Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İşçi Kampı 1.000 Kişilik - Turaif, Suudi Arabistan

Kullanım Amacı İşçi Yatakhane, Yemekhane, Yönetim Ofisi ve diğer yapılar
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 19 Adet
Toplam Metraj 5.380 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Turaif, Suudi Arabistan
Tamamlanma Zamanı 75 Gün
Şu anda 15 misafir bu projeyi inceliyor

Suudi Arabistan’da maden kampında çalışacak yönetici ve işçilerin kullanımı için 1.000 kişilik şantiye yerleşkesi kurduk. Ülkenin kuzeyinde Ürdün sınırındaki Turaif kentinde kurulan toplam 5 bin 380 metre büyüklükte kapalı alana sahip şantiye mobilizasyonunu 75 gün gibi kısa bir sürede kullanıma hazır kurulumla teslim edildi.

Yönetici ofisi, teknik çalışma ofisleri, laboratuvar, yatakhane, yemekhane, mescit, kantin gibi yaşam alanlarının bulunduğu projede 19 adet farklı büyüklükte yapı grubu bulunuyor. Uluslararası farklı lokasyonlarda maden işletmeciliği yapan İspanyol EPSA gurubu için yapımı gerçekleştirilen şantiye mobilizasyonununda proje için İspanya’dan gelen yönetici, mühendis ve işçiler konaklayacak.

Prefabrik yapı modeliyle inşa ettiğimiz Tureyf fosfat madeni işletmeciliği şantiye binaları projemizin öne çıkan özelliği şantiye binalarının maden sahasında görev alan mühendis ve teknik ekiplerce kullanılıyor olması. Aynı zamanda prefabrik şantiye grubunda maden işletmesinin İspanyol yöneticileri için de özel prefabrik ofis ve prefabrik yatakhane binaları da yer alıyor.

Suudi Arabistan'ın Tureyf şehri ülkenin Kuzey sınırında yer alır. Suudi Arabistan’ın Ürdün sınırında yer alır. Bölge iklim özellikleriyle karasal çöl iklimine sahiptir. Yazları sıcak geçse de kış ayları 4 derece civarında ılık seyreder. Kış aylarında bilinenin aksine sıcaklık değerleri sıfırın altında derecelere kadar inebilir. Karmod uzmanlığımızla Tureyf şehrinin iklim özelliklerini dikkate alarak projelendirdiğimiz prefabrik şantiye yapılarımız özel yalıtım uygulamasıyla yazın sıcağı veya kış soğuk havalarında ayırt etmeksizin konforlu bir kullanım imkanı sunacak şekilde inşa edildi.

Yeni nesil prefabrik yapı sistemiyle inşa edilen şantiye binalarının tamamında zorlu saha şartları dikkate alınarak ürün geliştirmeler ve üretim yapılmaktadır. Yalıtım avantajı da Karmod prefabrik yapılarda öne çıkan üstünlükler arasında. Özel levhalar arasına yüksek dansitede izolasyon dolguları kullanımıyla prefabrik şantiye binalarımızın yalıtım performansı en iyi düzeyde. Bu durum madencilik gibi zorlu saha şartlarında kullanılan gerek prefabrik ofis yapıları gerekse prefabrik yatakhane binalarını yalıtım açısından oldukça konforlu kılıyor. Bu yenilikçi sistemle prefabrik yapılar sıcak veya soğuk iklim şartlarında enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda ses yalıtımıyla da binaları konfora kavuşturuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz