Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kuzey Marmara Otoyolu Şantiyesi

Kullanım Amacı Kuzey Marmara Otoyolu ve Sabiha Gökçen Havaalanı Yeni Pist İnşaatı Şantiyesi
Yapı Modeli Sandviç Panel Prefabrik Yapı, Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 5 Blok
Toplam Metraj 1346 m²
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Akfırat, Pendik, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 37 Gün
Şu anda 88 misafir bu projeyi inceliyor

Aynı Şantiye Yapılarıyla İki Ayrı Proje 

Prefabrik ve konteyner yapı sistemiyle kurduğumuz şantiye yerleşkesi aynı anda iki ayrı proje inşaatında çalışan personele hizmet verdi. Bu projelerden ilki Avrupa’yı İstanbul üzerinden tüm Türkiye’ye oradan da Asya ülkelerine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu projesi. Diğeri ise İstanbul’da Türkiye’nin en yoğun trafiğe sahip Sabiha Gökçen Havaalanı ilave pist inşaatı projesi.

Bu iki önemli projenin ihtiyacı olan şantiye yerleşkesi 5 blok halinde konteyner ve prefabrik yapı sistemlerinin birlikte kullanımıyla Pendik ilçesi Akfırat F1 Pisti yanındaki alanda inşa edildi. Kuzey Marmara Otoyolu’nun İstanbul Anadolu yakasından Sakarya’ya uzanan bölümünün yol temel alt yapı inşaatını gerçekleştiren ekiplerin konaklaması bu yerleşkede gerçekleştirildi. Aynı şantiyeyi kullanan bir diğer yüklenici firma ekibi Sabiha Gökçen Havaalanı pist inşaatında da görev aldı.

Ofis ve yemekhanede prefabrik, yatakhanelerde konteyner tercih edildi

Toplam 1346 m2 büyüklüğe sahip şantiye yapı projesinde her biri Karmod tarafından üretilen prefabrik ve konteyner yapı modelleri kullanıldı. İki katlı şantiye ofisinde ve yemekhane binasında prefabrik yapı modeli tercih edildi. Sosyal tesis binalarından lokal de prefabrik yapı modeliyle inşa edilen yapılar arasında yer aldı. Yatakhane binalarında ise tercih  konfor ve ergonomisiyle Karmod yeni nesil konteyner oldu. Yatakhane 196 kişi kapasitesine sahip.

İdari ve Mavi yaka yatakhane binalarında Karmod Konteyner konforu

Kuzey Marmara Otoyolu ve Sabiha Gökçen ilave pist projesi şantiye yerleşkesinin temel yapılarından olan konteyner yatakhane binalarında konforuyla Karmod yeni nesil kullanıldı. Mühendislerden oluşan teknik ekibin kullandığı idari yatakhane binası 117 m2 kapalı alana sahip. Mavi yaka konteyner yatakhane binası ise 672 m2 büyüklükte. Genel kullanımdaki büyük konteyner yatakhane binasının inşasında toplam 28 ünite kullanıldı. 3x7 m2’lik üniteler ortadan girişli ilave kapalı koridor uygulamasıyla sağlı sollu dizildi. Her iki yönde 12’şer olmak üzere toplam 24 adet yatakhae koğuşu hazırlandı. Koğuş içlerinin iklimlendirme ve havalandırma koşulları uluslararası iş ve işçi sağlığı şartlarında düzenlendi.

Çift taraftan girişin bulunduğu yatakhane binasında her yönden girişte sağlı sollu birer ünite olmak üzere toplam ikişer ünite WC ve duş yapısı konuldu. Her biri 7’şer üniteye sahip bu yapılarda toplam 14 adet tuvalet ve 14 adet duş kabini yer alıyor. Kabinler 4’er adet lavabonun yer aldığı salona açılıyor.

Şantiyede projelerde görev alan mühendis ve teknik ekibe özel idari yatakhane binası da inşa edildi. Tplam 117 m2 büyüklükteki idari yatakhane binası 5 üniteden oluşuyor. 4 ayrı özel odanın her birinde 4 kişi konaklayabiliyor. Toplam kapasite 16 kişilik. İdari yatakhane binasında bir konteyner ünitesi de tuvalet ve duşlar için ayrılmış durumda. Bu ünitede dört adet duş ve 3 adet WC kabini yer alıyor.

İki katlı prefabrik şantiye ofisi

Prefabrik yapı sistemiyle inşa edilen şantiye ofis binası iki katlı ve 272 m2 büyüklüğe sahip. 136 m2 taban üzerine yükselen binanın zemin katında 3 adet çalışma odası, mescit, çay ocağı ve bay bayan tuvaletler yer alıyor. İkinci katta ise 37 ve 32 m2 çalışma odalarıyla 40 m2 toplantı salonu yer alıyor. Ayrıca 1 adet tuvalet ünitesi kattaki diğer alanlardan.

Prefabrik yemekhane binasında dönüşümlü sistemle kapasite artırılabiliyor

Şantiye yerleşkesine Karmod tarafından üretilip kurulum yapılan binalardan biri de 171 m2 büyüklükteki yemekhane binası. Yemekhane binası salon, yemek pişirme alanı ve kiler depolama alanı olarak üçe ayrılmış durumda. Ön kısımda yer alan salonda 60 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor. Temizlik açısından oldukça pratik yapı modeli olan prefabrik yemekhanelerde kapasite zaman aralığı planlamasıyla kolayca yükseltilebiliyor.

Projenin beşinci yapısı olarak sosyal tesis binası kategorisindeki lokal yer alıyor. 114 m2 büyüklükteki lokal binasının salonunda 36 kişi aynı anda bulunabiliyor. Prefabrik lokal binası içerisinde mescit ve abdesthane alanı da bulunuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz