Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Almanya Korona Test Konteyneri

Kullanım Amacı Korona Test Konteyner Ünitesi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 28m2
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Düsseldorf, Almanya
Tamamlanma Zamanı 1 Gün
Şu anda 86 misafir bu projeyi inceliyor

Almanya Korona Test Konteyneri halk sağlığının hizmetinde

Kolay projelendirilebilen esnek yapı konseptiyle Karmod yeni nesil konteyner Covid19 salgın döneminin gözde sağlık yapı çözümleri arasında yer aldı. Almanya’da şehir meydanlarına yakın bölgelere konumlandırılan korona test konteyner kabinleriyle bulaş riski en az seviyeye düşürülmüş oldu. Salgın dönemlerinde virüs testlerinin çok sayıda sağlık hizmetinin sunulduğu hastanelerde yapılması büyük risk faktörü. Diğer hastalıklarla ilgili tedavi olmak için hastaneye giden salgının ulaşmadığı çok sayıda insan hastane ortak mekanlarında bulaş riskiyle karşı karşıya kalıyor. Bu riski en aza indirerek ortadan kaldırmak için mobil test üniteleri en güvenli yöntem oluşturuyor.

Almanya’da da bulaş riskini ortadan kaldırmak için Karmod yeni nesil konteyner test üniteleri olarak kullanıma sunuldu. Tekli ünitelerde 230x595 olan korona test sağlık kabinleri iki ünite yan yana getirilerek daha fazla sayıda insana hizmet verilmesi sağlandı. Düsseldorf’ta kent meydanlarına yakın alanlarda konumlandırılana test üniteleri salgın dönemi test hizmetlerini kolaylaştırdı. Hastalık belirtisi gören her vatandaş mobil test merkezlerine giderek güvenli şekilde sürüntü testlerini verme imkanına kavuştu. Yapı içerisine dışardan açılan özel test kapaklarıyla sağlık çalışanlarının da riskten uzak kalmaları sağlandı.

 

Aynı anda 4 kişiye korona testi

Çift taraflı hazırlanan özel korunaklı pencerelerle konteyner korona test ünitesinde aynı anda 4 ayrı kişiden sürüntü test örneği alınabiliyor. Covid19 test konteynerleri yaygınlaştırılarak olası yığılmaların önüne geçiliyor. Mobil taşınabilir kolaylıkla test yapıları ihtiyaç duyulan bölgelere transfer edilebiliyor.

 

Karmod konteyner Fransa’da Covid19 polikliniği olarak tercih edilmişti

Karmod yeni nesil konteyner Fransa’nın başkenti Paris’te covid19 polikliniği olarak tercih edilmişti. Başkent Paris’te Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine kurulan özel poliklinik binası 84 m2 büyüklüğe sahipti. 1 günde kurulumu gerçekleştirilen korona polikliniği aynı gün Parisliler’in hizmetine sunuldu.

 

2019’da Çin’de başlayan salgın Ocak 2020’de Avrupa’ya ulaştı

Korona virüs olarak da adlandırılan Covid19 pandemisi ilk kez 17 Kasım 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti Vuhan’da ortaya çıktı. Kişiden kişiye yakın temasla kolayca bulaşan virüs zatürre şeklinde görüldü ve hiç bir tedaviye cevap vermedi. Ocak 2020 itibariyle büyüme gösteren virüs salgını Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da yer alan bir çok ülkeye yayıldı. 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilirken 13 Mart 2020 itibariyle Avrupa korona virüs salgınının merkezi haline dönüştü. Hızla yayılan salgın nedeniyle mevcut sağlık alt yapıları cevap veremez oldu. Hastalığın belirtileri arasında yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı ve koku duyusunu hissetmeme gibi

Virüs ile temastan semptomların oluşmasına kadar geçen sürenin 2 ile 27 gün sürdüğü hastalıkta, virüsün belirtiler ortaya çıkmadan önce de bulaşıcı olduğuna dair bazı kesin olmayan kanıtlar bulunmaktadır. Hastalık semptomları arasında yüksek ateş, öksürme, nefes almada güçlük ve koku algısını kaybetme bulunmakta olup virüs ölüme sebep olabilmektedir.

Hastalığın yol açtığı ilk ölüm 9 Ocak 2020'de meydana gelmiştir. Bilimsel çalışmalar, virüsün daha çok kişiye bulaştığını ancak bu kişilerde virüsün henüz tespit edilmediğini tahmin etmektedir. Çin dışında gerçekleşmiş ilk bulaşma Vietnam'da bir babanın oğluna geçirmesi şekilde meydana gelmiş, ailenin rol oynamadığı ilk bulaşma vakası ise Çinli bir iş adamından Alman bir adama bulaşması ile 22 Ocak'ta Almanya'nın Bavyera eyaletinde yaşanmıştır.[kaynak belirtilmeli] Çin dışında gerçekleşen ilk ölüm 1 Şubat 2020 tarihinde, COVID-19, Influenza B ve Pnömokok'un bulaşmış olduğu bir adamın hayatını kaybetmesi ile Filipinler'de meydana gelmiştir.

Yanıt olarak Hubei eyaletindeki 57 milyon kişinin yaşadığı 16 şehir tam veya kısmi karantinaya alındı. Kentlerdeki tren, uçak ve uzun süreli otobüs seferleri durduruldu. Salgın korkusu sebebiyle yeni yıl etkinlikleri iptal edildi, turistik yerler kapatıldı. Hong Kong da alarm seviyesini en üst düzeye çıkartarak okulları Şubat ortasına dek kapattı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz