Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Galataport Prefabrik Şantiye Ofisleri, İstanbul, Türkiye

Kullanım Amacı Galataport Projesi Yönetim Şantiye Ofisi
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik
Yapı Adedi 1 Blok, 3 Katlı
Toplam Metraj 555 m²
Proje Yılı 2019
Tamamlanma Zamanı 18 gün
Şu anda 24 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’nin tarihi projesi Galataport’ta Ofis binamızla yerimizi aldık

Tarihi yarımadayı eski tarihi canlılığına taşıyacak Galataport projesi tüm hızıyla devam ediyor. Tophane Meydanı’ndan Karaköy sahiline uzanan yaklışık 30 bin metrekare alana yayılan proje kapsamında meydanlar hazırlanacak, tarihi binalar restore edilerek deniz sahiline inen koridorlar oluşturulacak. Tamamlandığında kruvaziyer gemileriyle İstanbul’a gelen turist kafileleri artarak Türk turizmine önemli katkı sağlayacak. Modern şehir tarihi dokuyla buluşarak adeta nefes alacak.

Karmod olarak ülkemizin son dönemdeki ardından söz ettiren bu önemli projesi Galataport’ta da yönetim ofisi binamızla yerimizi aldık. 18 gün gibi kısa bir sürede 555 metrekare büyüklükteki ofis binasını 3 katlı olarak tamamlayarak teslim ettik. Her bir katta 155 m2 büyüklükte çalışma alanının bulunduğu ofis binasında projede görev alan teknik personelle beraber yönetici ofisleri yer alıyor. Binada iki adet toplantı salonu da bulunuyor.

Prefabrik yapı modelini tanımayanlarca sıkça sorulan bir soru var; ‘Prefabrik yapılar nasıl bu kadar kısa sürede tamamlanıp kullanıma hazır hale getirilebiliyor?’ Bilmeyenler açısından bakıldığından bu soru son derece normal bakılacak bir soru. Şunu unutmamak lazım ki dünyamız teknolojik olarak sürekli gelişiyor ve değişiyor. Buna bağlı olarak yapı modellerinde de alışılmışın dışında bir değişim ve gelişim söz konusu. Sonuçta bu değişime ayak uyduran yapı modelleri öne çıkıyor ve önemli projelerde kendini gösteriyor. Hızıyla adından sıkça bahsettiriyor ve gündem oluyor. Zihnimiz betonarme gibi üzün süreçli yapı modellerine alışık olduğundan bu hızı anlamlandırmakta doğal olarak zorlanıyoruz. İşte bu seri değişen süreçte prefabrik yapı firmaları çok iyi uyum sağlayarak prefabrik ofis projeleri dahil çok sayıda yapı alanında ilk tercih edilme başarısını gösteren önemli bir sektörün aktörleri haline geldiler. Sektör günümüzde oldukça ileri düzeyde teknolojilerin kullanıldığı, bu teknolojilerin sürekli takip edilerek ek yatırımlarla güncellendiği yenilikçi bir konuma yükseldi.

Bir yapı projesini gerçekleştirirken mimaride ilk aranan ihtiyaç duyulan yapının estetik ve ergonomisinin nasıl olacağı konusudur. Bu aşamada binaya estetik ve ergonomiyi kazandıracak yapı modeline karar verilir. Bu kararda aynı zamanda yapı güvenliğinin sağlanması en önemli kıstaslardan birini oluşturur. Tamamlanma süresi ve bütçe bunlara eklenen dikkate alınan diğer önemli konulardır. İşte bu aşamada tercih edilen yapılar arasında en avantajlı prefabrik yapı modeli hakkında sorular ardarda geliyor. ‘Bu kadar kısa sürede yapılar yükseliyor ama ne kadar güvenli mi?, Bu kadar cazip fiyatlı olmasında acaba hangi nedenler var?’ gibi çok sayıda yine yapı modelini tanımamaktan kaynaklanan sorular.

Sorulara bu modelle üretilen prefabrik ofisler üzerinden açıklık getirmek gerekirse öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi prefabrik yapı sistemi teknolojik üstünlüklere sahip. Üretim öncesi proje ofisinde beğenilen görünüm ve büyüklüğe göre çok hassas olarak gerçekleştirilen statik hesaplar bilgisayar veri hattı üzerinden üretimdeki makina ekranına aktarılarak devasa büyüklükteki katlı ofis yapılarının üretimi saatler içerisinde yapılabilmektedir.

Ön üretimi gerçekleştirilen hazır ofis yapıları kurulum sahasına demonte özelliğin verdiği avantajla kolaylıkla sevk edilmektedir. Kaynaksız vida-somun ve geçmeli sistemin sunduğu avantajla bina kurulumu kısa sürelerde gerçekleştirilerek kullanıma hazır özellikte teslim edilebilmektedir.

Prefabrik ofis fiyatları açısından değerlendirildiğinde neden bu kadar ekonomik bir yapı modelidir? sorusuna verilebilecek cevaplar oldukça basit ve anlaşılır. Bundaki en büyük etkenler prefabrik yapılar fabrika bant sisteminde hiçbir aşamasında israfa kaçılmadan tam malzeme kullanımıyla üretilir. Kullanılacak tüm parçalar standart büyüklükte adeta bir lego gibi bir birini kolayca tamamlayabilecek niteliktedir. Binanın ana birleşenleri duvar ve çatı sistemindeki bu avantaj tüm detaya yayılmıştır. Elektrik tesisatları, sıhhi tesisatlar, kapı ve pencereler israfa imkan vermeyen standartlara sahiptir. Yapının bitmiş olarak sevk edilerek aynı ekiple yerinde başka ustalara ihtiyaç duymadan kurulum avantajı da prefabrik fiyatlarıyla bu yapıları son derece cazip kılmaktadır. Karmod uzmanlığı ile bu önemli projede olduğu gibi prefabrik bürohazır ofis gibi çok sayıda farklı ihtiyaca özel ofis binalarına kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz