Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

121 m² Çelik Ev

  • Salon 26 m²
  • Yatak Odası 15 m²
  • Yatak Odası 15 m²
  • Yatak Odası 12 m²
  • Antre 11 m²
  • Banyo 5 m²
  • Wc 3 m²
  • Mutfak 14 m²
  • Veranda 22 m²
Şu anda 61 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Müstakil konutta ferah kullanımı arzu edenlere özel tasarlanan Alaçatı 121 m² çelik ev modeli beklentilerin tam karşılığı. Duruşu, veranda seyir hakimiyeti ve ferah iç mekanlarıyla adeta ‘yayla gibi ev’ deyiminin en güzel tarifi. Dış görünümüyle geleneksel Anadolu evlerini yansıtan bu ev üretim tarzıyla modern mimarinin üstünlüklerini barındırıyor. Geleneksel ev hayalini en iyi şekilde karşılamak amacıyla modern üretim tarzının kazandırdığı yapı güvenliği, yüksek yalıtım ve sağlıklı ev konsepti Alaçatı çelik evde bir arada. Bu yenilikçi ev Türkiye genelinde yaşanan farklı iklim kuşaklarında aynı güven ve konforla kullanılıyor.

Çelik evler klasik betonarme binalara göre başta yapı güvenliği olmak üzere çok sayıda üstünlüğe sahip. Yeni nesil çelik konstrüksiyon yapı modelinde taşıyıcılarında deprem dayanımı yüksek çelik sistem kullanılır. Çelikler taşıcıların yanı sıra tamamıyla duvar karkaslarında ve çatı makaslarında da kullanılır. Taşıyıcı çelik sistem betonarme binalara göre iç mimari planda önemli bir avantaja da sahiptir. Çelik ev sistemi ile inşa edilen konutlar aynı metrajda çok daha geniş iç mekanlar sunar. Bu avantajın temel farkı betonarme binalarda yapı güvenliği için devasa büyüklükte dikey kolon ve yatay kirişleri kullanmak bir zorunluluktur. Oysa çelik ev modelinde yapı statiğini çelik sistem çok az yer kaplayarak güvenle karşılar. Betonarme binalarda oluşan net brüt farkı çelik evlerde hemen hemen yok gibidir. Bu üstünlük duvarların kapladığı alanda da fark edilir. Betonarme binalarda geniş tuğlalar kullanılırken çelik duvar blokları daha az yer kaplar. Buna rağmen çelik evin duvar ses ve ısı yalıtım performansı betonarme binalardan oldukça üstündür. Daha az yer kaplayan duvarlarla daha fazla ısı ve ses yalıtımı çelik evlerin öne çıkan avantajlarındandır.

 

Çelik ev inşa süresi avantajıyla da klasik betonarme binalara önemli üstünlük sağlamaktadır. Çelik konstrüksiyon yapı sistemiyle kurulan evlerin inşa süresi betonarme binalara göre yüzde 70’e varan daha kısa sürelerde tamamlanabilmektedir. Üstelik çelik ev fabrika ön üretimiyle hazırlanarak kurulum yerine sevk edildiğinden işçilik giderlerinden de büyük tasarrufla kazandırır. Modern tesislerden kapı penceresine varana kadar ön üretimli olarak kurulum yerine ulaştırılan çelik ev tek bir uzman ekiple başka ustalara gerek duymadan kurulur. Duvarlar ve çatılarıyla mantolama işçilikleri, elektrik ve su tesisatları, kapı ve pencere montajı, iç ve dış cephe boya işçilikleri başka ustalara gerek duymadan Karmod ekibince gerçekleştirilir. Çelik ev işçilik giderlerinizi hissedilir oranda azaltarak sizi farklı ustalarla uğraşmaktan kurtarır.

Alaçatı çelik evde yaşamın bir tutkuya dönüşeceğini söylemekte yarar var. Giriş yönünde her iki cepheye hakin genişçe bir veranda seyir zevki için sizi bekliyor. 20 m2 büyüklükteki veranda da çok sayıda etkinliği zevkle gerçekleştirebilirsiniz. Burada oturup doğayı ve çevreyi izlemek, masmavi gökyüzünün seyrine dalmak, yağmurun toprakla buluşmasına şahitlik etmek çok güzel. Güzel bir kahvaltı, bahçede neşeli çalışma sonrası bir yorgunluk kahvesi verandada iyi gelir. Verandadan geçerek evin içerisine yöneldiğinizde genişçe bir antrede sizi karşılar. Sağda bir penceresi verandaya bakan genişçe bir salon solda da yine penceresi verandayla diğer yöne hakim bir oda. Sağda salona bitişik geniş bir mutfak tatlı lezzetlerin mutlulukla hazırlanmasını bekliyor. Aynı genişlikte iki ayrı yatak odası planda arka tarafa sağlı ve sollu yerleştirilmiş bulunuyor. Alaçatı evde de banyo ve tuvalete ayrı ayrı yer verilmiş. Bu bölüm arkada ortada yer alıyor. Banyoya fonksiyonel kullanım ergonomisi düşünülerek klozet ünitesi de yerleştirilmiş.

Not: İncelediğiniz ürün görselinde opsiyonel uygulamalar bulunabilir. Evler özel bir müşteri talebi olmadığı sürece standartlara göre üretilmektedir. Bu nedenle sözleşmenizdeki görünüm, teknik çizim ve özellikleri incelemenizi öneririz.

‘’Plan ölçülerinde Hazır Ev metrajlarına yer verildiğinden incelediğiniz Çelik Ev modelinin net metrajlarıyla ilgili Müşteri Temsilcisinden bilgi alınız.'' 

     

En Çok İncelenenler