Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

IA Erbil Uluslararası Havalimanı Güvenlik Kabinleri

Kullanım Amacı Havaalanı Güvenlik Kabini
Yapı Modeli CTP Kabin
Yapı Adedi 8 Adet (150x150) / 8 Adet (150x215)
Toplam Metraj 44 m2
Proje Yılı 2010
Kullanılacak Bölge Erbil, Irak
Şu anda 91 misafir bu projeyi inceliyor

EIA Erbil Uluslararası Havalimanı Güvenlik Kabinlerinde Karmod Tercih Edildi

270 farklı destinasyona uçuş gerçekleştirilen Ortadoğu’nun önemli hava meydanlarından Erbil Uluslararası Havalimanı’nın güvenlik kabin tercihi Karmod oldu. Karmod güvenlik kabinleri havaalanı çevresinde yer alan güvenlik noktalarına yerleştirildi.

Proje kapsamında 8 adet 150x150 ve 8 Adet 150x215 olmak üzere toplam 16 yapının üretimi gerçekleştirildi. Modern tesislerde CTP teknolojisi kullanılarak üretilen güvenlik kabinleri karayolu TIR taşımacılığıyla Erbil Havaalanına sevk edildi. Belirlenen noktalara yerleştirilen güvenlik kabinleri aynı gün hizmete alındı.

Havaalanı Güvenlik Kabinleri Nerelerde Kullanılıyor?

Yıllık 190.000’in üzerinde uçağın iniş kalkış yaptığı Erbil Havaalanı 16 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor. Bu nedenle havalimanının güvenliği oldukça önemli. Yeni terminal binası Türk firması Makyol Cengiz İnşaat tarafından gerçekleştirilen havalimanın güvenliği bu kabinlerde görev alan personelce sağlanıyor. Havaalanındaki polis kontrol noktaları güvenlik kabinlerinin kullanıldığı temel yerler arasında. Bununla birlikte kabinlerden bir kısmı özel güvenlik personelince kullanılıyor. İki adet kabinde havaalanı otoparkında kullanıma alındı.

Klimalı Güvenlik Kabinleri

Erbil Havaalanı CTP güvenlik kabinlerinin tamamında klima bulunuyor. Özellikle yazın kavurucu sıcağında personelin görev yapması en ergonomik hale getiriliyor. CTP sandviç panel sistemine sahip Karmod güvenlik kabininin klima yerleştirilecek duvar sistemi ekstra güçlendirildi. Özel ayarlanan duvar paneline klimalar güvenli şekilde montajlandı. Güvenlik kabini elektrik tesisatı klima ve benzeri cihazların kullanılmasına göre özel projelendirildi. Tesisat uygulaması Karmod modern üretim tesislerinde kalite kontrol aşamalarından geçirilerek tamamlandı. Son aşamada testleri yapılan güvenlik kabinleri sevke hazır hale getirildi.

Kavurucu Sıcakta Güvenlik Personeline En İyi İklimlendirme

Klima uygulamasıyla Erbil Havaalanı güvenlik kabinleri en iyi iklimlendirme ergonomisine kavuştu. Yalıtımı yüksek kabinler klima desteğiyle yazın kavurucu sıcağında kolayca serinletilebiliyor. Güvenlik personeli kavurucu sıcakta bile serin çalışma imkanı buluyor. Üstelik serinleyen iç mekan uzun süre bu serinliği muhafaza ediyor. Klimalar en az enerji kullanımıyla güvenlik personelinin işini kolaylaştırıyor.

Erbil Uluslararası Havalimanı

EBL koduyla hizmet sunan Erbil Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Kuzey Irak’ta Erbil şehrinde yer alan havaalanı Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından işletilmektedir.

İlk olarak 1970'li yılların başında inşa edilen havaalanı 1991 yılına kadar Irak askeri üssü olarak kullanılmıştır. 2003 Irak Savaşı'ndan sonra, Kürdistan Bölgesel Hükûmeti havaalanının da içinde bulunduğu bölgenin idaresini devraldı. Bölgesel yönetim yeni yatırımlarla havaalanını da gündeme aldı.

Havalimanının inşaatına 1 Temmuz 2003 tarihinde başlanmış ve ilk uçuş 15 Aralık 2003 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Erbil Uluslararası Havalimanı 29 Nisan 2005 tarihinde resmi olarak açılmış ve 26 Mayıs 2005 tarihinde ICAO “ORER” kodunu almıştır. Yolcu ve uçak sayısının artması üzerine KBY yeni bir terminal ve pist yapma kararı aldı. Bu kapsamda yeni terminal binası Scott Wilson Group tarafından projelendirildi. 2010 yılında hizmete giren Erbil Havalanı yeni terminal binası Türk firması Makyol Cengiz İnşaat tarafından yapıldı. 4.800 x 75 metre (15.748 x 246 ft) pisti ile Erbil Havaalanı dünyanın en uzun pistlerinden birine sahiptir.

Erbil Uluslararası Havaalanından günümüzde 270 farklı noktaya uçuş sağlanıyor. Yıllık 190 binin üzerinde uçuşun gerçekleştirildiği havalimanında 16 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz