Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Geri Dön

"Yeni Toki Vizyonu" Karmod Sponsorluğunda Açıklandı

Karmod 21.07.2022

TOKİ Başkanı 'Yeni TOKİ Vizyonu'nu Karmod Sponsorluğunda  Açıkladı

Yeni TOKİ vizyonu Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Karmod sponsorluğunda düzenlenen "Yeni Türkiye, Yeni TOKİ Vizyonu" konulu panelde açıklandı.

Karmod Prefabrik'in sponsorluğunda 7 Kasım Cuma günü MÜSİAD Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen panele, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan konuşmacı olarak katılıldı.

Panelde, yeni Türkiye'nin yeni şehirleri, kentsel dönüşüm ve yurt dışı müteahhitlik alanında TOKİ potansiyelinin kullanımı gibi sektör adına önemli konular ele alındı.

MÜSİAD İnşaat ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, geleceğin Türkiyesi'nin doğru temeller uizerine inşa edilmesini hedefleyen Yeni Türkiye söyleminden heyecan duyduklarını vurguladı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ olarak bundan sonra alt ve orta gelir düzeyine yönelik sosyal konut inşaatına öncelik ve ağırlık vereceklerini ifade etti. Yapılacak yeni konut projelerinin sosyal konut projelerini barındıracağını belirten Turan, "Türkiye'de ciddi manada sağlıklı konut açığı var, Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da isteği budur. Orta ve alt gelir grubuna yönelik projelere öncelik ve ağırlık vereceğiz" dedi.

Dikey Mimariden Yatay Mimariye Geçilecek

Gelecek nesilde yapılacak konutlarda dikey mimariden yatay mimariye geçiş yapılacağını belirten Turan, "62. Hükümetin programında da yer aldı. Bizim kadim şehirlerimiz nitelikli konutları hak ediyor. İmar planında 5 kata izin verilmişse, 'Ama siz TOKİ'siniz 6 kat yapın' diyen oluyor. Asla ve kat'a böyle bir şeye müsade etmeyiz. Şehre değer katan yapılar yapacağız" dedi.

Mahalle Konseptli Projelerimiz Var

İstanbul Kayabaşı'nda 2800 konut kapasiteli mahalle konseptinin ihalesinin yapıldığını ifade eden Turan, konuşmasına şöyle devam etti: "Dizilerde bile geçmişi anımsatan mahalle hayatının yaşandığı diziler tutuyor. Mahalle konseptiyle projeler yapacağız. TOKİ olarak biz şu anda en yoğun İstanbul Kayabaşı, Halkalı ve Başakşehir'deyiz. Burada güzel projeler var ama insanların bir araya gelip sosyalleşecek alanlar yok. İstanbul'da mahalle konseptli 2 projeyi şu anda ihale ettik. Bir cadde oluşturacağız, kafelerin, camilerin, spor alanları gibi sosyalleşme merkezlerinin olduğu konutlar yapacağız. Her bir binanın insanların diyalog kurmasına uygun yapılandıırlması sağlanacak. Camiler kıyıda köşede değil projenin merkezinde yer alacak."

Biz Sizi Arayalım

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz