina AVM Şantiye Projesi yeni nesil konteyner şantiye yapılarımızla yükseldi. Emlak Konut'un eski Yunus Çimento fabrikasının bulunduğu arsasında DAP inşaat tarafından gerçekleştirilen İstanbul Marina (Kartal İst Marina) projesinde kullanılacak şantiye yapılarını içeren üç blok konteyner mobilizasyon kullanıma hazır kurulum yapılarak teslim edildi.

Her biri üç katlı olmak üzere Karmod Yeni Nesil Konteyner sistemiyle yapılmış 3 bloktan oluşan şantiye yapı kompleksi projede çalışacak tüm personele hizmet verecek. Yemekhane bloku 3x7 full demonte vidalı birleşimli konteyner sistemiyle üretilmiş olup toplam 819 metrekare alana sahip. DAP Kartal İstMarina projesi konteyner yemekhane binasında aynı anda 600 personel yemek yiyebiliyor. İşçi yatakhanelerinin yer aldığı her biri yine 3 katlı 2 blok ise 1.536 metrekare alana sahip şantiye yemekhanesi 480 işçi yatak kapasiteli. Yatakhane konteyner binalarının her katında wc duş konteyner üniteleri ayrı ayrı yer alıyor. Şantiye yatakhane binasındaki konteyner wc dağılımı yapıda konaklayacak kişi kapasitesine göre Karmod uzmanlığınca uluslararası iş ve işçi sağlığı standartları göz önünde bulundurularak hazırlandı. Wc duş konteyner bağlantıları sızdırmazlıkları sağlanarak katlardan ana şebekeye bağlantılanacak şekilde hazırlandı.

DAP Kartal İstanbul Marina projesinde kullanılmak üzere Karmod tarafından yapılan şantiye mobilizasyon projesinde çok sayıda özel uygulamalara da yer verildi. Konteyner yemekhane zeminine özel su geçirmez parlak yüzey görünümü sağlayan epoksi uygulaması yapıldı. Her kata yer alan ızgaralı su giderleri ile temizliği kolaylaştırmak amaçlandı. Atıksu gider ızgaralarında sızdırmazlık için özel uygulama yapıldı. Akar kanalları izoleli sistemle birbirine bağlandı. Aynı sistem konteyner wc alanlarında da uygulandı. Konteyner birleşim alanlarına bant uygulaması ile maksimum izolasyon sağlandı. Bina dış yüzeyinde birleşim noktaları özel kapamalarla kaplanarak estetik bir görünüm sağlandı. Yemekhane konteyner binasında buhardan etkilenmeyen özel aydınlatma armatürleri kullanılarak yangın güvenliği üst düzeye çıkartıldı.

Konteyner yatakhane bloklarında planlanan koridor sistemiyle yapı çok daha ergonomik ve kullanışla hale geldi.

Emlak Konut’un Kartal Dönüşüm Projesi Karmod Şantiye İle Yükseliyor

Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından DAP – Ağaoğlu ortaklığında kurulan Eltes İnşaat Kartal projesi Karmod Konteyner şantiye yapıları ile yükseliyor. Emlak Konut GYO'nun İstanbul Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi 1 milyar 335 milyon TL hasılat taahhüdü ile alan Eltes İnşaat’ın dev projesinin şantiye yapıları Karmod tarafından çift katlı iki blok halinde kısa sürede kurulum yapılarak teslim edildi. Proje, İstanbul'un denize sıfır tek gayrimenkul projesi olma özelliğini taşıyor.

İleri konteyner teknolojisi ile üretilen Karmod konteyner şantiye yapıları, yeni nesil vidalı sandwich panel sistemle imal edilmekte olup 60 mm duvar, 120 mm çatı kalınlığı ile maksimum izolasyonda olup bir çok üstün özelliklere sahiptir. DAP Eltes için üretilen konteyner şantiye binalarımız demonte ön üretim sonrası uzman ekiplerimizce yerinde kurulumu gerçekleştirildi.

Karmod’un Ağaoğlu ve DAP İnşaat’ın ortaklığında kurulan Eltes inşaat için yapımını gerçekleştirdiği yönetim ve işçi konteyner yapı kompleksinde iki katlı iki bloktan oluşan toplam 1800 metrekare yaşam alanı yer alıyor. Her blokta 36 adet olmak üzere toplam 72 adet yaşam konteyneri sandwich panel birleşimli sistemle demonte üretim sonrası yerinde kurulum yapıldı. Karmod kalitesiyle üretilen dev projenin konteyner şantiye kompleksi içerisinde yönetici ofisleri, teknik ofisler, işçi yatakhane ve yemekhaneleri, wc duş üniteleri, dinlenme salonları gibi alanlar yer alıyor.

DAP – Ağaoğlu, Eltes Emlak Konut Kartal Projesi Nedir?

Toplam 64 bin 502 metrekarelik arsa alanı üzerinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı yapıların bulunacağı proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelliği de taşıyor. Toplam 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunan projede 122 bin 271 metrekare konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekare özel sağlık tesisi, 4 bin 501 metrekare özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekare ise ticaret alanı yer alıyor.

Proje ile ilgili açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: " Kartal projemiz dünyada ses getirecek" dedi. Projemiz, Zaha Hadid'in Kartal için tasarladığı dönüşüm alanının önünde yer alıyor diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi, çevresiyle birlikte 4. 5 milyon insanı barındıracak. İstanbul için yeni ve uluslararası iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak ve bölgenin çehresi tamamen değişecek.”

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz