Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Baharyaka Konut Projesi Şantiye Ofis Binası

Kullanım Amacı Şantiye Ofisi
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 225 m²
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Eyüpsultan, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 13 Gün
Şu anda 82 misafir bu projeyi inceliyor

Tarihin Merkezinde Yeni Toplu Konut Projesi

İstanbul denildiğinde ilk akla gelen semtlerden biri de Eyüp’tür. Tarihi önemi ve Haliç’e hakim eşsiz manzaralarıyla Eyüpsultan büyüleyici güzelliğe sahip. Tarihi güzellikler içerisinde bir yaşamı arzu edenler için Baharyaka konut projesi Eyüpsultan’da gerçekleştiriliyor. Oferka tarafından inşa edilen projede 650 adet seçkin konut yer alıyor.

Tarihi mekanın gözde projelerinden Baharyaka’nın inşa sürecinde kullanılacak ofis binası Karmod uzmanlığıyla üretilerek kurulum yapıldı. İki katlı olarak projelendirilen ofis binasında panel sistem prefabrik yapı modeli kullanıldı. Ofis binası 112,5 taban üzerine kurulu olup toplam 225 m2 kullanım alanına sahip.

En geniş iç mekan prefabrik ofis binalarında

Güvenli yapı modeli, hızlı üretim ve kurulum, uygun bütçe gibi avantajlar prefabrik yapıların temel üstünlükleri arasında. Bununla beraber prefabrik yapı sistemini üstün kılan önemli bir fark daha var. Bu fark prefabrik yapılardaki kullanım ergonomisi. Bilindiği üzere klasik betonarme tarzı yapılarda devasa büyüklükte kolon ve kirişler önemli yer kaplar. Yapı güvenliği açısından bir zorunluluk olan bu uygulamalar iç mekanda ciddi daralmalara neden olur. Bu durum klasik yapılarda iç mekana geçildiğinde bina tabanından yüzde 30’lara kadar varan daralmalara yol açar. Oysa prefabrik yapıların yapı güvenliği özel çelik taşıyıcılarla sağlanır. Mukavemeti oldukça yüksek bu çelikler fiziki olarak çok az yer kaplar. Prefabrik yapılarda bu durum iç mekanda önemli bir avantaja dönüşür. Prefabrik yapılar bina dış ölçüleri ile iç mekan ölçüleri arasında en az fark olan yapı modelidir. Çok az yer kaplayan taşıyıcı sistemler prefabrik yapı içerisine konfor olarak yansır. İç mekandaki genişlik kullanım ergonomisine yansır ve konforu  yaşatır.

225 m² prefabrik ofis günler içerisinde hazır

Baharkaya konut projesi için Karmod uzmanlığıyla tasarlanıp üretilen ofis binasının kurulumu sadece 13 gün içerisinde tamamlandı. Hızlı kurulumla projenin tam zamanında başlaması için büyük katkı sağlandı.

Baharyaka Konut Projesi Hakkında

Oferka İnşaat tarafından Eyüpsultan'da gerçekleştirilen Baharyaka konut projesi kapsamında 593 konut üretilecek. Projede farklı beklentilere özel büyüklükte daire alternatifleri göze çarpıyor. 2+1 dairelerde 92 ila 135 m2 büyüklükteki planlar beğeniye sunuluyor. 3+1’de de aynı şekilde 130 ve 160 m2 olarak iki ayrı alternatif bulunuyor. Yine lüks daire kategorisinde sunulan 4+1’ler 228 ila 290 m2, 5+1'ler ise 300 ila 357 m2 alternatiflerinde tasarlanmış durumda.

Baharyaka Eyüpsultan’ın tarihi silueti de göz önünde bulundurularak 8 katla sınırlandırılmış. Projede 27 blok yer alıyor. Proje ‘Baharın yeni yakası’ sloganıyla 20 bin 800 m2 arazi üzerinde Haliç manzarasıyla hayat buluyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz