Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Irak - 7 Ayda 1884 Toplu Konut Projesi

  • Kullanım Amacı : Toplu Konut ve Sosyal Tesis Donatıları
  • Yapı Modeli : Prefabrik Hazır Konut
  • Yapı Adedi : 900 Adet
  • Toplam Metraj : 1.884m2
  • Proje Yılı : 2014
  • Kullanılacak Bölge : Bağdat ve Kut, Irak
  • Tamamlanma Zamanı : 7 ay
Şu anda 96 misafir bu projeyi inceliyor

7 Ayda 1884 Toplu Konut Projesi

Karmod, dünyanın en büyük prefabrik toplu konut projesini 7 ay gibi rekor bir sürede tamamlayarak teslim etti. Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde gerçekleştirilen proje kapsamında 1.884 hazır konutun üretim ve kurulumu gerçekleştirildi.

Savaşın getirdiği yıkımlar sonrası yeniden toparlanma sürecine giren Irak’ta çok sayıda konuk açığı bulunuyor. Irak merkezi hükümeti oluşan konut açığına kısa sürede çözüm üretme çalışmalara başladı. Bu çalışmalara hız verme adına Bağdat Valiliği’nin koordinasyonunda Bağdat ve Kut şehirlerinde sosyal konut üretimi için planlama yapıldı. Bağdat Valisi, prefabrik hazır evlerde 1986 yılından bugüne uzmanlığıyla konut üreten Karmod firmamızla iletişime geçerek konutların üretimi için görüşmelere başlandı.  

Gelen talep üzerine çalışmaya başlayan teknik ofis ekibi beklenti doğrultusunda toplu konuta özel tasarımlar hazırladı. Hazırlanan tasarımlardan ikiz blok şeklindeki çift katlı prefabrik ev modeli beğenilerek üretime karar verildi. Prefabrik toplu konut projesi geliştirme aşamasında sosyal konutların kurulacağı iki ayrı şehrin yerleşim planlaması yapılarak konutların yerleşimleri çizim üzerinde görüldü. Projede konutların yanı sıra yeni kentlerde yaşayacak insanların ihtiyaçları da düşünülerek sosyal tesis alanları da planlanarak projede yerini aldı.

Proje onayı sonrası sekronize şekilde prefabrik evlerin üretim, lojistik ve kurulum planlaması yapılarak üretime start verildi. 1884 adet prefabrik konutun üretiminin yapıldığı dev projeyle 7 ay gibi kısa bir sürede Irak’ın 2 ayrı şehrinde devasa büyüklükte yeni şehir alanları kuruldu.

84 m2 standart planda dairelerden oluşan ikiz plandaki prefabrik konutların 1600 adeti Bağdat’ta, 284 adeti de Kut şehrinde inşa edilerek 10 bin kişinin kullanımına sunuldu. Prefabrik kentte sosyal donatı alanları da unutulmadı. Projeyle içerisinde eğitim binaları, sağlık tesisleri, spor salonu, alışveriş merkezlerinin de yer aldığı 16.148 m2 sosyal tesis alanı bulunuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz