Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi Üniversitesi Ek Hizmet Binası

Kullanım Amacı Bilgi Üniversitesi Öğrenci Destek Merkezi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 2 Katlı, Birleşimli
Toplam Metraj 144 m2
Proje Yılı 2013
Kullanılacak Bölge Eyüpsultan, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 2 gün
Şu anda 38 misafir bu projeyi inceliyor

Bilgi Üniversitesi Öğrenci Destek Merkezi

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bilgi Üniversitesi’ne Öğrenci Destek Merkezi binası kurduk. Yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen 144 m2 büyüklükteki binanın kurulumu sadece 2 gün gibi kısa bir zamanda gerçekleştirildi. Konteyner Öğrenci Destek Merkezi bina projesi, Bilgi Üniversitesinin Eski Silahtarağa Elektrik Santrali yanında bulunan Santral olarak adlandırılan yerleşkesinde gerçekleştirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrenci Destek Merkezi öğrencilerin eğitim ve akademik gelişimlerinin yanı sıra çok yönlü yetişmelerine, yaşam becerilerini geliştirmelerine ve bu sayede öğrenci merkezli bir üniversite ortamı oluşturmaya katkı sağlamayı kendine misyon olarak belirlemiş. Temel mottosunu “Okul için değil yaşam için öğrenmeli” anlayışı doğrultusunda oluşturmuş.

Bilgi Üniversitesinde yüksek nitelikli bir öğrenci yaşamı geliştirmeyi, öğrenciler ile akademik ve idari birimler arasında köprü görevi görmeyi amaç edinen Öğrenci Destek merkezi şu alanlarda hizmet veriyor: Öğrenci Kulüpleri, Öğrenci Konseyi, Spor Birimi, Engelli Öğrenci Birimi, Yurtlar, Burslar, Etkinlikler ve Müze.

Birleşimli Konteyner Sistemi Modern Binalarda

Bilgi Üniversitesi Öğrenci Destek Merkezi binası Karmod yeni nesil konteynerin birleşimli sistemle bir araya getirilmesiyle inşa edildi. Proje için 240x600 cm ölçüde 10 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Ön üretimi Karmod modern tesislerinde gerçekleştirilen konteyner yapılar imalat sonrası her tıra 2 adet yüklenerek proje sahasına sevk edildi. Vinç yardımıyla araçtan indirilen yapılar aynı gün içerisinde projeye tam uygunlukta kurulum yapıldı. İkinci gün elektrik ve su tesisat bağlantıları gerçekleştirilen yapı üniversitenin kullanımına hazır olarak sunuldu.

2 Katlı Konteyner Destek Merkezinde Neler Var?

Modern mimari konseptte tasarlanan destek merkezi binası en iyi kullanım ergonomisine sahip. Tasarımda aydınlık iç ortam için cam uygulamalar yoğun şekilde kullanıldı. Destek merkezinin zemin katına giriş plana göre geniş cepheden açılan kapıyla sağlanıyor. Bu katta öğrenciyle iletişim kurulabilecek sağlı sollu iki oda ile arka sağda bir oda daha bulunuyor. Orta sol kısımda arkada açık mutfağa bakan dinlenme salonu yer alıyor. Orta arka kısımda ise bay ve bayan tuvaletleri bulunuyor.

Destek merkezinin ikinci katına çıkış arka dış tarafa yerleştirilen merdiven kullanılarak gerçekleştiriliyor. Bu kat destek merkezinin yöneticisinin kullanımına özel tasarlanmış. Girişte yönetici çalışma odası yanında da bu odaya göre çok daha geniş bir toplantı salonu bulunuyor. Üst katın ön cephesi tamamen seyir terası için ayrılmış durumda.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

“Okul için değil, yaşam için öğrenme” ilkesini amaç edinen İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı'nın uhdesinde gerçekleşen başvuruyla Türkiye üniversite eğitim sistemindeki yerini aldı. Üniversitenin kuruluşu 7 Haziran 1996 tarihinde gerçekleşmiş olup 4142 sayılı Kanunla TBMM tarafından onaylanmıştır. Zaman içerisinde büyümesini hızlandıran Bilgi Üniversitesi Santra İstanbul, Kuştepe ve Dolapdere’de bulunan üç kampüsü kapsayan 210.000 m2’lik bir alanda eğitim hizmetini sürdürmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, zamanla büyüyerek yaklaşık 210.000 m²'lik bir alanı kaplayan Kuştepe, Dolapdere ve santral istanbul olmak üzere 3 kampüsü kapsayacak şekilde büyüyerek Türkiye'deki öğrencilerine ve akademi dünyasına hizmet vermeye devam etmektedir. Binin üzerinde akademisyene sahip üniversitede ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencilere hizmet verilmektedir. Bilgi Üniversitesi günümüzde 8 fakülte, 3 enstitü ve 3 meslek yüksekokulu ile öğrencilere eğitim vermektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz