Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İnsani Yardım Ofisi ve Misafirhane - Zinder, Nijer

Kullanım Amacı Ofis, Yemekhane, Yatakhane ve Misafirhane
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik
Yapı Adedi 7 Adet
Toplam Metraj 717 m²
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Zinder, Nijer
Tamamlanma Zamanı 2015
Şu anda 40 misafir bu projeyi inceliyor

Afrika genelinde insani yardım faaliyetinde bulunan organizasyonların önde gelen kuruluşlarından Direct Aid’a Nijer’de mültecilerin konaklaması için prefabrik misafirhane hizmet binaları kurduk. Kuveyt merkezli yardım kuruluşu Direct Aid Afrika ülkeleriyle beraber Suriye’li mültecilere insani yardım çalışmalarında bulunuyor.

Karmod’un Direct Aid için Nijer’in Zinder şehrinde inşa ettiği yapı grubunda yönetim ofisi, prefabrik misafirhane, yemekhane ve prefabrik yatakhaneler bulunuyor. Panel sistem Prefabrik yapı modeliyle ürettiğimiz yapılar ön üretimli olarak Nijer’e gönderildi. Proje kapsamında toplam 7 adet prefabrik binanın kurulum gerçekleştirildi. Çoğunluğu mültecilerin konaklaması için kullanılacak yapılar toplam 717 metrekare kapalı alana sahip.

Projenin öne çıkan özelliği olarak mülteci evlerinin sadece 16 günde kullanıma hazır kurulumla teslim edilmesini vurgulayabiliriz. İnşa edilen mülteci konutlarında 125 kişi konaklayabilecek.

Göçmen Konutları Bölge İçin Çok Önemli

Ülkenin orta güneyinde yer alan Zinder bölgesi özellikle Nijerya’dan sığınmacı olarak gelen göçmenlerin yoğunlukta olduğu bir yer konumunda. Bölgede Nijerya’dan çoğunlukla Boko Haram olaylarından kaynaklı veya diğer nedenlerle çok sayıda sığınmacı bulunuyor. Mülteci sığınmacıların gıda ile birlikte konaklama ihtiyaçları en önemli sorunlar arasında yer alıyor. Bu nedenle bölgede çok sayıda uluslararası yardım kuruluşu mülteci sorunlarıyla ilgili faaliyette gösteriyor.

Direct Aid yardım kuruluşunun göçmen konut projesine el atmış olması son derece önemli. Çünkü konaklama imkanı bulunmaması nedeniyle Zinder bölgesinde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren mülteciler insani ölçüleri sınırlayan olumsuzluklarla derme çatma kamplarda konaklıyor. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan kamplarda başta barınma olmak üzere çok sayıda insani yardım malzemesine ihtiyaç duyuluyor. Bu açıdan Zinder göçmen konut projesi benzeri örneklikteki insani yardım projeleri buradaki insanların hayat mücadelesi için son derece önemli. Yeni nesil prefabrik yapı sistemimizle bu önemde mülteci konut projesi gerçekleştirmiş olmayı önemsiyoruz ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz