Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Gebze Emlak Konut Konteyner İşçi Şantiye Projesi

Kullanım Amacı İşçi Şantiye Yapıları
Yapı Modeli Birleşimli Yeni Nesil Konteyner
Toplam Metraj 2.900 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Kocaeli, Türkiye
Şu anda 53 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’de gerçekleştirdiği yeni konut üretimi ve dönüşüm projeleriyle gayrimenkul sektörüne yön veren öncü kuruluşlardan biri olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin  Gebze 3. Etap projesinde şantiye yapılarımızla yer aldık. Tamamlandığında 7 bin kişiye barınma imkanı sunacak Emlak Konut GYO Gebze 3. Etap projesi için yeni nesil konteyner modelimizle şantiye binası kurduk.

Birleşimli konteyner sistemiyle 3 katlı iki blok halinde kurulum yapılan bina şantiye yatakhane binası olarak hazırlandı. Konteyner yatakhane binası, konut projesinde görev alan çalışan sayısına göre müşteri talebiyle iki aşamada genişletilecek şekilde projelendirildi. İlk aşamada birinci blok 2 katlı olarak hazırlandı. Bu aşamada 4’ü wc duş ünitesi 52 adeti yatakhane koğuş olmak üzere 56 konteyner ünitesinden oluşan yatakhane binası devreye alındı. İlerleyen süreçte birleşimli konteyner yapı sisteminin verdiği kolaylıkla ilave bir blokla beraber 3. Kat projeye ilave edilerek şantiye binası 6 adeti wc duş ünitesinden oluşan toplam 114 üniteyle 875 kişinin konaklayacağı kapasiteye yükseltildi.

Şantiye mobilizasyon projesi kapsamında her katta arada geçiş koridorunun yer aldığı sağlı sollu koğuşlar hazırlandı. Yapının hijyen kurallarına uygunluğu dikkate alınarak blokun en uç kısımlarına wc duş konteyner üniteleri yerleştirildi. Her katta iki ünitenin yer aldığı tuvalet ünitelerinin her birinde 7 ayrı kabin ve lavabolar yer alıyor. Uluslararası iş ve işçi sağlığı standartları uygunluğunda hazırlanan yatakhane binasında yüksek izolasyon, zindelik veren dinlenme alanlarının yanı sıra tam anlamda yapı ve yangın güvenliği şartları sağlandı.

Sandviç panel sistem duvar ve çatı panellerine sahip Karmod yeni nesil konteyner, yaz veya kış iklim farkı gözetmeksizin içerisinde barınan personele zinde konaklama imkanı sunuyor. En az 3 yıl boyunca kullanımı planlanan yapı, konut projesi tamamlandığında vidalı ve geçmeli yani nesil yapı özelliğiyle müşterimizin tercihine göre sökülerek başka projede kullanılmak üzere taşınabilecek veya depolanabilecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz