Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tarım Seracılık Tesisleri Ofis Binası

Kullanım Amacı Tarım Seracılık Tesisleri Ofis Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 265 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Akyazı, Sakarya, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 14 Gün
Şu anda 34 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’de geleneksel yöntemlerin yanı sıra endüstriyel tarımda gelişmeler sürüyor. Tarımsal yeniliklerde seracılık daha fazla öne çıkıyor. Kış aylarında bile yılın büyük bölümü güneşli geçen Türkiye’de kapalı sistem seracılık her geçen gün daha da önem kazanıyor. Geleneksel yöntemlerle yılın belirli dönemlerinde ürün alınabilirken seracılık gibi endüstriyel yöntemlerle yılda bir kaç kez ürün hasadı yapılabiliyor. Bu sistem sağlıklı gıdaya erişimin her geçen yıl zorlaştığı dünyamızda beslenme adına önemli kazanımlar getiriyor. Bu nedenle endüstriyel tarımın insanlık adına güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için bilinçli yöntemlerle yapılması son derece önemli.

Endüstriyel Tarım Modern Yönetim Ofisleriyle Gelişiyor

Adapazarı Seracılık Tesisleri için hazırladığımız prefabrik binası modern seracılığın gelişimi açısından bölge tarımcılığına önemli katkı sağlayacak. Tesis 65 bin m2'lik kapalı alanıyla dev bir görünüme sahip. Yanı başında Karmod uzmanlığıyla kurulum yapılan 265 m2 büyüklükteki ofis binası sera tesisinin yönetiminde kullanılıyor. Ofis içerisinde sera yöneticisi ile birlikte ziraat mühendisi, gıda mühendisi gibi teknik personelin çalışma odaları yer alıyor. Karmod uzmanlığıyla projelendirilip üretilen ofis binası 14 günde kurulum gerçekleştirilerek tesisin hizmetine sunuldu.

Seraya özel prefabrik ofis binasına ön sağ orta kısımdan giriliyor. Girişte sol kısımda yönetici odası, ziraat mühendisi odası, gıda mühendisi odası, ziraat teknikeri odası ile toplantı odası bulunuyor. Sağ kısımda 25 kişi kapasiteli yemekhane ile mescit ve tuvalet alanları yer alıyor. Ana girişten sera alanına personel geçişi için bir turnike konulmuş durumda. Turnike vasıtasıyla yetkili personel dışında tesise girişlere izin verilmiyor. Turnike yöntemiyle sera alanına sadece yetkili personel girişiyle olası bitkilerin zarar görme riskleri tamamen ortadan kaldırılmış durumda.

2021 yılı başı itibariyle hizmete alınan ofis binasının yer aldığı serada tarımsal üretil yapılarak belirli dönemlerde hasat gerçekleştiriliyor. Misya Tarım tarafından işletilen tesis firmanın beş yıllık AR-GE çalışmaları sonucu hizmete alınmış. Bölgede seracılıkta öncü rol üslenen tesis tarım üretimiyle örnek bir projeye sahip. Tesisin öne çıkan özelliğinden biri de jeotermal ısıtmalı seracılık sektöründe ilk kez kullanılan yapay zeka tasarımlı işletme sistemi üzerine kurulmuş olması. Yüksek teknolojili akıllı otomasyon sisteminde kurulan topraksız yüksek teknolojili sera projesi; sıcak su kuyuları otomasyonu, meteoroloji istasyonu otomasyonu ve sera akıllı otomasyon sistemlerinin entegrasyonu sağlanarak yapay zeka tasarımlı modern sera özelliğini taşıyor.

Birinci etabı tamamlanan 65 bin m2'lik kapalı alandan oluşan projede Pembe, Salkım, Pekpal ve Kaplan olmak üzere 4 çeşit domates yetiştiriliyor. Tesisin yıllık üretim kapasitesi ise 1.500 ton. Firma ikinci etap sera tesislerini de devreye alarak üretim kapasitesini 2.500 tona çıkarmayı hedefliyor. Tesiste %100 yerli tohum kullanımı, %100 doğal, taze ve sağlıklı ürünlerin sağlandığı seralarda, iyi tarım uygulamaları, arı ile tozlama ve %100 kontrollü tarım uygulamaları yapılıyor.

Seracılıkta ulaşılan en yeni teknolojiler kullanılarak üretim yapılan Misya Tarım tesislerinde doğal, sağlıklı ve hijyenik domatesler yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda müşterilere sunuluyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz