Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Askeri Karakol Binası, Abu Samra Bölgesi

Kullanım Amacı Kamp Bölgesi Askeri Karakol Binası
Yapı Modeli Polyester Kabin
Yapı Adedi 6 Adet (2 Adet 390x1230 / 4 Adet 390x750)
Toplam Metraj 214 m²
Proje Yılı 2009
Kullanılacak Bölge Abu Samra Bölgesi, Katar
Tamamlanma Zamanı 11 Gün
Şu anda 24 misafir bu projeyi inceliyor

CTP Kabinlerimizle Katar’da Askeri Karakol Kurduk

CTP sistemli kabin yapılarımız güvenlikten binalarından askeri tesislere farklı alanlarda tercih edilmeye devam ediyor. Askeri karakol binası olarak projelendirilen modüler kabinlerimizin Katar’da askeri karakol binası olarak kurulumu tamamlandı.

Katar’ın Abu Samra Bölgesinde inşa edilen yapılar askeri karakolda görev alan personellerce kullanılacak. Karakol deniz kenarında kurulu bulunan kraliyet ailesi mensuplarının geldiği deniz kampının korunmasında hizmet veriyor.

Karakol Binası, Yatakhane ve Yemekhane Binası Bir Arada

Karakol binası, yatakhanesi ve yemekhane binasıyla tam bir tesis olarak projelendirilen yapılarla personelin çalışma ve barınma alanları hazırlandı.

Katar Abu Samra Bölgesi karakol projesinde toplam iki farklı ölçüde toplam 6 adet CTP kabin kullanıldı. Proje kapsamında 2 Adet 390x1230 cm ve 4 Adet 390x750 kabin üretim yapılarak Katar’a gönderildi. Karmod tesislerinde demonte ön üretim yapılan kabinler deniz konteynerine yüklenerek kurulumun yapılacağı Katar’a sevk edildi.

Kabinler Abu Samra’daki kurulum sahasına ulaştığında Karmod uzman kurulum ekibi de orada hazır edildi. 6 ayrı yapının ekibimizce kurulumu 11 günde tamamlandı. Kurulum tesisin çöldeki haşerelerden etkilenmemesi için daha önceden hazırlanan platform üzerine gerçekleştirildi.

1 Adet 390x1230 ve 1 adet 390x750 cm ölçüsündeki yapılar karakolun ana hizmet çalışma alanı olarak kullanılıyor. Yine bir adet 390x750 cm kabin karakol yemekhane binası olarak inşa edildi. Kalan 1 adet 390x1230 ve 2 adet 390x750 cm bina ise karakol yatakhane binası olarak hizmet veriyor.

Kapalı alan büyüklüğü 214 m² olan karakol tesisinin bahçe kısmı yükseltilmiş çatı sistemiyle desteklendi. U plandaki karakolun çatı ile desteklenen orta alanı karakol araçlarının garaj ihtiyacı ve diğer depolama alanları için kullanılıyor.

Modüler Kabinlerle Askeri Tesis Binaları Kurmak Çok Pratik

Uzun ömürlü ve güvenli yapı özelliğine sahip CTP modüler kabinler her alanda olduğu gibi askeri tesis binalarının hazırlanmasında da çok pratik. Modüler duvar ve çatı panelleri Karmod modern bant üretim hattında çok kısa zamanda kalite kontrol sistemiyle üretilebiliyor. Elektrik tesisatlarına kadar hazır edilerek demonte özellikte paketlenen paneller kara veya deniz yolu nakliye araçlarının tamamıyla istenilen yere kolayca sevk edilebiliyor. Kullanım yerinde kolay kurulumuyla kısa eğitim sonrası isteyen müşteriler kendileri montajlayarak yapıları devreye alabiliyor. Arzu eden müşteriler profesyonel Karmod ekibi talep ederek kullanıma hazır kurulum imkanından yararlanabiliyor. Projede görüldüğü gibi 214 m² büyüklükteki bir askeri karakol binaları 11 gün gibi kısa bir zamanda kurularak hizmete alınabiliyor. İstendiğinde bu süre öne çekilerek çok daha hızlı kurulum sağlanabilir.

Abu Samra Bölgesi Katar’ın Güneybatısında Suudi Arabistan sınırına yakın bölgede yer alıyor. Sınırın diğer tarafında Suudi Arabistan’ın Salwa şehri bulunuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz