Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Normandiya Mezarlık Anıtı ve Amerikan Mezarlıklarına Güvenlik Kulübeleri

Kullanım Amacı Avrupa Geneli Amerikan Mezarlıkları Güvenlik Kulübeleri (ABD Hükümeti)
Yapı Modeli Prekast Kabin
Yapı Adedi 20 adet (150x150 cm)
Toplam Metraj 45 m²
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Normandiya, Fransa
Şu anda 38 misafir bu projeyi inceliyor

Avrupadaki Amerikan Mezarlıklarına Güvenlik Kulübeleri

2. dünya savaşı sırasında ölen Amerikan askerleri için Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde askerlerin anısına mezar anıtlar kuruldu. Tarihi konsepte uygun tasarımıyla Karmod Güvenlik Kulübesi Avrupa genelindeki Amerikan mezarlıklarının korumasında çalışan güvenlik personelinin kullanımı için tercih edildi.

Başkan Trump’ın Dikkatini Çeken Güvenlik Kabini

ABD’nin önceki dönem Başkanı Donald Trump Fransa ziyaretinde 2. Dünya savaşında ölen Amerikan askerleri için hazırlanan Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı’nı da ziyaret eder. Başkan Trump’ın tarihi mezarlığı ziyaret esnasında gördüğü güvenlik kulübesi dikkatini çeker. Konuyla ilgili bilgi danışmanından bilgi alır ve bu kabin Karmod’un ürettiği güvenlik kabinidir. Söz konusu kabin Karmod Fransa Ofisi’nce daha önceden projelendirilerek mezarlığın kullanımı için önerilen prekast kabin sistemiyle imal edilmiş bekçi kulübesi modelidir. Başkan Trump danışmanına, söz konusu güvenlik kabininin özgün tasarımıyla ölen askerlerin anısını yaşatan bu önemli mezarlıklarda görev alan personel için oldukça isabetli bir tercih olduğunu vurgular. Talimat vererek Avrupa genelinde yer alan Amerikan Mezarlıklarında bu güvenlik kulübesinin kullanılmasını söyler.

Avrupa Genelinde 20 Amerikan Mezarlığına Karmod Güvenlik Kabini

Trump’ın talimatıyla harekete geçen yetkililer Avrupa genelinde Amerikan askeri ve vatandaşlarının naaşlarının bulunduğu 20 ayrı mezarlığa Karmod Güvenlik Kabini kullanılmasına karar verilerek sipariş verildi. Karmod uzmanlığıyla kısa sürede kullanıma hazır üretilen bekçi kulübeleri karayolu taşımacılığıyla Fransa’ya ve Avrupa’daki farklı ülkelere sevk edildi.

Her biri tek kişilik personelin kullanımına özel 150x150 ölçüsünde hazırlanan bekçi kulübesi tasarım zarafetiyle konulduğu yerde kendini hemen fark ettiriyor. Krem rengi ana gövde boyaması ve antrasit renkte alüminyum kapı pencereleriyle güzel bir konsept oluşturuyor.

İlk Güvenlik Kabini Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı için

Avrupa genelindeki Amerikan mezarlıkları ve anıtları projesi için ilk güvenlik kabini üretimi Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı için gerçekleştirildi.

Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı, Normandiya İstilası'nın askeri indirme sahillerinden olan Omaha Plajı'yla Manş Denizi’ne bakan kayalık bir alanda yer alır. Mezarlığın tarihi 2. Dünya savaşında ABD ordusundaki ilk kayıplar için 8 Haziran 1944 tarihinde Fransa’da Amerikan mezarlığı olarak geçici mezarlık kuruldu. Bu günkü mezarlık ve anıtın bulunduğu alan ise savaştan sonra ilk kurulan mezarlığın doğusunda çok yakın bir mesafede kuruldu.

Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı 172,5 dönümlük bir alana kurulmuş olup çoğu Normandiya işgaliyle akabindeki 2. Dünya Savaşı esnasında öldürülen Amerikan Askerlerinin naaşları yer almaktadır. Kayıtlara göre mezarlığa bu dönemde öldürülen 9 bin 388 Amerikan askeri defnedilmiştir. 1942 yılında Fransa’da düşürülen uçakta yer alan Amerikan Hava Kuvvetleri mürettebatı ile dört ABD’li kasının mezarı da burada yer almaktadır. Amerikan Savaş Anıtları Komisyonu (ABMC)’nun kayıtlarına göre Normandiya Amerikan Mezarlığı ve Anıtı, yıllık bir milyon ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen mezarlık konumundadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz