Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tebessüm Derneği Merkezi Ofis Binası ve Hangar Binası

Kullanım Amacı İnsani Yardım Derneği Merkez Ofisi ve Hangar Binası
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi 1 Blok 2 Katlı ve 1 Blok Tek Katlı Hangar
Toplam Metraj 230m2 ofis ve 115m2 hangar
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Çamlıca, Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 37 Gün
Şu anda 44 misafir bu projeyi inceliyor

İnsani Yardım Derneği için 37 günde çelik ofis binası kurduk

Türkiye’de ve Dünya’da yoksulluğun giderilmesi ve sosyal adaletin sağlanmasına katkı sağlamak için çalışmalar yapan Tebessüm Derneği’ne ofis binası kurduk. Hafif çelik sistem yapı modelinin tercih edildiği proje kapsamındaki bina 37 günde tamamlanarak kuruluşun hizmetine sunuldu. 230 m2 büyüklükteki yapı Derneğin merkez hizmet ofis binası olarak kullanılmaya başlandı.

En geniş iç mekan çelik ofis binalarında

Hafif çelik sistemle inşa edilen ofis binaları ferah iç mekanlarıyla öne çıkıyor. Geniş ve ferah mekan sunumu ile kullanım ergonomisine en iyi katkıda bulunuyor. Geniş mekan sunumu yapı modelinin sağladığı önemli bir avantaj. Bunun en önemli nedeni hafif çelik sistem binaların yapı güvenliğini sağlayan ana taşıyıcıların çelik sistem metallerle sağlanıyor olması. Çelik metaller yüksek mukavemetiyle beraber çok az yer kaplıyor. Klasik betonarme tarzı yapı modellerinde yapı güvenliği açısından zorunluluk olan devasa kolon ve kirişlere çelik sistemde ihtiyaç duyulmuyor. Bu durum iç ortama ekstra genişlik olarak yansırken ofis içerisinde çalışanlara ferahlık kazandırıyor.

115 m2 zemin kat üzerine kurulum yapılan Tebessüm Derneği merkez ofis binasına girildiğinde her iki katta da geniş iç ortam hemen fark ediliyor. Ofis binasına üstte balkonla bütünlenen verandadan geçerek otomatik kapının açılmasıyla giriliyor. Çalışma odalarını sağlı sollu ayıran genişçe koridor giriş yönünde bina arkasındaki merdivene kadar devam ediyor. Giriş sağ kısımda insani yardım personeli çalışma odası yer alıyor. Arkaya doğru sağ kısımda ise insani yardım yönetici odasına yer verildi. Girişte sol kısım mutfak bölümüne ayrılmış. Bu yönde orta kısım ise mescit olarak hazırlandı. Zemin kattaki arka sol kısımda ise bay bayan WC üniteleri ile lavabolar bulunuyor.

Üst kata koridorun bitiminde yer alan çelik karkaslı ve ahşap kaplamalı merdivenden çıkılıyor. Bu kat Derneğin yönetim kısmı olarak kullanılıyor. Üst katta 3 ayrı çalışma odasının yanı sıra ön cepheye bakan kısımda 40 m2’ye yaklaşan genişçe bir toplantı salonu bulunuyor. Yine ön kısımda yer alan balkona hem toplantı odasından hem de yönetici odasında geçiş verilmiş durumda. Bu kata özel bir tuvalet ünitesi daha bulunuyor.

Yüksek yapı güvenliği ve uzun ömür çelik yapı sisteminde

Çelik yapılardaki ana taşıyıcı çelik kullanımı duvar karkaslarında da devam ediyor. Klasik betonarme tarzı binalarda tuğla gibi yapıya ağırlık veren inşaat malzemeleri kullanılırken çelik yapı duvarları güvenli ama hafif çelik örgüler kullanılarak hazırlanıyor. Bu durum hafif çelik sistemli yapıların bina toplam ağırlığını önemli oranda azaltıyor. Çelik sistem binalar yapı güvenliği açısından mükemmel bir dayanıma sahip olurken yıpranmaz çelik malzeme kullanımıyla yapı ömrü uzuyor.

Tebessüm Derneği: Türkiye’den Dünyaya açılan insani yardım eli

Tebessüm Derneği misyonunu Türkiye’de ve Dünya’da yoksulluğun giderilmesi ve sosyal adaletin sağlanmasına katkı sağlamak için çalışmalar yapmak olarak belirlemiş. Bu doğrultuda gerçek ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere zamanında ve yeterli düzeyde destek vermeyi hedefliyor. Derneğin gençlerde de sosyal yardım bilincini geliştirmeye yönelik bir gayesi var.

İnsani Yardım Derneği için 11 günde Hangar binası

Karmod çelik sistem hangar binaları depo ve antrepo ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli çözüm getiriyor. İstanbul’da insani yardım faaliyetleri gerçekleştiren Tebessüm Derneği için inşa ettiğimiz hangar binası kurulumu 11 günde tamamlandı. 5 metre ve üzeri yapı yüksekliği ile çelik sistem hangar binaları farklı sektörlerin acil ihtiyaç duyduğu depolama alanlarının inşasını kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra maksimum direksiz açıklıkta iç mekan sunumuyla depo sirkülasyon hareketlerine rahatlık kazandırıyor. Raf uygulamaları daha düzenli hale geliyor, iç mekanda forklift hareketleri kolaylaşıyor.

Tam güvenli çelik sistem sandviç panel duvarlarıyla buluşuyor

Karmod hangar yapılarının ana taşıyıcı sistemini çelik yapı modeli oluşturuyor. Duvarları sandviç panel sistemle dizilim yapılıyor. Standart uygulamada duvar kapama panelleri sac strafor sac sistemine sahip. Opsiyonel uygulamalarda daha yüksek yalıtım performansı için sac levha paneller arasına taş yünü benzeri izolasyon malzemeleri kullanılabiliyor.

Hangar projelerinde kullanım şartlarına göre aydınlatma pencereleri yerleştirilebiliyor. Depo personelinin kullanımı için normal giriş kapısıyla birlikte motorlu sistem forklift benzeri araçların girişine özel sevkiyat kapıları açılabiliyor. Kapı yükseklik ve genişlikleri tır girişlerine özel şekillendirilebiliyor. Hızlı kurulum avantajıyla öne çıkan Karmod hangar binaları gıdandan endüstriyel üretime farklı depolama amaçları için tercih ediliyor. Hangar kullanım amaçları arasında depolama dışında doğrudan üretim tesisi binaları da bulunuyor. Çelik hangar sisteminin klasik betonarme sistemine göre öne çıkan en önemli avantajı kolon genişliklerini avantaja dönüştürmesidir. Betonarme modelindeki hangar binaları daha fazla sıklıkta ve geniş ölçüde devasa kolonlara ihtiyaç duyar. Bu durum yapı güvenliği için betonarme sistemde bir zorunluluktur. Çelik sistemle projelendirilen hangarların yapı güvenliği yüksek dayanımda daha az yer kaplayan çeliklerle sağlanır. Bu nedenle çelik hangarlar iç mekanda geniş ortamlar oluşturur. Bu ferahlık depo içerisinde çalışan personele kullanım ergonomisi kazandırırken çalışma verimliliğine katkı sağlar.

Çelik hangar binaları insani yardımın hizmetinde

Dünya genelinde insani yardım faaliyeti gösteren çok sayıda yardım kuruluyu depolama alanlarında özellikle çelik hangar sistemlerini tercih ediyor. Çelik hangar yapılar teknolojik hatlarla donatılı tesislerde hızlı üretim modeliyle kısa zamanda ön üretim yapılıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun demonte olarak sevk edilerek uzmanlarca yine kısa zamanda kurulum yapılarak hizmete sunuluyor. Kurulum aşamasında fabrikada üretilmiş olan malzeme ve ekipmanın dışında başka yapı malzemelerine ihtiyaç duymuyor. Ülkeler arası bölgeler maliyetlerden etkilenmiyor. Hızlı üretim, kolay nakliye, yerinde kısa zamanda kullanıma hazır kurulum ve fiyat avantajları uzun ömürlü çelik hangar binalarının tercih edilmesindeki en büyük etken.

Karmod, Tebessüm Derneğinin kullanımına özel projelendirip ürettiği 115 m2 büyüklükteki çelik hangar binasını 11 günde tamamlayarak derneğin kullanımına sundu. 5,80 metre yükseklikteki çelik hangar binası Derneğin genel merkezinde insani yardım malzemelerinin depolanmasında kullanılacak.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz