Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

101 m² Çelik Ev

  • Salon 35 m²
  • Yatak Odası 16 m²
  • Yatak Odası 12 m²
  • Yatak Odası 12 m²
  • Mutfak 10 m²
  • Banyo 4 m²
  • Veranda 10 m²
Şu anda 60 misafir bu ürünü inceliyor
Bizi Arayın

Geleneksel Anadolu köy evlerinin genel mimari konseptini yansıtan Karmod Ege 3+1 planda müstakil ev beklentilerine özel en güzel örnekler arasında. Eski Anadolu evlerinin genel oturma hariç diğer odalarında rastlanan ebeveyn banyo bu modelde de yatak odası planına yerleştirildi. Kare plandaki Karmod Ege dış görünümüyle tek katlı müstakil evler arasında hemen fark edilebilen tarzıyla da öne çıkıyor. Bilindiği üzere geleneksel Anadolu mimarisinde inşa edilen evlerde coğrafyanın sunduğu malzeme imkanları kullanılmaktadır. Eski konutların inşasında malzeme bulmanın kolaylığı ile ağaca yer verilirdi. Binaya taşıyan kolanlarda ve yatay ara kat kirişlerinde döşeme tahtalarının altına ‘boğsu’ adı verilen kalın ağaçlar kullanılırdı. Duvarlarda ağaç taşıyıcı iskeletler arasına tuğla görevi görmesi için imkansızlıklar içerisinde topraktan hazırlanan kerpiç örülürdü. Kerpiç köyün belirli bölgesinde kalıpta donmaya elverişli balçık duruma elverişli toprak seçilerek hazırlanırdı. Genelde dikdörtgen şeklinde ahşap kalıplara samanla harmanlanan toprak suyla karılarak dökülürdü. Güneş altında kurumaya bırakılan kerpiç birkaç gün içerisinde ev veya diğer yapıların duvarlarında kullanılmak üzere hazır hale gelirdi. Bina duvarlarına örülen kerpiç örme işlemi sonrası yine saman karışımı toprakla elde edilen balçık harçla sıvanarak ev oturulabilir duruma getirilirdi. Kerpiçte samanın kullanılmasında temel etken toprağın tutuculuğunu artırmak amacıyla adeta bir tutkal vazifesi görürdü. Dedelerimizin yılların birikimiyle eldeki kıt imkanlarla inşa ettiği bu evler Anadolu’nun birçok köy ve ilçesinde hala dimdik ayakta. Dar imkanlar altında inşa edilen o evler sağlık ve yalıtım açısında da hayretleri barındırıyor. Kerpiç evler yazları oldukça serin kışları ise ısıtma kolaylığına sahip.

 

Gelenekselden hareketle Karmod çelik konstrüksiyon ev sistemiyle eskinin geleneksel mimarisini modernle harmanlayarak en iyi konforu yaşatan konutlar üretiyor. Üstelik yapı güvenliği, sağlıklı yalıtımlı ev modeli ve konfor gibi çok sayıda üstünlüğe sahip. Geleneksel mimaride ahşabın karşıladığı taşıyıcı sistem rolünü bu yeni nesil evlerde çelik konstrüksiyon malzemeler devraldı. Çelik sistem duvar ve çakı aralarına gerçekleştirilen yalıtım uygulamalarıyla kışın en soğuk gecelerinde sıcacık yuva ortamı yaşatıyor. Yaz güneşinin tepeden vurduğu sıcak günlerde ise serin iç ortamıyla yaşayanlara huzur veriyor.

Ege 94 m2 3+1 çelik ev modelinde ön cephede sağda yer alan veranda bulunuyor. Verandadan evin içerisine giriş modern çelik kapıdan gerçekleştiriliyor. Girişte solda 30 m2’nin üzerinde genişçe bir salona sahip. Sağda ise penceresi verandaya bakan 10 m2’ye yakın genişçe bir mutfağı bulunuyor. Biri ebeveyn banyolu üç ayrı oda planda arkaya kullanım ergonomisiyle dizilmiş durumda. Sağ ortada banyo ve tuvalet yer alıyor. Geleneksel Anadolu mimarisinin modern yapı mimarisiyle başarılı sentezinin oluşturduğu Karmod Ege çelik ev sizi geçmişin huzur dolu doğallığını yaşatmak için hazır.

Not: İncelediğiniz ürün görselinde opsiyonel uygulamalar bulunabilir. Evler özel bir müşteri talebi olmadığı sürece standartlara göre üretilmektedir. Bu nedenle sözleşmenizdeki görünüm, teknik çizim ve özellikleri incelemenizi öneririz.

‘’Plan ölçülerinde Hazır Ev metrajlarına yer verildiğinden incelediğiniz Çelik Ev modelinin net metrajlarıyla ilgili Müşteri Temsilcisinden bilgi alınız.''

     

En Çok İncelenenler