Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sultangazi Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokulu, İstanbul – Türkiye

Kullanım Amacı İlk ve Ortaokul Binası
Yapı Modeli Çelik Sistem
Yapı Adedi 1 Blok, 2 Katlı
Toplam Metraj 1.960m2
Proje Yılı 2019
Kullanılacak Bölge Sultangazi, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 72 gün
Şu anda 89 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşaa edilen ilk Çelik Okulu’nu 72 günde tamamladık

Karmod olarak deprem dayanımı yüksek çelik okul binasını 72 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak teslim ettik. 19 derslikli okul Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşa edilen ilk Çelik Okulu olma özelliğine sahip oldu.

İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yayla Mahallesinde inşa edilen bu okulda öğrenci ve öğretmenler deprem güvenliği yüksek bir binada eğitim görme coşkusunu yaşamaya başladılar. Yüksek yapı güvenliğine sahip okul binası Karmod uzmanlığıyla çelik konstrüksiyon sistemiyle projelendirildi. İyi organizasyonuyla yeni nesil yapı teknolojileri kullanılarak modern tesislerde ön üretimi gerçekleştirilen bin 960 metrekare büyüklükteki okul binası kurulum yapılmak üzere okul projesinin gerçekleştirileceği sahaya sevk edildi. Teknik ofis ve saha kurulum ekiplerimizin koordinasyonuyla 19 derslikli çelik okul binası 72 gün gibi rekor bir sürede iki katlı olarak kullanıma hazır inşa edildi.

İstanbul Valiliği’nce Nadide Ahmet Tütüncüoğlu adı verilen bina ilk ve ortaokul olarak hizmet veriyor. Okulun yapım serüveni kısaca şöyle; Hamit Süreyya Eremsel Okulu bahçesinde yer alan ek binanın kullanılamayacak derecede hasar görmesiyle riskli bina kategorisine alınarak Sultangazi Kaymakamlığı’nca yıkım kararı alınmış. Yeni öğretim yılı başında riskli binanın yıkılması sonucunda acil okul ihtiyacı belirdi. Sultangazi Belediyesi’nin öncülüğünde Karmod’a yeni okul binasının yapım işi tevdi edildi. Eğitim çelik yapı sistemli binalardaki uzmanlığıyla üretim ve kurulum planlaması yapan Karmod okulu henüz ilk dönemin yarısı tamamlanmadan teslim etti. Bu büyüklükte güvenli bir binanın kısa sürede tamamlanabilmiş olması özellikle çocukları başka okullarda eğitim görmekte olan velilerce sevinçle karşılandı.

Son yayınlanan Deprem Yönetmeliği’ne göre Çelik konstrüksiyon sistemle inşa edilen bina adeta çelik sistemle ağ gibi örüldü ve yüksek güvenlikli bir okulun ortaya çıkması sağlandı. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz