Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Elazığ Depremi sonrası 110 adet Konteyner Evi bölgeye gönderdik

Kullanım Amacı Afet Konteyner Evleri
Yapı Modeli Afet Konteyner Evleri
Yapı Adedi 110 Ünite (3x7 Mt.)
Toplam Metraj 2.310 m²
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Elazığ, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 84 misafir bu projeyi inceliyor

Elazığ Depremi sonrası 110 adet Konteyner Evi bölgeye gönderdik

Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ Depremi’nde 41 vatandaşımızı kaybettik, bin 500’e yakın vatandaşımız yaralandı. Çok sayıda vatandaşımız da ya hasar alarak ya da yıkılmak suretiyle evsiz kaldı. Karmod olarak Deprem sonrası oluşan konut ihtiyacının giderilmesine katkı sağlama adına 110 adet konteyner yapıyı 12 gün içerisinde üreterek yaraların hızlı bir şekilde sarılması için hemen bölgeye gönderdik. Kullanıma hazır sevk edilen evlerimizin her biri bir aileye yuva oldu.

Duvardan çatıya sandviç panel sisteme sahip deprem konteyner evlerimiz kışın en soğuk günlerinde bile ailelerimize sıcacık ev ortamı sundu. İki odalı afet evlerimizin içerisinde duş teknesinin de yer aldığı tuvalet ve mutfak evyesi de yer alıyor.

Karmod Ar-Ge’since geliştirilen Yeni Nesil Konteyner teknolojisiyle hazarlanan deprem evlerimizin ana taşıyıcı iskeletinde çürümez, paslanmaz metal şaseler kullanılıyor. Boydan boya kilitli pencerelerde tercih edilen çift cam ve özel sac panel sistemli kapılar yapıdaki izolasyona ekstra katkı sağlayarak enerji tasarrufunu üst düzeye çıkartıyor. Otomotiv sektöründe tercih edilen boyama sistemiyle boyanan yapılarımız uzun yıllar kalıcı olarak kullanılıyor.

Konteyner ev tabi afetlerde mağdurların yanında

Hızlı üretim avantajına sahip Konteyner ev deprem, sel, yangın, heyelan, çığ düşmesi, volkanik patlama gibi tabi afetler sonrası ev ihtiyacını karşılıyor mağduriyetlerin kısa sürede giderilmesine çok önemli katkı sağlıyor. Yeni nesil konteyner ev sandviç panel duvar ve çatı sisteminin sağladığı yalıtım konforu, tam çözümlenmiş çatı sızdırmazlığı avantajıyla beraber çok sayıda üstünlüğü ile afetzedelere ev konforunu yaşatıyor. Modern prefabrik konteyner ev yakın zamanda evlerini kaybederek evsiz kalmanın travmasını yaşayan mağdurlara kendi evlerindeki konforu sağlayarak destek oluyor.

Kullanıma hazır 2+1 konteyner ev

Karmod uzmanlığıyla afet sonrası konut açığının hızla giderilmesine özel projelendirilen 1+1, 2+1 kullanıma hazır konseptte konteyner ev modellerimizle dünya genelinde çok sayıda proje gerçekleştirdik. Afet sonrası acil yerleşim ünitesi olarak kullanılan konteyner evler 21 metrekareden başlayarak 27, 36 ve 42 metrekare plan alternatiflerine sahip. 1+1 veya 2+1 planlı mobil konteyner ev ünitelerimizin içerisinde konteyner tuvalet banyo da yer alıyor.

Ev içerisindeki konteyner tuvalet ünitesinin lavaboları, duş teknesi, klozeti, musluk, batarya ve duş telefonu, atık ve temiz su tesisat sistemi ana şebekeye bağlantılanacak şekilde hazır imal edilmektedir. Konteyner ev modelimizin elektrik tesisatı ana hat bağlantısı yapılarak hemen kullanılabilecek şekilde hazırlanmaktadır. Priz, anahtar ve aydınlatma aparatları yine kullanıma hazır olarak montajlanmaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz