Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dünyanın birçok yerinde farklı nedenlerle ülkelerini terk etmek zorunda kalan insanlar için farklı ülkelerde mülteci kampları kuruluyor. Karmod firması olarak, mülteci kamplarının kurulmasında ihtiyaç duyulan prefabrik evleri üretiyoruz. Ürünlerimizle, insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamaya ve daha sağlıklı yaşam alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için çalışırkende prefabrik ev fiyatlarının sağladığı avantajı kullanmayı ihmal etmiyoruz.

Mülteci Kampı Ne Demek?

Mülteci kampı, ülkelerini terk etmiş olan insanlar için inşa edilen geçici yerleşim alanıdır. Genellikle, ülkelerinden kendileri kaçan ya da gönderilen kişilerin kaldığı yerlerdir. Suriye iç savaşından dolayı Türkiye’de farklı yerlerde farklı kapasitede mülteci kampları yer alıyor. Bu kampların tümüne konteyner konutlar üretiyoruz.

Mülteci Kampı Yerleşim Alanları

Mülteci kamp yerleşim alanları en güvenli olacak şekilde hazırlanıyor. Firmamız, bu alanlarda ihtiyaç duyulan tüm barınma ve genel ihtiyaç binalarının üretimini yapıyor. Kamp yerleşim alanları girişleri için güvenlik kontrol noktaları oluşturuluyor ve buralarda kullanılacak güvenlik kulübelerinin de prefabrik olarak hazırlıyoruz.

Geniş Kabinler
Geniş Kabinler
Konteyner Ev
Konteyner Ev
Ekonomik Toplu Konutlar
Ekonomik Toplu Konutlar

Dünya'da Mülteci Kamp Örnekleri

Türkiye Mülteci Kampı

Türkiye’de mülteci konumunda bulunan Suriye ve farklı ülke vatandaşları için çok sayıda mülteci kampı bulunuyor. İnsanların geçici yerleşim yerlerinde barınabilmesi için farklı ölçülerde prefabrikler üretiyor, kamp alanlarında kurulmasını sağlıyoruz. Türkiye mülteci kampı yerleşkelerinde kullanılan tüm yapılar için özel projeler hazırlıyoruz.

Kilis Mülteci Kampı

Kilis Öncüpınar mülteci kampı, sığınmacı olan mülteciler için kurulmuştur. Türkiye Suriye sınırında bulunuyor ve bu kampta 14 bin kişi kalıyor. Barınma için ev, yemekhane, çamaşırhane, idari birimler gibi tüm yapıları üretmeye ve ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz.

Adana Mülteci Kampı

Adana İlinin Sarıçam ilçesinde bulunan mülteci kampında yaklaşık 30 bin Suriyeli mülteci kalıyor. İklim şartlarına göre hazırlanan prefabrik evler, mültecilerin burada sağlıklı bir şekilde konaklamaları sağlanıyor. Konutların tümü ihtiyaç duyulan tesisat sistemleri ile birlikte kuruluyor ve insanların ihtiyaçlarını daha kolay karşılamaları sağlanıyor.

Aydın Mülteci Kampı

Türkiye’deki 26 mülteci kampından birisi de Aydın mülteci kampıdır. 40 dönüm arazi üzerinde yer alıyor ve mültecilerin güvenli barınabilmesi için firmamız ürünleri kullanılıyor.

  • Kamp evleri,
  • Yemekhane,
  • Mobil tuvalet,
  • Çamaşırhane,
  • Güvenlik kulübeleri,

Kamplarda ihtiyaç duyulan tüm yapıları üreterek, mülteciler için barınma çözümleri oluşturuluyor.

Osmaniye Mülteci Kampı

Osmaniye’de bulunan mülteci kampındaki konutlar, özel konteynerler olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Tüm insanların barınma sorunlarına çözüm bulmak için 336 adet konteynerin engelli insanlar için özel üretilmesi sağlandı. Kamp yerleşim alanında yeteri sayıda konteynerin yer alması sağlanıyor ve ihtiyaca göre üretim yapılıyor.

Amerika Mülteci Kampı

Amerika Meksika sınırında çok sayıda mülteci kampı bulunuyor. Amerika çocuk göçmenler için farklı kamplar kuruyor ve konteynerlerden oluşan geçici konutlarda kalmalarını sağlıyor. Mültecilerin yaşam koşullarını iyileştirmek için barınma konutları ve alt yapı sistemleri iyileştirilmeye çalışılıyor.

Teksas Mülteci Kampı

Amerika dünyanın her yerinden gelen binlerce mülteciye ev sahipliği yapıyor. Teksas mülteci kampında yaşam koşullarının kötü olduğu belirtiliyor. Mülteci çocuklara daha iyi yaşam sunabilmek için kamplarda yer alan yapılar yenileniyor.

Almanya Mülteci Kampı

Almanya’da geçici koruma altına alınan ya da sınır dışı edilmek üzere olanlar, mülteci kamplarında bir yıl kalabiliyorlar. Bu süre içerisinde kişilerin uyruklarına bakmadan yaşam koşullarının en iyi olması sağlanıyor. Ürünlerimiz dünyanın her yerine ulaştırıldığı için Almanya mülteci kamplarında da kullanılıyor.

Frankfurt Mülteci Kampı

Frankfurt, Almanya’nın iltica başvuru merkezlerinden birisidir. Burada bulunan mülteci kamplarında, yasadışı yollarla gelen yabancı ülke vatandaşları kalıyor. Frankfurt kamplarında, reşit olmayan çocuğu olanlar 6 ay, çocuğu reşit olanlar is 9 ay kalabiliyor.

Köln Mülteci Kampı

Köln mülteci kampında ortak kullanım alanları, geniş alanlar olarak hazırlanıyor. Yemekhane ve çeşitli sosyal faaliyet binaları yer alıyor. Firmamız tarafından üretilen konteynerler ve diğer yapı türleri, kampların daha sağlıklı yaşam alanları olmasını sağlıyor.

Yunanistan Mülteci Kampı

Yunanistan’ın farklı bölgelerinde bulunan mülteci kamplarında toplam 988 bin göçmen kalıyor. Çeşitli nedenlerle ülkelerinden kaçan ya da deprem gibi afetler sonrası insanlar için yaşam üniteleri oluşturuluyor. Yurtdışı ihracat hizmetlerimizde farklı yerlerdeki mülteci kamplarına yaşam üniteleri sunuyoruz.

Suriye Mülteci Kampı

Suriye mülteci kampı, Türkiye sınırına yakın olan Babulhava ve Babusselam bölgelerinde yer alıyor. Buralarda daha fazla insanın en iyi yaşam şartına sahip olabilmesi için tek katlı ve çok sayıda çift katlı konteynerler kullanılıyor.

Suriye Mülteci Kampı

Belçika Mülteci Kampı

Belçika ülkeye yabancı girişlerini azaltmak için mülteci kamp şartlarını zorlaştırıyor. Kurulan mülteci kampları kapasiteleri diğer ülkelerdeki kamplara göre daha küçüktür. Barınma sorunları için konteynerler kullanılıyor.

Meksika Mülteci Kampı

Meksika’da bulunan mülteci kamplarında, kapalı alan olarak tesis edilen yapıların konteynerlerden oluşması, kamp kapasitesinin daha kolay artırılmasını sağlıyor. Firmamız, dünya genelindeki kamplar için en iyi konutları üretiyor.

Hollanda Mülteci Kampı

Hollanda mülteci kampları daha modern olarak inşa ediliyor. Firmamızın projeleri arasında yer alan konteynerler tercih ediliyor. Sağlıklı yaşam alanları üretiyor ve tüm mültecilere güvenli geçici konaklama imkanı sunuluyoruz.

İsviçre Mülteci Kampı

İsviçre’de 6 mülteci kampı bulunuyor. Mülteci sayısı artışlarına karşı kamp alanlarını geniş tutuyor. Firmamızın sunduğu yeni yapıları kaliteli üreterek, mültecilere konforlu yaşam imkanları sunuyor. İsviçre kampları için özel projeler üretiliyor.

Mülteci Kampı Yerleşim Alanları

Finlandiya Mülteci Kampı

Sığınmacı olarak başvuruda bulunanlar, Finlandiya mülteci kamplarına yerleştiriliyor. Kamplarda tüm gereksinimlerin karşılanabilmesi için yeni nesil konteynerlerimiz kullanılıyor. Ürünlerimizle mülteci insanların barınma sorunları çözülüyor.

Avusturya Mülteci Kampı

Avusturya’da bulunan ve mülteci konumunda olanlar kamplara yerleştiriliyor. Mülteci kampları kurulurken, barınma sorunları karşılanacak şekilde yeterli kapasitede konteynere ihtiyaç oluyor. Her zaman hızlı konut çözümü sağlıyoruz.

Polonya Mülteci Kampı

Belarus’tan Polonya’ya ve oradan da diğer Avrupa ülkelerine geçmek isteyenler, Polonya mülteci kamplarında tutuluyor. Siyasi nedenlerden dolayı bu kamplar bazen kapatılıyor, bazen açılıyor. Kamplardaki barınma sorunlarına ürünlerimizle çözüm buluyoruz.

Senegal Mülteci Kampı

Senegal’de önceden mülteci kampı yokken son yıllarda kurulmaya başlandı. Mülteci kamplarında yapılan çalışmalarla barışçıl çözümler bulunmaya çalışılıyor.

Meksika Mülteci Kampı

İtalya Mülteci Kampı

İtalya’nın Sicilya adasında Avrupa’nın n büyük mülteci kampı bulunuyordu. Bu kamp kapatıldı ve ülkenin farklı yerlerindeki kamplar kullanılıyor.

Slovenya Mülteci Kampı

Suriye ve Ukrayna’da yaşanılan savaş sorunlarından dolayı, Slovenya’da bulunan tüm mülteci kampları doldu. Konteynerlerden oluşturulan barınma yerleri, insanların belirli süre buralarda kalmalarını sağlıyor.

İsveç Mülteci Kampı

İsveç mülteci kamplarında, Afganistan, Irak ve Suriye’den gelenler kalıyor. İnsan hakları şartlarına göre hazırlanan kamplarda yaşam alanları, modern yapılardan oluşuyor.

Fransa Mülteci Kampı

Fransa’da mülteci kampı, Calais limanı yakınında bulunuyor. Barınma çözümleri için konteynerlerimiz ve diğer yapı ürünlerimiz, firmamızdan talep ediliyor.

Bangladeş Arakan Mülteci Kampı

Arakanlı Müslümanlar, Myanmar’da uygulanan zulümden kaçıyor ve Bangladeş arakan mülteci kampına sığınıyor. Yaşamlarını burada sürdürmeye çalışıyorlar.

Sırbistan Mülteci Kampı

Sırbistan mülteci kamplarında kalan 6 bin mülteci, diğer Avrupa ülkelerine geçmek istiyor. Bu süreçte kamplarda daha elverişli ortamlarda kalabiliyorlar.

İspanya Mülteci Kampı

İspanya, Avrupa’da en çok turist çeken ülkelerden birisidir. İltica başvurusunda bulunanlar için mülteci kampları oluşturuluyor. Kamp yaşam alanlarındaki yapılar prefabriklerden oluşuyor.

Ukrayna Mülteci Kampı

Rusya’nın saldırmasından dolayı çok sayıda kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Ülkenin faklı yerlerinde bulunan mülteci kamplarında binlerce Ukraynalı kalıyor.

Ukrayna Mülteci Kampı

Dünyanın En Büyük Mülteci Kampı

Dünyanın en fazla insan barındıran kampı, Bangladeş’in Cox Bazar kenti yakınlarında bulunan Kutupalong mülteci kampıdır. Türkiye sınırındaki Atme mülteci kampı en büyük kamplardan birisidir ve firmamız bu kamp için barınma çözümleri üretiyor.