Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Paris’te Özel Hastaneye 1 Günde Covid-19 Polikliniği Kurduk

Kullanım Amacı Sud Francilien Devlet Hastanesi Covid19 Özel Poliklinik
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi Tek Katlı Bina
Toplam Metraj 84m2
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Paris, Fransa
Tamamlanma Zamanı 1 gün
Şu anda 15 misafir bu projeyi inceliyor

Paris’te Özel Hastaneye 1 Günde Covid19 Polikliniği Kurdu

Covid19 ilk kez 2019 yılının Aralık ayında Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıktığında Dünya Sağlık Örgütü’nün tüm uyarılarına rağmen hastalığın çok kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alacağını kimse tahmin edememişti. Çinde ortaya çıkan Korona virüs kısa sürede halka halka tüm dünyayı sardı. Özellikle yaşlı nüfus başta olmak üzere kısa sürede çok sayıda toplu ölümlere yol açtı. Tüm dünyada acil olarak pandemi ilan edildi. Sağlık altyapısı güçlü görülen gelişmiş ülkelerin bile bu tehditkar hastalık karşısında ne kadar hazırlıksız olduğu ortaya çıktı. Bir yandan sağlık personeli eksikliği diğer yandan bu hastalıkta en önemli ihtiyaçlar arasında görülen yoğun bakım ve entübasyon solunum cihazı yetersizlikleri görüldü. Sağlık binaları yetersiz kaldı. Bunlardan en önemlilerinden biri de hastalığın ön teşhisinde gerekli Covid19 Test Poliklinik Binasının olmayışı da en önemli sorundu.

Acil sağlık yapısı ihtiyacında Karmod olarak ürettiğimiz Yeni Nesil Konteyner ünitelerimiz hastane yapılarına getirdiği kısa sürede pratik kurulum özelliğiyle çözüm adına önemli bir işlev gördü. Bunlara en güzel örnekten biri de Paris’te Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine kurduğumuz Covid19 Özel Poliklinik Binası. 5 Hastaya aynı anda test hizmetinin verilebildiği bu işlevsel bina sadece 1 gün içerisinde Fransa ekibimizce kullanım hazır hale getirilerek Fransa Sağlık Bakanlığı’nın hizmetine sunuldu. Covid19 Poliklinik binasıyla sağlık çalışanları güvenli bir ortamda görev yapıp hizmet verme ayrıcalığına kavuştular. Bu özel poliklinikte hastalık septumlarını gösterme açısından şüpheli görülen hastalar hastanenin diğer alanlarıyla temas etmeden güvenli test ortamına kavuştular. Covid 19 Polikliniğinde, Testi gerçekleştiren sağlık personeli, risklerden korunabilmeleri için çok özel şartlarda, özel kişisel koruyucu ekipman giyerek, sıkı önlemler altında güvenli ortamda hizmet veriyor. Hastane bahçesinde oluşturulan bu güvenli yapıya giren hastalar ilgili sağlık kabinine girerek Covid19 testi için bir çubuk yardımı ile sürüntü alınarak işlem tamamlanıyor. Şüphelinin burun veya genzinden özel sürüntü çubuklarıyla alınan örnekler kapalı muhfaza ortamlarında dikkatli bir şekilde laboratuvarlara sevk edilerek test ediliyor.

Pandemi Döneminin En Güvenli Poliklinik Binası

Karmod Yeni Nesil Konteynerin uzun ömürlü ön üretimli yapı sistemi pandemi dönemlerinde oluşan acil sağlık binası ihtiyaçlarında hızlı kurulumu ve güvenli hizmet alanı olarak öne çıkıyor. Yapı sistemiyle sadece ploklinik binası değil binlerce 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz