Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Hatay Orman İşletmesi Prefabrik Konut Projesi

Kullanım Amacı Prefabrik Ev
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 45 Adet (2+1 Konut)
Toplam Metraj 2.667 m²
Proje Yılı 2023
Kullanılacak Bölge (Belen, Dörtyol, Serinyol) Hatay, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 45 Gün
Şu anda 40 misafir bu projeyi inceliyor

Hatay Orman İşletmesi Deprem Sonrası 45 Kalıcı Konut Projesi

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen üzücü deprem ülke olarak hepimizi derinden yaraladı. Çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybederken yüzbinlerce insan evsiz kaldı. Üzücü depremin etkilediği kurumlardan biri de Hatay Orman İşletmesi. Derem Orman İşletmesinin çalışanlarını da etkiledi. Kimi yaşamını yitirirken çok sayıda İşletme çalışanı da evlerini kaybetti.

Depremin acılarının çok taze olduğu ilk sıcak günlerinin geride bırakılması sonrası firmamızla iletişime geçen Hatay Orman İşletmesi yönetimi personelinin lojman konut sorununu çözmek istediğini belirtti.

Görüşmeler sonrasında Belen, Serinyol ve Dörtyol ilçelerindeki dört farklı yerdeki işletme alanlarına 2+1 konutların inşası için start verildi.

45 Günde 45 Konut

Proje onayı sonrası günler içerisinde üretimi gerçekleştirilen 45 konutun saha kurulumu 45 günde tamamlandı. Prefabrik konutların hızlı kurulum avantajı bu projede en iyi şekilde değerlendirildi. Kısa zamanda kullanıma hazır hale getirilen uzun ömürlü ve güvenli prefabrik deprem konutları için en iyi çözüm oldu. Konutların kullanımı İskenderun, Antakya ve Dörtyol Orman İşletme çalışanlarına tahsis edildi. Hatay Orman İşletmesi çalışanları ve aileleri çok kısa zamanda güvenli evlere kavuşmanın sevincini yaşadı.

Deprem Sonrası Konut Projesinde 2 Konut Tipi Kullanıldı

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü için İskenderun'da inşa edilen 45 adetlik prefabrik ev 2+1 planda projelendirildi. Proje kapsamında iki farklı konut tipinde üretilen evlerden 33'ü 51 metrekare, 12'si de 82 metrekare büyüklüğe sahip.

Konutlar 4 Ayrı Lokasyonda İnşa Edildi

Hatay Orman İşletmesi evleri kurumun çalışanlarının yoğunlaştığı bölgelere göre dağılım yapıldı. Bu doğrultuda 4 ayrı lokasyonda prefabrik evlerin inşası gerçekleştirildi. Belen ilçesind e 25 adet merkezde 5 adet Gedik Mahallesinde, Dörtyol ilçesinde 5 adet ve Serinyol ilçesinde 10 adet konut kuruldu.

Deprem Sonrası Güvenli Konut Çözümü Prefabrik Ev

Son yaşanan Kahramanmaraş depremi de gösterdi ki deprem sonrası en önemli ihtiyaç kalemi barınma sorunu. Bir anlık deprem sonrası yüzbinlerce aile birden evsiz kaldı. Barınma sorunu ilk etapta çadırlarla sonraki günlerde ise deprem konteyner evleriyle karşılanmaya başlandı. Bir yandan geçici barınma üniteleri hazırlanırken diğer yandan kalıcı konutların inşasına yönelik çalışmalar başladı.

Deprem sonrası kalıcı konutların inşasında prefabrik ev en iyi çözümler arasında yer alıyor. Bunun en önemli nedeni prefabrik evlerin iki önemli avantaja sahip olması. Birincisi modern tesislerde sahaya ihtiyaç duymadan tüm malzemeleriyle üretilmesi. İkinci önemli avantaj da cıvata somunlu ve geçmeli sistemin sağladığı avantajla prefabrik evlerin günler içerisinde inşa edilebilmesi. Uzun ömürlü, güvenli, enerji tasarruflu yalıtım performansıyla prefabrik evlerle deprem konutları inşa etmek en kolay ve en hızlı çözüm.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz