Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Yeni Ürün

Hobi Evler

Şu anda 55 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Hobi Evleri Doğaya Misafir Olun

Şehrin boğucu ortamından sıkıldığınızda hobi evleri stresinizi atabileceğiniz mükemmel bir ortam hazırlar. Minimize edilmiş ergonomisiyle her gittiğinizde doğaya misafir olmanın konforunu yaşatır. Şehir yaşamında gürültü, trafik, içi içe yaşam gibi çok sayıda olumsuzluklarının meydana getirdiği ama fark edemediğiniz stresi atarsınız içinizden. Kapısına vardığınız her an ayrı bir huzur ve mutluluk duygusu kaplar içinizi. Size özel evinizin önünde şirin bir bahçe kendi ellerinizle toprağa diktiğiniz fidelerin ürünü dönüşümünü yakından göreceksiniz heyecanla. Kıpkırmızı kızarmış domatesi, çiçeği burnunda salatalığı, çıtır çıtır biberi en doğal haliyle tadacaksınız ailecek. Çocuklarınız da toprağa dokunacak, büyüdüklerinde heyecanla anlatacakları anılar biriktirecek. Bu güzel tutku nesilden nesile artarak sürecek.

Hobi Ev Modelleri Yeni Tutkunuz Olacak

Her biri Karmod uzmanlığıyla tasarlanmış hobi ev modelleri konforlu yaşam alanlarıyla yeni tutkunuz olacak. Hafta sonu ve tatil günlerinin gelişini özellikle bahar ve yaz aylarında iple çekeceksiniz. Karmod 28 m2 hobi modelinin yanına ergonomisiyle öne çıkan üç ayrı modeli daha ekledi. Bu üç model günlük kullanım için oldukça konforlu. Verandalı 22,5 m2 hobi ev modeli içerisine oturma grubu yerleştirebileceğiniz genişçe bir yaşam alanına sahip. İçerisinde mini bir mutfak alanı da bulunuyor. Bu modelde ayrı kapıdan girilen içerisine çapa, kürek gibi bahçe aletlerini koyabileceğiniz küçük bir ardiye alanı da bulunuyor.

Karmod hobi ev modellerindeki diğer tasarım 14,5 m2 büyüklükte plana sahip. Ön cephede iki ayrı kapıdan biri salona açılıyor. İçerisine mini oturma grubu yerleştirebilirsiniz. Bu modelde yine 2,5 m2 büyüklükte bir malzeme ardiyesi yer alıyor. Aynı planda ardiye alanı çıkartılarak 11,5 m2’lik bir hobi ev modeli daha sunuluyor. Ahşap hobi evleri fiyatları çok yüksek kaldığından bu yenilikçi modellerin dış cephesine Karmod uzmanlığıyla ahşap görünümde kaplama uygulamaları yapılabiliyor.

Hobi Bahçesi Evinizde Doğanın Yeniden Canlanışına Şahit Olun

Yoğun mesai günlerinde hafta son yaşayacağınız güzellikler aklınıza her gelişinde sizi rahatlatacak. Baharda doğanın yeniden dirilişine, canlanışına şahit olacaksınız. Su çekilmiş ağaçların dalları yeniden gözünüzün önünde yeşerecek, ağaçların her çeşidi yem yeşil farklı tonlarda yeni yapraklar açacak. Yazın en sıcak günlerinde doğadaki evinizde serinliği yaşayacaksınız. Yazın gelişiyle ağaçlar meyveye duracak, ektiğiniz fideleri sebzelerini elinizle koparıp tadabilmenin zevkini yaşayacaksınız.

İstanbul’un Yanı Başında Hobi Bahçeleri

Sahibinden satılık hobi bahçeleri İstanbul genelinde yaygınlaşıyor. Şehir stresinden kısa sürelerle de olsa kurtulmak isteyen çok sayıda vatandaş hobi evleri satılık alma veya kiralama yoluna gidiyor. Beykoz hobi bahçesi satılık modellerde sunduğu yeşillik avantajlarıyla biraz öne çıkmış durumda. Son yıllarda hobi bahçesi kiralama arzusunun yükselmesiyle belediyeler de bu alanda projeler gerçekleştirme yoluna gitmiş durumda. Arnavutköy Belediyesi, Avcılar Belediyesi ve Pendik Belediyesi hobi bahçesi projelerinde öne çıkan kurumlar arasında. Bu nedenle kiralık hobi bahçesi fiyatları İstanbul halkı tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Karmod ergonomik kullanımda tasarladığı alternatifli hobi bahçesi modelleri ile belediyelerle birlikte özel müteahhitlik firmalarının projelerine üretim desteği sağlıyor. Karmod hobi ev modelleri uzun ömürlü kullanımda yapı güvenliği, ergonomik planları, yalıtım üstünlüğü gibi avantajlarıyla öne çıkıyor. Kiralık hobi bahçesi fiyatları ile uğraşmadan arsanızda kendinize özel bir hobi evi için Karmod’la hemen iletişime geçebilirsiniz. Hayallerinizi beklemeye almayın şehirden sıkıldıkça kendinizi doğanın güzelliklerine bırakın. Esnek ve yenilikçi modelleri, hızlı üretim ve kurulum çözümleri ve en önemlisi bütçenize özel güvenli bir hobi evi fiyatları ile Karmod’u seçin sürekli konforu yaşayın.

KARMOD PREFABRİK EV TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi)
İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.
KAR YÜKÜ DEĞERİ 75 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)
RÜZGAR HIZI DEĞERİ 80 km/saat (Yere sabitlenmesi şartı ile)
DIŞ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )
İÇ DUVAR ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )
HAFİF ÇELİK MALZEME Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılmaktadır.
FIBERCEMENT YADA ÇİMENTOLU YONGA LEVHA Yoğunluk : ~1300 kg/m³ Alev almaz (B1 DIN 4102 Part 1) Isı iletkenlik katsayısı ( λ10˚C kuru)
EPS (Strafor) TS EN 13163
ŞASE YÜK KAP. 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498 e göre hesaplanmaktadır)
ÇATI ISI YALITIM KATSAYISI K: 0.39 Kcal/m²hC ( K: 0,43 W/m² K )
DIŞ VE İÇ PANELLER
Dış ve iç paneller 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı Fibercement yada çimentolu yonga levha imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 12 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 6 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125x250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg'dır.
TAŞIYICI KONSTRÜKSİYONLAR
Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.
ARAKAT KONSTRÜKSİYONLAR
Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm fiberciment yada çimento yonga levha ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ %30 eğimli civatalı, kaynaksız, beşik çatı makas sistemi kullanılmaktadır.
ÇATI KAPLAMA VE YALITIMI Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız (naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulaması yapılmaktadır. Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. Konutlarda PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmekte olup şantiye binalarında kullanılmamaktadır. Opsiyonel olarak sac yağmur deresi ve aksesuarları da kullanılmaktadır.
TAVAN KAPLAMALARI
Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14 kg/m3) cam yünü serilir. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına Fibercement yada çimentolu yonga levha uygulanmaktadır.
KAPILAR
DIŞ KAPI 90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
İÇ KAPILAR İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır
PENCERELER
PENCERE DOĞRAMALARI 120X100 ,120x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli PVC olup 60 lık seridir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.
ISICAM Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir
Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.
MERDİVENLER
Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif ferforjeden imal edilir. Metal kısımlar elektrostatik boya ile boyanır. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir.
BOYALAR
DIŞ CEPHE BOYASI Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.
İÇ CEPHE BOYASI İç panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır
DİĞER Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.
ELEKTRİK TESİSATI
TESİSAT Elektrik tesisatı TSE belgeli kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir.
KABLOLAR Tesisat Sıva üstü olup isteğe göre sıvaaltı da yapılabilmektedir.
SİGORTALAR TSE belgeli otomatik sigorta kullanılmaktadır.
AYD. ARMATÜR Aydınlatma için TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ-ANAHTAR Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Sayaç, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
SIHHI TESİSAT
TESİSAT Sıva Altı
VİTRİFİYE TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
LAVABO VE DUŞ ARMATÜRLERİ TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
BORU Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DIŞ BAĞLANTILAR Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.
TEMEL VE BETON
Karmod Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.
Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.

Sık Sorulan Sorular

En Çok İncelenenler