Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Göçmen Bürosu Sığınma Evleri Katsina, Nijerya

Kullanım Amacı Nijer Sınırı Göçmen Sığınma Evi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 18 Bağımsız Bina
Toplam Metraj 399 m²
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Katsina, Nijerya
Tamamlanma Zamanı 15 Gün
Şu anda 79 misafir bu projeyi inceliyor

Yeni Nesil Konteyner yapılarımızla Batı Afrika ülkelerinden Nijerya’nın Katsina eyaletinde Göçmen Sığınma Evleri kurduk. Teknik hazırlığı Karmod Nijerya Ofisi’nce hazırlanan proje kapsamındaki ön üretimi İstanbul’daki modern tesislerde gerçekleştirilen yapılar demonte olarak kurulum yerine gönderildi. Nijer sınırına yakın bölgede kurulan sığınma evleri Nijerya Göçmen Bürosu’nca kullanılacak. 3x7 metre ebatda bağımsız ünitelerden oluşan yapı grubunda 48 göçmen aynı anda barınabilecek.

Projenin öne çıkan özelliği tam demonte 3x7 konteyner ünitelerin kullanılmış olmasıdır. Deniz yolu konteyner taşımacılığı standartlarında 230x595 cm ölçüde büyük ünitelerin taşınmasına imkan bulunmazken tam demonte Karmod yeni nesil konteyner bu soruna çözüm getirerek bu proje için daha geniş yaşam alanları hazırladı. Yeni nesil konteynerin tam demonte ise dökme yüklenebilme özelliği ile 3x7 ünitenin uluslararası nakliye standartlarında taşınabilmesine imkan sunmaktadır. Bu da en az yüzde 50 daha büyük (7 metrekare) metrajda mekanların hazırlanması gibi önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Göçmen Bürosu’nun kullanımı için Katsina’da tamamladığımız konteyner yapı projesinde toplam 19 adet konteyner ünitesi kullanılarak 18 farklı bina oluşturuldu. 21 metrekare kullanım alanına sahip 12 ünite göçmenlere tahsis edilmiş durumda. 4 ünitede de Katsina Göçmen Bürosu ofisinde görev alan idari personelce kullanılacak olup bu ünite içlerinde ayrı ayrı wc duş kabinleri planlandı. Vidalı ve geçeli konteyner yapı sisteminin verdiği kolaylıkla iki ünite bir araya getirilerek toplam 42 m2’lik birleşimli konteyner ofis yapısı hazırlandı.

Konteyner Göçmen Bürosu projesini gerçekleştirdiğimiz bölge ülkenin Nijer sınırında yer alıyor. Nijer’den her yıl çok sayıda göçmen Nijerya’da iş bulabilmek veya ülke üzerinden Avrupa’ya ulaşama yollarını bulabilme adına kaçak yollardan bu bölgeden giriş yapıyor. Projeyle geçici olarak konaklayacakları bu yapılarla insani şartlarda yaşam alanlarının hazırlanması hedeflendi.

Karmod Nijerya Ofisimizle beraber ülke genelinde çok sayıda proje gerçekleştirdik. BM, UNICEF gibi dünyada öne çıkan kurumlara askeri kamplardan, mülteci sığınmacı kamplarına, hastane yapılarından mobil okullara çok sayıda projeye imza attık.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz