Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Nallıhan Anaokulu

Kullanım Amacı Anaokulu
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi İki Katlı 1 Blok
Toplam Metraj 369 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Nallıhan, Ankara, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 18 Gün
Şu anda 66 misafir bu projeyi inceliyor

Anaokulu Prefabrik Yapı ile Çok Hızlı

İlkokul öncesi eğitimin temel hazırlığını oluşturan Anaokulları, bakanlığın aldığı kararla Türkiye genelinde eğitimin bir parçası haline geldi. Yeni zorunluluk kazanan Anaokulları için ülke genelinde çok sayıda bina açığı bulunuyor. Anaokulu ihtiyaçlarının kısa zamanda karşılanabilmesi için prefabrik yapı modeli büyük avantaj sunuyor. Mahalle genelinde ihtiyaç duyulan Anaokulu binaları prefabrik yapı sistemiyle günler içerisinde inşa edilerek eğitimin hizmetine kazandırılıyor.

Başkent Ankara’nın en batısında yer alan ilçelerinden Nallıhan’da inşa edilen Anaokulu binası da bunlardan biri. Tarihi ipek yolu üzerinde yer alan Nallıhan ilçesinde inşa ettiğimiz okul binası 18 gün gibi kısa bir zamanda tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu.

Prefabrik eğitim binaları yüzde 70 daha hızlı

Prefabrik yapı sistemi diğer klasik betonarme gibi yapı modellerine göre hızlı inşa süreleriyle öne çıkıyor. Ön üretimli modele sahip prefabrik yapı betonarme modeline göre en az yüzde 70 daha hızlı inşa süresi avantajına sahip. 396 m2 büyüklükteki Nallıhan Anaokulu binası 18 gün gibi çok kısa bir zaman diliminde tamamlanarak eğitimin hizmetine sunuldu. Panel sistem prefabrik yapı modelinin tercih edildiği okul binasında 3’ü derslik 2’si özel etkinlik salonu olmak üzere toplam 5 sınıf bulunuyor.

Okulun proje hazırlığı inşaatı finans eden kurum Nallıhan Eğitim ve Kültür Hizmetleri Yardım Derneği’nin talebi üzerine başladı. Karmod teknik ofisinde öğrenci sayısı ve kapasite verileri dikkate alınarak tasarlanan proje üretim aşamasına getirildi. Proje aşamasında derslik ve özel etkinlik salonları ile iç yerleşimde Milli Eğitim Bakanlığı kriterleri baz alındı.

Nallıhan’ın Anaokulu İhtiyacını Karşılayacak

Potansiyel öğrenci sayısı göz önünde bulundurularak projelendirilen Anaokulu binası Nallıhan’ın Anaokulu ihtiyacını karşılayacak. Özel yazılım programlar kullanılarak Karmod uzmanlarınca projelendirilen Anaokulu binasında ergonomiden yapı güvenliğine her detay düşünüldü. Prefabrik bina güvenliğinin sağlandığı statik hesaplamalarla beraber mekanik tesisat projeleri aynı programda hazırlandı. Elektrik tesisat projesinde tam yangın güvenliği için tüm detaylar program desteğiyle sağlanırken proje kontrolü uzmanlarca gerçekleştirildi. Sıhhi ve temiz su tesisat projeleri de aynı ortamda hazırlandı. Süreçlerin modern üretim ve montaj uygulamaları kalite kontrol aşamalarıyla denetlenerek güvenlik her aşamada koruma altına alındı.

Nallıhan Anaokulu binasında 3 derslikle beraber içerisinde oyun odası ve atölyenin de yer aldığı 5 derslik bulunuyor. Okuldaki diğer alanlar müdür odası, kayıt odası, öğretmenler odası, mutfak, yemekhane ve tuvaletlerden oluşuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz