Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Mülteci Kampları

Mültecilerin barınmasına kalıcı çözüm Yeni Nesil Konteyner

Dünya üzerinde her yıl yüzbinlerce insan savaş, çatışma ve zulümden kaçarak ülkelerindeki daha güvenli yerlere veya farklı ülkelere göç ederek mülteci konumuna düşüyor. Ön görülmedik bir biçimde gerçekleşen bu akınlarla sonucunda her birinde yüzbinlerce insanın yaşam standartlarının çok altında yoksunluk içerisinde yaşadığı mülteci kampları oluşuyor.

Mülteci kamplarındaki en önemli sorun kuşkusuz gıda ile birlikte barınma ihtiyaçlarının insani şartlarda karşılanması üzerinde düğümleniyor. Karmod uzmanlığımızla mülteci ve sığınmacıların barınma ihtiyaçlarına özel mülteci kamp yapıları tasarladık ve üretiyoruz. Yeni nesil konteyner modeliyle hazırladığımız bu yapıların öne çıkan özelliği son teknolojilerle kısa sürede seri üretimle hazırlanması, lojistik kolaylığı ve yerinde çok kısa sürelerde kurulumla kullanıma sunuluyor olması avantajlarıdır.

Mülteci hakları açısından bakıldığında yapılarımızla, yerinden edilerek önemli mağduriyet yaşayanlara terk ederek geride bırakmak zorunda kaldıkları evlerindeki konforu aratmayacak insani yaşam konutları hazırlamayı amaç edindik. Yapılarımızla, mülteci tanımı içerisindeki; ırkı, milliyeti, dini, belirli bir sosyal gruba mensup oluşu veya siyasi düşünceleri sebebiyle zulme uğrayacağı konusunda haklı bir korku taşıyan ve bu yüzden ülkesinden ayrılan ve korkusu nedeniyle geri dönmeyen veya dönmek istemeyen kişilere barınma sorununu uzun yıllar dert edinmeyecekleri konut modeli geliştirdik.

Yeni nesil konteyner teknolojisi sunduğu kalıcı mülteci kampı mekanlarıyla mültecilerin sıcak yuva sorununa kalıcı çözüm getiriyor. Savaşın yol açtığı insani dramın yaşattığı mağduriyetlerden en önemlisi olan konut sorunu yeni nesil konteyner yapılarıyla kısa sürede giderilmiş oluyor. Karmod konteyner yaşam üniteleri mültecilerle beraber deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler sonrası ortaya çıkan konut açığının süratle kapatılmasında da önemli işleve sahiptir.

Yakın zamanda Suriye savaşının ortaya çıkardığı mülteci dramında Karmod yapıları Türkiye başta olmak üzere, Lübnan, Almanya, Suriye içinde barınma sorununun çözümünde hızlı konut çözümü sağladı.

Yine 2013 Pakistan sel felaketi, 2011 Türkiye Van depremi, 2010 Haiti depremi gibi üzücü felaketlerde konteyner mülteci kampları önemli konut çözümü oldu. Karmod yeni nesilin sunduğu en önemli avantaj ergonomisi ve yapı kalitesiyle mültecilere evinde sahip olduğu konforu yaşatır.

Konteyner Mülteci Kamplarımızın Üstün Özellikleri